Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi tegyek, ha vallást szeretné...

Mi tegyek, ha vallást szeretnék váltani, viszont a szüleim kifejezetten nem szeretik azt a vallást? Nem merem nekik így még mondani sem, félek a reakcióktól, kellemetlen helyzetektől. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Egyébként még fiatal vagyok, 16 éves, úgy "jöttem rá", hogy mire szeretnék váltani, hogy kimondottan vallási zenét kezdtem el hallgatni, nagyon buzdító már maga a dalok dallama, a szöveg (lefordítottam) stb. Amikor ezeket hallgatom, úgy érzem, tartozom valahová, nem is tudom pontosan leírni, hogy mit érzek.

Viszont ezelőtt katolikus keresztény voltam, elsőáldoztam is, régebben misékre is jártam. Nagyon lelkiismeret-furdalásom van az egész dolog miatt, mert olyan, mintha cserben hagynám az eddigi hitem, áhh, meg sem tudom fogalmazni, ez zavaros és alapból ellentmondásos.

Szégyellem, de az van, hogy a kinézett vallás jobban motivál. Elképzelhető, hogy ez egy fellángolás, de még ha az is, rosszat nem fogok tanulni, teljesen úgy érzem, hogy "megtaláltam magam".

Na most az is egy nehezítő helyzet, hogy a szüleim meg vannak keresztelve, talán hisznek is Istenben, de nem gyakorolják. Ettől függetlenül az általam kinézett vallást gyűlölik. Igen, ez egy nagyon erős kifejezés, de így van, tudom, mivel jelen szoktam lenni a családi beszélgetéseknél. Sosem merném nekik bevallani, mert kigúnyolnának stb. Nagyon szégyellem magam, de ez van, ezért is írok erre az oldalra.

Inkább nem írom le, hogy melyik az a vallás, mert úgy érzem, hogy már így is elég kellemetlen az a kiírás.

Aki tud valamit tanácsolni, írni vagy bármi, az kérem írjon. Előre is köszönöm! :)



2015. szept. 6. 14:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem hitgyülis akarsz lenni, nem?

Egyébként pedig mit akarsz potnosan cserélni és mire?

2015. szept. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Huh, ez nagyon kellemetlen, igazából a hitgyülitől indult el a dolog, de mégsem szeretnék az lenni, valami más felé orientálódtam.

Nem tudom, alapból rendkívül visszahúzódó vagyok, az ilyen témájú dolgok kapcsán pedig még jobban. Talán priviben leírom, ha írsz, de ide semmiképpen sem szeretném kiírni.

2015. szept. 6. 14:26
 3/22 Zenon ***** válasza:
100%
Allah akbar?
2015. szept. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Azért szerintem hitben ekkora lépésre nem lennék képes, szóval neem.
2015. szept. 6. 14:43
 5/22 anonim ***** válasza:
2015. szept. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Tessék? Bocsi, nem igazán értem, mire gondolsz az Evanescence kapcsán.
2015. szept. 6. 14:46
 7/22 anonim ***** válasza:

Nem gondolok semmire.

Csak várom, hogy írj.

2015. szept. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
2015. szept. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Oh, értem, akkor köszi. El kellett intéznem valamit, de már gépközelben vagyok, írok mindjárt.
2015. szept. 6. 14:58
 10/22 anonim ***** válasza:
Csak két kérdés: Istent megkérdezted erről? Jézussal milyen a kapcsolatod?
2015. szept. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!