Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szimbolizálhat 4db 7-es...

Mit szimbolizálhat 4db 7-es szám (7777) a 144000 mellett?

Figyelt kérdés
Hogyha random módon ez a két szám jelenne meg előtted valahol, tulajdonítanál neki bármi jelentőséget?

#keresztény #véletlen #szám szimbolika
2015. aug. 16. 23:04
 1/5 A kérdező kommentje:

Vagy talán nem is ez avolna a kérdés, hogy tulajdonítanál-e ilyesminek jelentőséget (bár ez is érdekel), hanem hogy észrevennéd-e?

Vagy Valószínüleg elsiklanál felette, hisz ugyanolyan számok, mint a többi, legfeljebb találkoztál már vele...

2015. aug. 16. 23:21
 2/5 anonim ***** válasza:
azt gondolnám jehova tanúi szórakoznak velem
2015. aug. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem észre sem venném.

Ez a Jelenések könyvében szerepel. A hetes a tökéletességet szimbolizálja a zsidóknál, ebből adódik, hogy a 6 a legtökéletlenebb, mert éppen valamivel kevesebb, mint 7. A 666 pedig azt fejezi ki, hogy a tökéletlenség, gonoszság nagyon nagy --> az Antikrisztus követőire ezt a számot írják fel.

Ha a 7 a tökéletesség, akkor a 8 a túlcsorduló jóság, és ezért szerepel a Jelenések könyvében, hogy ez Jézus száma.

A 144000 szám pedig, ha jól emlékszem, a Jelenések könyvében az üdvözültek száma, és a 12 többszöröse. 12 zsidó törzs volt, és ennek mintájára 12 apostol, így szimbolikussá vált.

De szerintem én tényleg nem venném észre, ha valahol ezeket a számokat látnám egymás mellett.

2015. aug. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hát persze...


egyértelmű, hogy a 144 000-t szó szerint kell érteni,a többit meg nem, ezt minden jt fejébe beleültették. minden, ami alátámasztja a vezetőtestületet, ami nincs is benne a bibliában, azt szó szerint kell érteni,ami meg cáfolná őket, az jelképes. minden történet, ami alátámasztja őket, az prófécia, mégha Jézus szerint az csak szemléltetés, ámde minden prófécia, ami cáfolná őket, az csak egy szemléltetés. így működik ez félremagyarisztánban.

2015. aug. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es, én nem írtam, hogy szó szerint kell értelmezni. Csak azt, hogy a 12 többszöröse, ami az ókori zsidóknál szimbolikussá vált. Ez még nem jelenti azt, hogy pontosan ennyi ember üdvözülhet csak.

Én nem vagyok jehovista sem.

2015. aug. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!