Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidó vallásúak tényleg...

A zsidó vallásúak tényleg felsőbbrendűnek érzik magukat?

Figyelt kérdés
Nem antiszemita jellegű a kérdésem, de ezt állítják róluk.
2015. okt. 7. 19:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
16%

Nem.

A keresztény vallásúak felsőbbrendűnek érzik magukat? csak mert milliókat öltek meg a vallásuk nevében?

A muszlim vallásúak felsőbbrendűnek érzik magukat, csak mert...

Még szerencse, hogy a kérdésed nem antiszemita! :-(

2015. okt. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok antiszemita, csak kíváncsi vagyok, mert ezt állítják róluk, nem én találtam ki.
2015. okt. 7. 20:02
 3/27 anonim ***** válasza:
48%
AZ izraelita alapelve a kiválasztottsági tudat, és az ennek megfelelő büszkeség. Egy intelligens embernél ez nem jár együtt felsőbbrendűsködéssel, a neológ rabbik a felsőbbrendűsködést kifejezetten elítélik. AZ izraelita szemlélet keresztény kultúrkör hatásának jelentősen kitett vagy keresztény ember számára azért szokatlan és ellenszenves, mert törvényalapú, mindent a törvénynek rendel alá, míg a keresztény etika a szeretet és a méltányosság érzését előtérbe helyezi. Ez sok konfliktust szült a múltban, és még a jövőben is fog.
2015. okt. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Nekem van olyan zsidó származású ismerősöm, aki nem vallásos, de olyan szempontból felsőbbrendűnek érzi magát, érzik magukat, hogy olyat nem fogadnak be, aki nem zsidó. Pl. csak zsidóval házasodnak, szűkebb baráti kör is csak zsidó lehet.
2015. okt. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
93%

Szinte minden vallás hívei felsőbbrendűnek érzik magukat.

Ugyanígy elég sok nem vallási csoport is.

2015. okt. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Az nem baj. Csak ha mást alsóbbnak.
2015. okt. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
így eben a formában semmiképpen sem, legalábbis a túlnyomó többségük, a kiválastzottságot meg sokféleképpen értelmezik
2015. okt. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
2015. okt. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
29%
Nem ismerek olyan relációt, ahol az egyik érték nagyobb, mint a másik, de a másik érték nem kisebb, mint az egyik. Legalábbis a klasszikus matematikában. Így nehéz elképzelni valakit, aki magát többre tartja, és ugyanakkor a másikat nem tartja kevesebbre. Az igazság azonban az, hogy minden nemzet, sőt minden család, és minden ember önmagát favorizálja. Aki ezt kriminalizálja, az kettős mércét használ, hiszen ő maga is azt teszi, csak mástól zokon veszi. Kizárólag a krisztusi szeretet, az agapé képes ezen túlnőni, de azzal egyetlen ember sem rendelkezik alapjáraton, hiszen az a Róma 5,5 szerint Isten Szelleme által töltetik ki az ember szívébe, már akinek kitöltetik. Akinek nem, az csak a filoszra képes, amit emberbaráti szeretetként szoktak emlegetni, de az olyan, mint a reggeli harmat. Vizes tőle a rét, és aki átmegy rajta, az csurom vizes lesz. De minél jobban süt a Nap, annál jobban párolog el a harmat, és így párolog el az emberi szeretet, a megpróbáltatások idején, amikor ténylegesen megmutatkozik az ember szívének a valódi tartalma. Ez az emberiség egyetemes problémája, nemcsak a zsidóké, és az övéké sem jobban, mint bármelyik másik nemzeté.
2015. okt. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
40%
Voltakeppen minden vallasos ember felsobbrendunek erzi magat a tobbieknel, mert meg van gyozodve, hogy az ove az egyetlen igazsag, es mindenki mas teved.
2015. okt. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!