Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A magyar karizmatikusok miért...

A magyar karizmatikusok miért szégyenlik és igyekeznek kifelé titkolni a fetrengést, rángatózást, sikítozást, mikor ezt Amerikában büszkén vállalják, hirdetik és nyilvánosságra is hozzák?


2015. aug. 25. 13:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
44%
Amerika szabad ország, míg Magyarország soha nem volt az. Amúgy senki sem szégyell semmit, csak a magyarok éretlenebbek, mint az amerikaiak, méghozzá éppen azért, mert itt csak hírből ismerik még a politikai szabadságot is, nemhogy a szellemit. Hazánkban hamar ledestruktívszektázzák azokat a közösségeket, akik nem állnak be a sorba, különösen még ha a Szent Szellem kenete is működik. Pedig szégyelni valójuk éppen azoknak volna, akiknél még soha nem mozdult meg a Szent Szellem, mégis azzal etetik a híveket, hogy ismerik Jézus Krisztust, a csodák kora pedig lejárt.
2015. aug. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Roland G. ***** válasza:
69%

Kérdező!


"Ugye nem azt akarod mondani, hogy Károli rosszul fordította, és úgy kellett volna írnia, hogy "RÁNGATÓZÁNAK ÉS FETRENGÉNEK az ő értelmén és feleletein"

:D :D :D "


Rosszul fordította!Az ἐξίσταντο szó nem álmélkodást jelent,hanem pontosabban így kell fordítani a mondatot:magukon kívül voltak a megdöbbenéstől...


De szerintem ne vitázzunk ezen!

ui:Saul is fetrengett amikor Isten Szelleme rászállt,a salamoni Templom felszentelésekor a papok nem tudtak állva maradni,a katonák sem a Getsemané kertben,amikor Jézus szólt.Pünkösdkor pedig úgy viselkedtek,mint a részeg emberek.Ilyen fizikai jelenségekkel jár együtt,amikor Isten jelenléte megnyilvánul.Kár,hogy a legtöbb egyházban ennek nyoma sincs.Ezen kéne elgondolkodni szerintem!


Az utolsó hozzászólóval pedig egyetértek!

2015. aug. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
67%

Szellemi megtapasztalásról felesleges bizonyságot tenni olyan embereknek akik azt se tudják miről van szó, és még cinikusak is.

A teljesen analfabéták ha alázatosabbak akkor csak félnek, és nem sátánoznak meg ilyenek.

Nincsenek ezek titkolva Magyarországon sem, olyan értelemben, hogy szégyellni valónak tartanánk. Ezekből a megtapasztalásokból ha részesedik valaki, (és nem rájátszik meg magát fényezi vele), akkor az életének, a sorsának meghatározó eseményei lehetnek.

Nem arra gondolok ami kívülről látható, a fetrengésre meg hempergésre, hanem Isten jelenlétében lévő erőre és szentségre.

Egy valódi kereszténynek nem a fetrengést kellene a középpontba helyezni és kicikizni, hanem arra kéne figyelni ami nem látható ilyenkor: egy pici izelítő az eljövendő erőkből.

Nagyon sok ember életét és figyelmét emeli fel a földiekről ha Isten országát közelebbről megtapasztalhatja.


De megkérdezhetném a kérdezőt, hogy magának mi volt a Szent Lélek keresztség? Papírra rajzolt tűznyelvecskék?

Mondott mellé valami hókusz-pókuszt a pap? Akkor én is tudok ilyen meghatározásokkal dobálózni, hogy az nem kereszténység hanem szinházi játék. Istennel hirből sem tetszett találkozni.

2015. aug. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
48%
Nagyon érdekes. A koptoknál nincs rángatózás... az ortodoxok sem őrjöngenek... fetrengő katolikusokat sem lehet látni... Nagyon érdekes, hogy ez a "gyakorlat" épp abban a felekezetben jött létre, ahol a legkevésbé számít bármiféle rendszer és hagyomány, ráadásul abban az országban, ahol a legfontosabbak a külsőségek. Teljesen érthető, hogy a marketing-kereszténység számára Isten megtapasztalása önkívületi őrjöngés... hisz az életükben mindent így élnek meg.
2015. aug. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
44%

Megmondom én magának melyik a "marketing" egyház.

Az, amelynél ha összeszednénk a Krisztus keresztjéből állitólagosan származó fadarabkákat, egy erdőt is kirakhatnánk, annyi van belőle.

2015. aug. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
60%
Ja igen... Maga arról a középkorról beszél amit az én egyházam már kinőtt és ahová a magáé gőzerővel fúrja vissza magát! Rángatózzon csak, ha magának az jól esik...
2015. aug. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
75%

Köszönöm, hogy meg tetszik engedni. :-)

Hihi.

