Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ki a "törvénytipró...

Szerintetek ki a "törvénytipró" amiről a Biblia ír?

Figyelt kérdés
Pál második levelében a Thesszalonikaiakhoz a 2. rész 3. verstől: "Mert az Úr napját megelőzi a hittől való elszakadás, amikor megjelenik a törvénytipró, a kárhozat fia. Ez majd ellene támad, és fölébe emeli magát mindennek, amit istennek vagy szentnek mondanak, úgyhogy beül az Isten templomába is, azt állítva magáról hogy ő isten."

#Isten #lélek #angyal #ördög #sátán #szent #démon #gonosz #kárhozat fia #törvénytipró
2015. szept. 28. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Az Antikrisztus... lenne, de "ő" nem fog Isten ellen lázadni. Szeretem Istent, nem akarok harcolni ellene.

Egyesek a római császárokkal azonosítják, mert volt, aki szobrot állíttatott magáról a jeruzsálemi templomban, tehát Isten templomába "ült be".

2015. szept. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha már túlvagyunk rajta akkor a római császárok(egyike) ha még nem, akkor nem jelent meg, a 20. században gyakran azonosították Adolf Hitlerrel vagy Sztálinnal, hosszú az okfejtés miért, és nem kötődik szigorúan a kérdéshez, de igény szerint megírhatom majd
2015. szept. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyértelműen Sátán maga. Ez a folyamat már elindult a IV. században, amikor olyan emberek kerültek az egyház vezetésébe, akik világi életet éltek, és sajnos azóta is jelen van a "vizet prédikál és bort iszik" szemlélet az egyházban, amelynek a feje: Krisztus életében soha nem voltak felfedezhetők a világi hatalom, gazdagság és pompa.


Üdv. Péter

2015. szept. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sátán és főleg a hamis tanítókon keresztül tiporja a törvényt, az igaz tanítást, Jézus hitét. Sajnos ebbe beleértendő a sok egyház a sokféle teológiával.

Lássuk ki a veszedelem fiai 2 Thess 2.3 hivatkozásait sorolom:

Efézus

5,6 Senki titeket meg ne csaljon üres beszédekkel; mert ezekért jő az Isten haragja a hitetlenség fiaira.

Máté

24,4 És Jézus felelvén, monda nékik: Meglássátok, hogy valaki el ne hitessen titeket,

24,5 Mert [vers 24. Csel. 5,36.37. 1 Ján. 2,18.] sokan jőnek majd az én nevemben, a kik ezt mondják: Én vagyok a Krisztus; és sokakat elhitetnek.

1 Tim

4,1 A Lélek pedig nyilván mondja, hogy az utolsó időben [2 Tim. 3,1. Júd. 1,14.] némelyek elszakadnak a hittől, hitető lelkekre és gonosz lelkek tanításaira figyelmezvén.

4,2 Hazug beszédűeknek képmutatása által, kik meg vannak bélyegezve a saját lelkiismeretökben.

4,3 A kik tiltják a házasságot, sürgetik az eledelektől való tartózkodást, [Kol. 2,16.] melyeket Isten teremtett hálaadással való élvezésre a hívőknek és azoknak, a kik megismerték az igazságot.

4,4 Mert Istennek minden teremtett állata jó, és semmi sem megvetendő, ha hálaadással élnek [Tit. 1,15.] azzal;

4,5 Mert megszenteltetik Istennek ígéje és könyörgés által.

Ide értendők a Krisztus tagadó ateisták is, és a hamis próféták.


Nézd meg a mai világot. Ahány keresztény, annyi teológia. Még az azonos egyházon belül is különböző nézetek vannak. Ez a sátántól van

2015. szept. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Amiről Pál apostol beszélt, arról jó szemléltetést használt maga Jézus, amikor a hitehagyásról beszélt a tanítványainak a Máté 14:24-30-ban

2015. szept. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Péter válasza hozzám is közel áll. Jó lenne ha egy konkrét eseményre utalna, hogy biztosan tudjuk amikor már közel van Jézus eljövetele. Annyi féle magyarázat van a próféciákra, hogy mi mit jelent, de ez nekem is igaznak tűnik.
2015. szept. 29. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!