Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire lehet ma ez (lent az...

KZitus kérdése:

Mennyire lehet ma ez (lent az idézet) szerint élni? És ha igen nehéz? , vagy könnyű?

Figyelt kérdés
" hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek." - ezek Jézus szavai, ha úgy tetszik a parancsa

#tartsátok
2015. okt. 8. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Üdvözlöm.


Én úgy gondolom, hogy aki komolyan veszi a keresztény alapelveket, annak – ha nem is mindig sikerül – törekednie kell azok betartásában. A mai világ talán sok olyan dolgot vet fel a keresztény ember előtt, amelyek nagyapáink korában egyszerűen nem léteztek, vagy nem gyakoroltak akkora behatást az emberekre (televízió, nemi elferdülések, kábítószer, abortusz stb.). Azonban ezek egy része nem először jelenik meg a világtörténelemben. Egy példát kiragadva, kevesen tudják, hogy Pál apostol levelei több helyen kiemelt kérdésként foglalkoznak a homosexualitas bűnével, amely a korabeli görög emberek között el volt terjedve. Hasonló módon, egyes szentek életrajzaiban is előkerült ez a kérdés, én annak komoly elítélése.


Egy másik példa: Mürai Szent Miklós püspök (kb. 270-345) akiről a Mikulás is van mintázva – a híres történetében megsegítette ajándékaival éjjel a 3 leányt, akiket apjuk a szegénység miatt nyilvánosházba akart küldeni. Ez a kérdés – ha nem is pontosan így – a mai nemi szabadosság korában aktuális.


Éppen ezért ajánlom Pál apostol leveleinek olvasgatását, és/vagy a szentek életéről szóló gyűjteményeket: pl. [link]

2015. okt. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Semmiképp nem könnyű, de nem lehetetlen: általában egyszerűbb a "bűnös" út, gondolok itt nemcsak büntetőjogi értelemben vett bűnökre, hanem pl. a lustaságra.


De sokat számít az értelmezés is, mi az, ami már bűn? Szegénység kapcsán szokott előjönni.

2015. okt. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akinek van adatik, akinek nincs az is elvétetik, ami van.
2015. okt. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Lucifer kommentálnád a válaszodat?

De kérlek ne azt írd, hogy ezt Jézus mondta, hiszen azt tudom.

De Te hogyan érted Jézus általad idézett szavait?

2015. okt. 9. 07:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező! Ha csak pontosan a kérdésedre válaszolunk, akkor a válasz: lehet, és könnyű.

Elég, ha normálisan élsz.

Semmi olyan parancs nem hangzott el, amit borzasztó lenne betartani. Egyszerű emberi együttélési parancsok, megspékelve egy kevés szabállyal, amit az emberek közül csak a katolikusoknak kel úgy megtenniük. Például templomba járni, imádkozni, hadd ne soroljam.

2015. okt. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Erre kell törekedni, de tökéletesen nem egyszerű betölteni. Jézusnak sikerült, azóta másnak nem. De ezért hívják a kegyelmet Kegyelemnek, mert bár nem érdemeljük meg a bűnbocsánatot mégis megkaptuk.
2015. okt. 10. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

napjainkban ez nagyon nehéz. Sokan ugyanis Jézus parancsa helyett emberek parancsát követik, Jézus tanítása helyett emberek tanítását követik. Pl Jézus követése helyett sokan egy "égi szekeret" követnek, ami nincs is benne a bibliában. sokan áldozatokat hoznak, mintsem irgalmasak lennének, ahogy Jézus kérte. Sokan rengeteg időt töltenek a szolgálatban, mert emberek erre utasították őket, ahelyett, hogy a Teremtő tanácsára halgatva inkább megkeresnék azokat, akiknek panaszuk van ellenük, és rendeznék azt, és majd ezek után vinnék ajándékukat az oltárhoz.


Nekem pl régóta peres panaszom van feéd, de te nem akarod rendezni. helyette mész a szolgálatba. lelked rajta...

2015. okt. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves 5-s


"Ha csak pontosan a kérdésedre válaszolunk, akkor a válasz: lehet, és könnyű." - írod

Igen, Krisztus is azt mondta, hogy "az én igám kellemes, és az én terhem könnyű” (Mt 11:28–30).

De ha könnyű, akkor mért van ez a sok türelmetlenség, tolerancia hiánya, kegyetlenség.... és még sorolhatnám az emberek között, akik keresztényeknek vallják magukat? Számukra miért lehet nehéz az "iga" és a "teher"?

2015. okt. 12. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!