Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék jelentkezni önkéntes...

Szeretnék jelentkezni önkéntesnek a Dévai Szent Ferenc Alapítványhoz. Kizáró ok, ha nem vagyok vallásos?

Figyelt kérdés

Régebben romkat voltam, de már nem gyakorlom a vallásomat.

Ettől függetlenül Böjte Csaba munkásságát nagyon tisztelem, és nagyon tetszik, amit létrehozott.

Nagyon szívesen kimennék segíteni valamelyik otthonukba.

Kedvelem a gyerekeket, szívesen foglalkozom velük. tudom, hogy fizikailag megterhelő kissé, de ez sem jelent különösebb problémát.

Minden szempontból megfelelnék, az egyetlen gond, hogy nem vagyok vallásos, nem tartom magam kereszténynek. És nem is hazudnám az ellenkezőjét.

Viszont nagyon toleráns vagyok, én elfogadom, hogy az ottani gyerekeket ilyen szellemben nevelik, és ha erről beszélnem kellene velük, én nem cáfolnám meg a hitüket, nem zavarnám össze őket. Az sem esne nehezemre, ha ilyen témákról kellene beszélgetnem velük, ha közösen kellene imádkozni stb.

Ennek tükrében szerintetek elfogadnék a jelentkezésemet?

23/L



2015. szept. 29. 18:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ezt konkrétan tőlük kéne megkérdezni. Egyházi karitatív szervezeteknél sok helyen nem feltétel a vallásosság, de ahol túljelentkezés van (még önkéntesekből is) ott érthető, ha ez is szempont lehet a válogatásnál.
2015. szept. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Na, bejutottál?
2022. okt. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!