Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek elfogadható a...

Szerintetek elfogadható a vallásköziség, ún. Ökomenizmus?

Figyelt kérdés

2015. aug. 11. 17:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
A Biblia mint Isten szava szerint, a Teremtő nem támogat ilyen nézeteket, mivel egy Isten van, egy hit, egy tanítás, vagy is egy imádatot kell egységesen Istennek az életünk alatt bemutatni
2015. aug. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Igen. Mi össze szoktunk fogni, ha szükséges a városban lévő testvérekkel, akár ételosztásnál, akár ruhaosztásnál, mert együtt könnyebb és Krisztusban testvérek vagyunk. TERMÉSZETESEN jehova tanúi ilyenekben nem vesznek részt, számukra ez nem biblikus.
2015. aug. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

A Tanúk nem tesznek ilyet?

ugye ezt Te sem gondoltad komolyan?

2015. aug. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

El, amíg tud őszinte lenni és nem kell miatta senkinek sem háttérbe szorítania dolgokat.

Személyes példa: én tapasztaltam, hogy ökumenikus imaórán nem lehetett semmi olyasmit énekelni, mondani, imádkozni, ami a Szűzanyára vagy valamelyik szentre vonatkozott, mert ez "megsérti a protestánsok önérzetét". Na, ez szerintem nem ökumenizmus...

2015. aug. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Soha életemben nem láttam se a saját városomban, se sehol azt, hogy jehova tanúi segítették volna akár az éhezőket, akár a rászorulókat.
2015. aug. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Attól függ mire gondolsz. Karitatív tevékenységben természetesen igen, van is rá rengeteg példa.


A közös istentisztelet/mise/liturgia kérdése már sokkal problémásabb.

Nem lehet olyan szertartást végezni, ahol az Úrvacsora/Eucharisztia át is változik Krisztus valóságos testévé és vérévé, meg nem is.

:)))

2015. aug. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, elfogadható. Jézus Egyháza egyetlen Egyház, az ő misztikus teste, nem pedig különálló felekezetek sokasága. Emiatt kell, hogy közelebb kerüljünk egymáshoz. Vannak olyan találkozók, amikor a papok és lelkészek összegyűlnek, és hitbeli kérdéseket beszélnek meg.

A mi iskolánk egyházi, és szokott lenni minden évben ökumenikus imaóra (csak idén nekem ki kellett hagyni, mert az egyik tanárunk a faktosoknak - köztük nekem - beszervezett egy alkoholról szóló előadást.). Ökumenikus imaórákon nincs Áldozás/Úrvacsora, mert a felekezetek másban hisznek (görög és római katolikusoknál átváltozik az ostya/kenyér és a bor, egyes protestánsoknál nem, de Krisztus ereje benne van, másoknál pedig még az ereje sincs benne, hanem csak egy jelkép.). Így nem lehet sem Úrvacsorát tartani, sem áldoztatni.

2015. aug. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Aki megtért az igazgyőngyért, annak nem fog kelleni a bizsu.

Elfogadhatatlan az egység a teológiai különbségek miatt.

Isten elválasztotta a sötétséget a világosságtól.

2015. aug. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nálunk minden évben szokott lenni ökoménikus imahét.Minden nap más templomba megyünk misére,Istentiszteletre.Szerintem elfogadható.
2015. aug. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

De örülök, hogy nem vagyok ítélkező... Ez nem embernek való teher, hogy ezt elfogadom, amazt meg nem, mert SZERINTEM nem jó a teológiája. :))))

Én szabad vagyok. Hát ti?

2015. aug. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!