Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ellentmondásos ha hiszek...

Ellentmondásos ha hiszek Istenben, vallásos vagyok, és mégis plasztikai mütétet szeretnék?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy mennyire Istennek tetsző dolog az ha változtatni szeretnék magamon....

Konkrétan a szemhéjamat szeretném egy kicsit plasztikáztatni. (a koromhoz képest nagyon "lóg")

Mi a véleményetek?


2010. márc. 10. 22:10
1 2
 1/12 anonim válasza:
93%
Hát nézd....ha ultraortodox szemszögből nézed akkor Istennek biztosan nem tetszik ha változtatsz magadon, mert ő olyannak teremtett amilyen vagy. Viszont ha világi szemmel nézed, akkor rengeteg szenvedő gyerek, ártatlanul beteg ember van...ha az tetszik Istennek, mert nem változtat rajta akkor nem hiszem hogy egy szemhéjműtéttel szabadítanád magadra a haragját.Még materialistább szemszögből viszont ne csináltasd meg szerintem, mert annyira nem lehet csúnya , viszont egy műtétnek rengeteg kockázata lehet.
2010. márc. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
:) nem látsz :D
2010. márc. 10. 22:24
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

A hét főbűn


1. A kevélység (hiúság). -Ez vonatkozik rád!!!

2. A fösvénység.

3. A bujaság.

4. Az irigység.

5. A torkosság.

6. A harag.

7. A jóra való restség


Csak mert vallásos vagy! :-)

2010. márc. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

hááát...igaz!

de...a torkosság is? :(

2010. márc. 10. 22:32
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Más eset, ha hiúságból akarod, megint más, ha nem látsz tőle. Viszont, ha annyira csúnyának érzed magad emiatt, úgy is felfoghatod, mint kedvesség azok felé, akik téged néznek, látnak, veled barátkoznak. Mert úgy-e nem mindegy, hogy milyen látványban részesíted őket. Minden ember a másik ember környezete. Viszont a látásodat ne kockáztasd érte.
2010. márc. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Isten nem adott volna az embernek értelmet, ha nem akarná hogy JÓ CÉLOKRA használja az emberi értelem eredményeit (mint pl. azt, hogy ez a műtét lehetséges :))


én is vallásos vagyok, ebben a szellemben nevelem a lányomat is, rendszeresen járunk templomba a férjemmel és a lányommal, és segítünk az embereken, ha tudunk.


mikor abbahagytam a szoptatást, kicsit megereszkedett a mellem. felvarrattam. nem hiszem, hogy ettől rosszabb katolikus lennék, mint bárki más :)

2010. márc. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagyok benne, hogy gyönyörködni inkább szeret még a legmesszebbre eltévedtekben is, mint mindenféle bűnök bélyegét sütni ránk. Elhiszitek, hogy boldog lehet az, aki szabályként egytől egyig betartja, amit olvas? Jézus kiket nevetett ki épp ezért? Szinte csak egy-két dolgot kell tisztázni, amikor itt az ideje. Ezeket nem érdemes túlzottan halogatni. Nincs közvetlen közük a bűnök elkerüléséhez.
2010. márc. 11. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

50 éve egy festett hajú nőt páros lábbal rúgtak volna ki bármelyik felekezet gyülekezetéből. Ma senkit nem érdekel, ha csak nem valami kihívó, vagy extrém hülye színű. Isten a kor szokásait elfogadja, lásd Dávidot vagy Salamont, mindkettőnek több felesége volt, Isten még is elfogadta, mert abban a korban ez volt a szokás a királyoknál, és csak Betsabét kérte számon Dávidon, mert az már más felesége volt. Tehát beszéld meg Istennel, és ha úgy gondolod, ez a mai kor követelménye, mert állást sem lehet ma találni, még férfiként sem, ha nem tűnsz ápoltnak, és békességed van benne, tedd meg. Nem ez lesz a legnagyobb bűn az életedben.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. márc. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Igaz,Istennel kell elsősorban megbeszélnem.

Azért nagyon örültem,- főleg az utolsó válasznak.


Mindenkinek köszönöm a segítséget!

Szép napot,és Isten áldjon Benneteket!

:)

2010. márc. 11. 11:57
 10/12 anonim ***** válasza:

Van aki ehet a bálványáldozati húsból is,van aki nem!

mert semmi nem bűn önmagában,minden bűn annak aki azt bűnnek tartja,kiki a saját értelme felől legyen meggyőződve!

Ha hiheted azt!

De a hitben erős,ne botránkoztassa meg azt akinek gyenge a hite,és ne itélgesse véleményeit!

2010. márc. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!