Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi. Ti mennyit...

Jehova tanúi. Ti mennyit tudtok azon jogaitokról, ami egy bírói bizottság összehívása esetén megillet titeket?

Figyelt kérdés

A két tanús szabályról semmit nem tudtatok, és, megkockáztatom, arról sincs fogalmatok, hogy mijen szabályokat, előírásokat kell betartaniuk a véneknek egy ilyen alkalomkor. Hogyan lebbezhettek fel, mire kell figyelnetek, miként élhettek ellentmondással, milyen esetekben semmis az ítélet, milyen esetekben törvénytelen a bírói bizottság működése, mit tehetnek, és mit nem?


Annyira örülnék, ha egy tanú megcáfolna. Komolyan. Lehet, pont te leszel az?


2015. aug. 22. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
"Mijen" .."lebbezhettek fel"... Mielott mas vallasat fikazod, tanulj mar meg ertelmesen irni:) (egy kereszteny)
2015. aug. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igenis Grétsy tanár úr! Látom, te is kiszűröd a szúnyogot, de a tevét átereszted.
2015. aug. 22. 18:50
 3/11 A kérdező kommentje:

"... Mielott mas vallasat fikazod, tanulj mar meg ertelmesen irni:) (egy kereszteny)"


Te, aki ítélsz, ugyanazt gyakorlod.

2015. aug. 22. 18:51
 4/11 anonim ***** válasza:
Honnan szeded, hogy nem tudunk?
2015. aug. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mármint a "jogainkról"
2015. aug. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kérlek, akkor idézz egy kiadványt, ami a szervezeten belüli jogaitokat részletezi, én ugyanis ilyet mindezidáig nem találtam. Rendszeresen, oldalakon keresztül részletezik, hogy hogyan és miként adakozhatsz, házat, ingatlant, ingóságot is, és a kötelességeitekre is szinte minden kiadvány felhívja a figyelmet, de a jogokról CSAK ÉS KIZÁRÓLAG A VÉNEKET TÁJÉKOZTATJÁK, BELSŐ LEVELEZÉS, NEKIK KÉSZÜLT KIADVÁNYOK, ÉS KÉPZÉSEK FORMÁJÁBAN. úgyhogy ha te tudsz erről, te vén vagy, akkor viszont miért nem tájékoztatod erről a hirnököket?


Ez egy olyan dolog, amit ha nem rendeztek, komoly baj forrása lesz a társulat számára, miként a két tanús szabály is az volt, az, és az is marad, mert nincs hajlandóság az ésszerű és rugalmas szervezet részéről még 375 millió dollár kicsengetése után sem ezen változtatni. A jogokról való nem tájékoztatás MINDEN EDDIGI BÍRÓI ÜGY ÉS DÖNTÉS MEGDÖNTÉSÉRE ALKALMAS.


Ha más információid vannak, szívesen veszem.

2015. aug. 27. 09:24
 7/11 anonim ***** válasza:

"úgyhogy ha te tudsz erről, te vén vagy"

Egyelőre nem vagyok az. Egyszerűen beszélgettünk a testvérekkel és felkerült a téma, onnan tudom.

2015. aug. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
irnál-e párat?
2015. aug. 27. 15:54
 9/11 anonim ***** válasza:

Amiről már szó is volt. Két tanú kell, aki mondja, hogy pl láttam, amint xy más asszonyt fűzöget, miközben a felesége otthon főz.

Ha meg senki nem látja, csak pl pletykálják, hogy xy láttam hogy részeg, akkor meg kell kérdezni xy-t, hogy valóban részegen lófrált-e, vagy csak rágalom. Ha nem vallja be, akkor semmi (olyankor ha tagadja, de mégis igaz a hír, legtöbbször igen hamar kiderül).

2015. aug. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
én ezen túl, a kérdésemben megfogalmazott dolgokról kérdeztem. Látom, jogos volt a kérdésem. A kötelességeitekről igen, a jogaitokról nem kaptok tájékoztatást. Nem véletlen pl, hogy senki nem veszi észre, hogy törvénytelenül járnak el a vének akkor, amikor valamilyen kiadást az után szavaztatnak meg, hogy azt kifizették. De hát miért is tájékoztatnának erről benneteket. Akkor esetleg kérdeznétek, vagy élnétek a jogotokkal. Érdekes, hogy Jézus mindent, még a jövőt is, a halálukat is elmondta az apostoloknak, egy átlag hírnök pedig azt sem tudja, vihet-e tanút, ügyvédet, hangfelvevőt egy bírói bizottság ülésére, vagy egy pásztori látogatás alkalmával mit tehet saját védelme érdekében. Lesz ebből még baj bőven.
2015. aug. 27. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!