Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg ezt tanítja a Korán?...

Tényleg ezt tanítja a Korán? Ilyen az iszlám?

Figyelt kérdés

A cikk második fele


[link]



2015. aug. 27. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Olvasd el a teljes Koránt, vannak magyar értelmezések, jól értelmezhetőek. Ne az ilyen ostoba cikkekből tanulj, ha érdekel a téma. Ez egy kisarkított cikk. Attól még nem térsz át, ha elolvasod, csak jobb rálátásod lesz, hogy hogy igyekeznek téged és az összes cikkolvasót az iszlám ellen hangolni. Meg fogsz lepődni.
2015. aug. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

olvasd el magad, amit előző írt azt olvastam én is, ez a hivatalosan jóváhagyott magyarázó jegyzetekkel ellátott korán-fordítás


engem kiábrándított, sokmindenről amiről azt hittem csak emberi gonoszság és torzítás, nagyon is a hiteles Iszlám, ezért is nem lettem végül muszlim, sajnos lehet, hogy az ISIS az iszlám leghitelesebb arca, és az erőszakmentes, viszonylag toleráns iszlám amivel együtt tudnak élni más kultúrák, az az "emberi torzítás"


ennek ellenére rengeteg pozitívumot tartalmaz az iszlám, de ez inkább csak a muszlimokra érvényes

2015. aug. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Ez a cikk tele van hazugsággal. Aki ezt irta biztos hogy nem olvasta el a Koránt.


A végén ezt mondja:


"A másik út az, hogy ha kételkedik abban, amit olvasott, akkor utánanéz a dolgoknak, bár arra számítson, hogy a legtöbb szakirodalom angol nyelven érhető el."


Ez szintén hazugság. Csak azért mondja hogy angolul van hogy ne nézz utána. Sok magyar nyelvű könyv elérhető és a Korán is le van fordítva magyar nyelvre.


Jelenleg az Iszlám a legdinamikusabban terjedő vallás Európában és az USA-ban is és nem a bevándorlás miatt hanem mert az ottaniak áttérnek. Ez nagyjából mindent elmond.

2015. aug. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

-jobb rálátásod lesz, hogy hogy igyekeznek téged és az összes cikkolvasót az iszlám ellen hangolni. Meg fogsz lepődni.


-engem kiábrándított, sokmindenről amiről azt hittem csak emberi gonoszság és torzítás, nagyon is a hiteles Iszlám,


-Jelenleg az Iszlám a legdinamikusabban terjedő vallás Európában és az USA-ban is és nem a bevándorlás miatt hanem mert az ottaniak áttérnek. Ez nagyjából mindent elmond.


MI mindent mond el?

Az egyikőtök azt mondja, hogy rossz színben tüntetik fel a másik, hogy sok gonosz dolog van benne.


Őszinte leszek. Nem terveztem elolvasni. A terjedelme miatt meg nem árt valaki aki elmagyarázza mit is olvastam.

Azért köszönöm.

2015. aug. 28. 10:31
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező, szerinted ha ez a cikk igaz lenne ilyen sokan áttérnének az iszlámra? Nyilván nem. Én a helyedben elolvasnám. Ha engem érdekel valami utánanézek. Nem mások szavai alapján döntöm el. Egyébként a cikk irója is azt mondja ne olvasd el. Miért is? :)
2015. aug. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%

"sajnos lehet, hogy az ISIS az iszlám leghitelesebb arca, és az erőszakmentes, viszonylag toleráns iszlám amivel együtt tudnak élni más kultúrák, az az "emberi torzítás"


Azt akarod mondani hogy a muszlimok 99,9%-a nem ismeri a vallását, de az ISIS és hasonlók, akik amugy nem is muszlimok, pedig igen? Gratulálok. Ha ezt gondolod akkor sajnos semmit nem értettél meg az iszlámbol.

2015. aug. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!