2015. aug. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
29%

Kedves tizennégyes, csak a döglött halak úsznak az árral. Úgy értem, hogy nem nagy csoda, ha egy halott nem reagál a defibrillátorra, vagy nem rántja el a lábát, ha megpörkölik. Az még egyáltalán nem azt jelenti, hogy elromlott a defibrillátor, vagy hogy nem ég a tűz, csak azt, hogy halott az alany.


Ami pedig a bizniszegyházat illeti, nem a karizmatikus közösségek vannak teli arany, ezüst tárgyakkal, drágakövekkel, miközben az üres zsebüket mutogatva kalapoznak Állam Bácsinál. Ezen kívül, a karizmatikus közösségekben található anyagi értékek a hívők önkéntes adományaiból származik, nem pedig az egyházi és világi hatalom összefonódásának folyományaként vették el az emberektől, nem is a király ajándéka, de nem is hadizsákmány.


Nem hiszem el, hogy a katolikus egyház kinőtte a középkort, egyszerűen csak a világi hatalom jött rá, hogy nincs feltétlenül szüksége a rájuk ahhoz, hogy az embereket leuralhassa. Az nem megtérés a paráznaságból, ha kiöregszik valaki, azaz biológiailag alkalmatlanná válik rá. Az a megtérés, ha valaki ereje teljében van, mégsem fut már a szoknyák után, mint korábban, hanem hűséges az egyetlen ellenkező nemű házastársához. A katolikusok erről lecsúsztak, ugyanis régen nincsenek az erejük teljében, azaz kiöregedtek, nem pedig megtisztultak. Ha megtehetnék, ma is lenne inkvizíció, ahogyan páran emlegették is a karizmatikus közösségekkel kapcsolatban - na nem az itt fórumozók, hanem egyházi személyek, persze nem hivatalosan, csupán a magánvéleményüket mondták el, hogy milyen magas hőfokon oxidálódó éghető kupacokra kellene tenni az "ilyeneket".

2015. aug. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

@ Roland

Saul nem fetrengett, hanem leesett stb... olvasd újra ezeket az igehelyeket. De ne görögül mert az neked nem megy :)


@ 13


"Egy valódi kereszténynek nem a fetrengést kellene a középpontba helyezni..."

Szerintem se. Nem is értem, miért csinálják egyáltalán.


"De megkérdezhetném a kérdezőt, hogy magának mi volt a Szent Lélek keresztség? Papírra rajzolt tűznyelvecskék?"


Visszakérdezek: karizamtikus összejöveteleken is vannak lángnyelvek? Van bármi VALÓS KÜLSŐ JELE annak hogy itt a Lélek fú? Ugye hogy nincs.


"Akkor én is tudok ilyen meghatározásokkal dobálózni, hogy az nem kereszténység hanem szinházi játék."

Erről beszélünk :)


"Nincsenek ezek titkolva Magyarországon sem, olyan értelemben, hogy szégyellni valónak tartanánk."


Én azt tapasztalom, hogy titkolva van. A hitgyüli folyamatosan leszedeti az ilyen videókat a fájlmegosztó oldalakról. Közeli ismerőseim mindig kitérő válaszokat adnak és másra terelik a szót, ha ez szóba jön. Egyikük el is kottyantotta, hogy erről nekik nem szabad beszélni, mert megtiltotta a gyülivezető.


Most akkor hogy is van ez?

2015. aug. 26. 09:29
 20/27 Roland G. ***** válasza:
71%

Kedves kérdező!

A görögben ez a szó jelentése,de járj jobban utána kérlek!


Az ószövetségi Saulra gondoltam,aki meztelenül feküdt egész nap és közben prófétált!


"És leveté ő is ruháit, és prófétála, ő is Sámuel előtt és ott feküvék meztelenül azon az egész napon és egész éjszakán. Azért mondják: Avagy Saul is a próféták közt van-é"


Még egy érdekes rész:"Hallám és reszket a bensőm, a szózatra remegnek ajkaim; porladni kezdenek csontjaim, reszketnek lábaim..."(Habakuk 3:16)

Tudod mi van a héberben a végén?Ez:..és helyemen RÁZKÓDOM!


Lehetne még sorolni a példákat,de az előzőekre se reagáltál,az elesésekre,a részegséghez hasonló állapotra,amiket mind Isten Szellemének jelenléte okozott.


Még egyszer,és befejezem,mert már OFF:nem a külsőségeken van a hangsúly,DE ezek a szokatlan manifesztációk kísérték és a mai napig is kísérik a Szentlélek valóságos jelenlétének megnyilvánulásait.


Isten áldjon benneteket!-Roland

2015. aug. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!