Rózsafüzér?

Figyelt kérdés
A rózsafüzért egy nap töbször is lehet imádkozni?

2015. aug. 11. 01:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

had kérdezzek vissza, miért ne lehetne? :D


tehát lehet, egyedül mise alatt kifejezetten tilos(egyes szertartásokba be lehet emelni rózsafüzér elemeket, pl egy titok bemondását, de a misébe tilos)


sok katolikus 3-at is elmond egy nap, amolyan "zsolozsma pótlás"-ként, illetve régen amég csak 3 titok-sor volt ugye mind elmondtál, 2. János Pál vette ve a 4. sort (érdekesség, hogy székely hagyományból) és ő napi 4-et is elmondott


az én személyes véleményem hogy az ilyen szintű naponta töbszöri rózsafüzérezés rendszeresen már túlzó máriatisztelet, de ez a te személyes lekiismereti szabadságod kérdése természetesen

2015. aug. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ nem tudtam pontosan ezért kérdesztem :)
2015. aug. 11. 01:41
 3/11 anonim ***** válasza:

amúgy minden napra van egy "titok sor" pl csütörtök a világosság titkai, illetve ünnepkörtől függően, pl böjtben mindig a fájdalmas


amúgy írd már meg légyszi privátban neked miért fontos a máriatisztelet, mit ad neked ,stb, teológiailag értem, de valahogy mégsem érzem sosem hogy nekem Istenhez kívül bárkihez is fohászkodni kéne, és fontos lenne ezt megérteni, nemsokára orthodox leszek ugyanis, igaz ők(mi) kevesebbet foglalkozunk a szentekkel, katolikuokhoz képest meglepően keveset, de akkor is

2015. aug. 11. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Arra ügyelj, hogy feltétlenül páratlan számú alkalommal imádkozd egy napon belül a rózsafüzért (például 1, mint az egy Isten, 3, mint szentháromság, 7, mint a hét szentség, 13, mint Jézus és az apostolai), ugyanis a páros számú imádság a sátáné, azzal a sátánt hívod meg a lelkedbe.
2015. aug. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Éljen a babona! Már hogy lenne a sátáné??? Amikor imádkozol, azzal "kapcsolódsz össze" spirituálisan, akihez imádkozol. Szerinted odajön a sátán és megeszi az imádat? Vagy hogy van ez?
2015. aug. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet, a Pápák naponta többször is elimádkozzák.

[link]

2015. aug. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, el lehet. Becsüllek, mert bevallom, nekem sajnos ritkán van türelmem hozzá.
2015. aug. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
ez a babonás csóka hogy szedett össze 62%-ot? XD biztos nem ebben a topicban
2015. aug. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

# 1


Ez a székely hagyomány számomra új infó, érdekelnének a részletek. Kifejtenéd?

Ha linket tudsz küldeni, az is jó. Előre is köszi!

2015. aug. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2015. aug. 11. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!