Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Izraeli családhoz megyünk...

Izraeli családhoz megyünk vendégségbe. Mit vigyünk ajándékba?

Figyelt kérdés
2015. szept. 7. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát az sok mindentől függ.

Először is, palesztin vagy zsidó családhoz?

Ha palesztin, akkor keresztények, vagy muszlimok?

Ha zsidók, akkor őslakos mizrahi zsidók, vagy betelepült askenázik?

:)))

2015. szept. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 yuda ***** válasza:
27%

Ha van időd, érdeklődj, hol van közelben kóser bolt, üzlet.

Elmész és választasz valamit. Az biztos jó.


Mondjuk most én is beugrottam, mert valójában a fő kérdés, hogy vallásos zsidók e, vagy mennyire tartják a vallást? Vannak ugyanis olyanok, akik nem is törődnek a vallással, sem a kóser ételekkel.

Ezt tudakold akkor meg először, hogy mennyire vallásosak, mert az megadja az irányt.

2015. szept. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A hölgynek: Raj Rácheltől bármelyik könyvet stb-t.


Most nagyon felkapott, és biztosan fog örülni neki.


Gyerekeknek szokásos játékokat, gyilkolósakat kivéve


A férfinek meg jófajta házi pálesz és magyar bort, de kizárólag kóser boltba vedd meg. Ha valódi, eredeti Izraeliták semmit nem fognak sem megenni, sem meginni, ami nem kóser. Ez vonatkozik cukorra, csokira, sütire és mindenre. A cuccokra nem mondhatod, hogy kóser, mert certificatot kap minden ami kóser.

2015. szept. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom, hogy milyen vallásúak. Nagy segítség volt a kóser bolt, ez jó ötlet! Ezzel biztosan nem lövünk mellé. Köszönöm szépen a segítséget! :)
2015. szept. 7. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!