Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lázár történetének mi az...

Lázár történetének mi az olvasata? Hogyan értelmeznétek? (többféle értelmezést is várok)

Figyelt kérdés
Köszönöm:)

2015. szept. 12. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Melyik Lázára gondolsz?

- Arra, aki Jézus egyik barátja volt, meghalt, de Jézus feltámasztotta?

- Vagy arra a koldusra, aki a példabeszédben szerepelt, ő és egy irigy gazdag meghaltak, Lázár a Mennybe, a gazdag pedig a Pokolra jutott?

2015. szept. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem nem kell szigorúan értelmezni feltétlen, az az állítás, hogy mindig minden bibliaolvaással Isten személyes üzenetet közöl bálványimádás, sőt önimádás, mert a saját pszichénket vetítjük rá az adott olvasmányra, néha az 5 könyék 3 láb, az nem azt jelenti h akkor kérd meg a Julika kezét, hanem csak h 5 könyék 3 láb, rád ebből épp semmi nem vonatkozik, csak épp ez a szakasz volt soron aznap
2015. szept. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A feltámasztott Lázárra:)(nem tudtam, hogy másik is volt, nem nagyon vagyok otthon a témában)
2015. szept. 13. 17:39
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

az értelmezése,hogy Isten előtt nincs akadály.

még ha Lázár már oszlásnak is indult,Jézus feltámasztotta és az omlást is eltüntette.

tehát Isten bármire képes.

2015. szept. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Jézus maga volt az Istenember, így voltak emberi érzései, gondolatai is, de isteni mivolta, isteni akarata is.

Mondták neki, hogy Lázár haldoklik. Megmenthette volna, de hagynia kellett meghalni, hisz csak így teheti meg az egyik legnagyobb csodáját. Emberként ez nagyon megviselte Őt, sírt is miatta. A sírhoz is szomorúan, Lázárt gyászolva ment ki, Mária Magdolna megemlítette, hogy Jézus megmenthette volna őt, de Isten bármit megad Jézusnak, ezért bízott benne. Jézus azt mondta: "Én vagyok a feltámadás és az élet." Feltámasztotta Lázárt, aki már negyednapja feküdt a sírban, tehát foszlásnak indult - a Bibliában meg is említik, hogy "szaga van". De Isten mégis feltámasztotta őt, nem számít, hogy a teste milyen állapotban volt, újra ép lett.

2015. szept. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor tud halottat feltámasztani. Mondjuk én nagyon csúnyán néznék rá, ha visszahozna ebbe a világba.
2015. szept. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt feltámasztott Lázár és a koldus lázár, aki Ábrahám kebelére, a paradicsomba került. Közben már tisztázódott, hogy melyikre gondolt a kedves kérdező.

Olvasatát a Biblia adja meg:


János 10.38 ... ha nékem nem hisztek is, higyjetek a cselekedeteknek: [vers 25.] hogy megtudjátok és elhigyjétek, hogy az Atya én bennem van, [rész 14,10.11.17,21.22] és én ő benne vagyok.


És utána a 11-ben már jön is a Lázár esemény:


11,4 Jézus pedig, a mikor ezt hallotta, monda: Ez a betegség nem halálos, hanem az Isten dicsőségére való, hogy dicsőíttessék általa az Istennek Fia.


11,14 Ekkor azért nyilván monda nékik Jézus: Lázár megholt.


11,15 És örülök, hogy nem voltam ott, ti érettetek, hogy higyjetek. De menjünk el ő hozzá!


11,41 Elvevék azért a követ onnan, a hol a megholt feküszik vala. Jézus pedig felemelé szemeit az égre, és monda: Atyám, hálát adok néked, hogy meghallgattál engem.


11,42 Tudtam is én, hogy te mindenkor meghallgatsz engem; csak a körülálló sokaságért mondtam, hogy elhigyjék, hogy te küldtél engem.

2015. szept. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Feltámad a testvéred” – mondta Jézus Mártának, akinek a testvére, Lázár már négy napja halott volt. Márta először nem fogta fel Jézus szavait. „Tudom, hogy feltámad” – válaszolta, de arra gondolt, hogy majd valamikor a jövőben. Mennyire meglepődhetett, amikor Jézus kijelentette, hogy „én vagyok a feltámadás és az élet”, aztán feltámasztotta Lázárt! (János 11:23–25).


Hol volt Lázár az alatt a négy nap alatt, amíg halott volt? Semmi olyat nem mondott, amiből az tűnne ki, hogy valahol máshol élt. Nem volt halhatatlan lelke, mely az égbe ment volna. Jézus azzal, hogy feltámasztotta, nem hozta vissza a földre, megszakítva a mennyei boldogságát, melyet valahol Isten közelében élvezett. Akkor hát hol volt Lázár? A sírban „aludt” (Prédikátor 9:5, 10).


Jézus a halált az alváshoz hasonlította, ahonnan a feltámadás által ébredhet fel az ember. A bibliai történetben ezt olvashatjuk: „»Lázár, a barátunk nyugodni tért, de odamegyek, hogy felébresszem az álomból.« A tanítványok azért ezt mondták neki: »Uram, ha nyugodni tért, rendbe jön.« Csakhogy Jézus annak haláláról beszélt. Ők azonban azt hitték, hogy az alvás nyugalmáról beszél. Akkor azért Jézus nyíltan megmondta nekik: »Lázár meghalt . . .«” (János 11:11–14). Amikor Jézus feltámasztotta Lázárt, visszaadta az életét, és így újra együtt lehetett a családjával. Mekkora ajándékot kapott ez a család!


Jézus azzal, hogy halottakat támasztott fel a földön létekor, bemutatta, hogy mit tesz majd Isten Királyságának a Királyaként.* Az égből uralkodik majd a föld felett, és életre kelti azokat, akik halálalvásban vannak. Ezért mondta magáról, hogy ő a feltámadás. Gondolj bele, micsoda boldogság lesz újra látni elhunyt szeretteidet – és hogy ők is milyen boldogok lesznek! (Lukács 8:56).


Gondolj bele, micsoda boldogság lesz újra látni elhunyt szeretteidet!

2016. febr. 9. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!