Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Tóra a halálbüntetést...

A Tóra a halálbüntetést milyen feltételek mellett engedi meg? Mik a rabbik feltételei?

Figyelt kérdés

Tóra megengedi a halálbüntetést, ám a végrehajtásához szükséges – rabbik által előírt – törvényi feltételeket szinte lehetetlen teljesíteni.


[link]



2015. aug. 13. 17:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Hát például vallásos zsidó nem ölhet embert. Emiatt a közösségnek kell megtennie, együttesen. és nem érheti a földet vér ( vagy valami ilyesmi). Emiatt volt a megkövezés az ókorban. Az megfelelt az elvárásoknak. Sokan, együtt, nem közvetlenül végezték ki az adott embert. Elvégre a kő ölte meg, én csak eldobtam, ráadásul sokan dobtuk el. Legalábbis, én így tudom, de nem biztos. Régen hallottam efelől, és ez maradt meg.
2015. szept. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!