Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz Apostolt keresek, ismerte...

Igaz Apostolt keresek, ismertek ilyen embert?

Figyelt kérdés
Olyan embert keresek, aki "igazi" apostol, olyan mint akikeket Jézus felruházott hatalommal gyógyításra és ördögök kiűzésére. Nem az egyház által felruházott papok érdekelnek, hanem az apostoli közösségbe beválasztottak, akik ma is gyakorolják ezen hatalmakat. Szerintem léteznie kell ilyen embereknek, közösségeknek.

2015. szept. 23. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nézz utána a fogalomnak, hogy mit jelent az Apostol.
2015. szept. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem azok a papok, akik képesek az ördögűzésre, nagy valószínűséggel apostoli hatalommal rendelkeznek (kivéve, ha csak próbálkoznak, de nem működik a próbálkozásuk)
2015. szept. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Itt le van írva, hogy kik az apostolok és mi az apostoli hatalom:

[link]


Persze mint annyi mindennek, már ennek szónak sem ismerik sokan az eredeti jelentését és teljesen más értelemben használják.

2015. szept. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 KZitus ***** válasza:

Szia


Nem találhatsz ilyet, mert azt írja a Biblia, hogy a szent szellemtől kapott olyan ajándék, mint pl. a gyógyítás, ördögök kiűzése stb. az apostolok halálával megszűntek.

2015. szept. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Roland G. ***** válasza:

Nem kell ehhez apostol,mert minden igaz hívő kapott hatalmat ezekre,lásd a Márk 16:17-18-at.

A Szentlélek ajándékai pedig nem szűntek meg az utolsó apostol halálakor kedves Zitus!(Az 1.Kor 13-ban leírtak után is működtek a karizmák,sőt az egyháztörténelem bizonyságai szerint is)

2015. szept. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Apostol az, aki személyesen találkozott Jézussal. A Szentlélek ajándékai pedig mai napig mujodbej, bár például a jehovista tanítás ezt tagadja, természetesen teljesen Biblia ellenesen, mert nekik azt kell hinniük, amit az őrtorony mond, mégha szembe is megy Isten szavával.
2015. szept. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

KZitus


János 14:12 "Igazán mondom nektek: aki hisz bennem, megteszi mindazokat, amit én teszek, sőt, még nagyobb dolgokat is. Mert én az Atyához megyek"


A hit,és a képességek nem múltak el az apostolok halálával.Mert miért is múltak volna el?

2015. szept. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Roland G. ***** válasza:
Milyen képességekre gondolsz Zitus?
2015. szept. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Zitus!


"azt írja a Biblia, hogy a szent szellemtől kapott olyan ajándék, mint pl. a gyógyítás, ördögök kiűzése stb. az apostolok halálával megszűntek."


Megmutatnád nekem ezt a Bibliában? Mert nem találom sehol. Ha esetleg a korithusi levél egyik versére gondolsz, annak semmi köze sincs ahhoz, amit megpróbálsz belemagyarázni.

2015. szept. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 KZitus ***** válasza:

Roland a 7-es nem én vagyok:-)

így válaszolni sem tudok neked:-)

2015. szept. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!