Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Idézetek a bibliából?

Idézetek a bibliából?

Figyelt kérdés
Írjatok nekem légyszíves idézeteket a bibliából.Rákerestem már de hátha tud innen valaki jobbat.
2015. szept. 26. 17:13
1 2
 11/15 Roland G. ***** válasza:
A Szentléleknek és ajándékainak kézrátétellel való közvetítése valóban benne van a Bibliában,de ott valóságos természetfölötti esemény történt,amit nyelveken szólás vagy prófétálás kísért,máshol pedig csupán csak egy jelképes szertartásról van szó,ami nem ugyanaz!
2015. szept. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Amúgy 9-es ahhoz hogy bérmálkozzak,nem kell tudnom fejből az egész bibliát -.-
2015. szept. 27. 18:53
 13/15 anonim ***** válasza:

Amikor én bérmálkoztam, akkor az egyik általam választott mondat vagy ez volt:

"Új parancsot adok nektek: Szeressétek egymást! Amint én szerettelek benneteket, úgy szeressétek ti is egymást."

vagy ez:

"Arról tudják majd meg rólatok, hogy a tanítványaim vagytok, hogy szeretettel vagytok egymás iránt."

(egymás után következő két mondat, Jn 13,34-35)

Meg a "Mert úgy szerette Isten(...)" mondatot (Jn 3,16) én is idéztem, nekem is a kedvenc versem.


"Sőt protestánsok is csinálják, csak a keresztelés részének tartják, hogy a katolicizmusban ak ettő miért tolódott el az hosszabb téma... "

Van olyan protestáns vallás, ahol van bérmálás, csak konfirmációnak (= megerősítés) hívják (más nyelveken a katolikus szertartást is így hívják). Meg, ha jól tudom, bármelyik lelkész konfirmálhat, de bérmálni csak katolikus püspök bérmálhat.

2015. szept. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
"Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról" (János 17:3)
2015. szept. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 KZitus ***** válasza:
"Ó, bárcsak odafigyelnél parancsolataimra! Akkor olyan lenne békéd, mint egy folyó, és igazságosságod, mint a tenger habjai” Ézsaiás 48: 18.
2015. szept. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!