Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem bírok ránézni,...

Miért nem bírok ránézni, miért nem bírom elviselni az Irgalmas Jézus képet?

Figyelt kérdés

Ha valahol látom, akkor ideges leszek, és nem bírom elviselni, hogy ott van a kép. Keresztény vagyok, szeretem Jézust, de a képet nem bírom. (Tudom, nem a képet kell imádni, hanem Istent. Nem is imádom a képeket.)

Erre a képre gondolok: [link]



2015. okt. 10. 21:16
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

#9

Az a baj, hogy nem nagyon akadt közöttük normális válasz. Az első kettő csak vicceskedés volt, a másik kettő pedig szintén nem vitt közelebb. Azóta kétszer is kiemeltem, de nem érkezett hozzá még egy fél új válasz sem.

Vallás témában talán észrevehetőbb, mint művészetnél. Meg talán jobban is illik ide, mint oda.

2015. okt. 11. 01:25
 12/21 Jézus szolgája ***** válasza:

emlékszem én is erre a kérdésre.

úgy látom nem kaptad meg rá a választ.


ez a kép nem egy tőkelétes Jézust kifejező kép.

úgy hogy érthető ha nem jön be neked,tehát nincs baj veled.

akkor volna baj ha minden képpel így éreznél mely Jézust ábrázolja.


pld amit Lucifer linkelt az egy kellemes érzést kölcsönző kép.



[link]

2015. okt. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ez mind egyéni... Én is olvastam Fausztina nővérről, de valahogy nem fogott meg.. Más ismerősöm meg odavan érte. Nekem meg az jelentett sokat, mikor Rómában Szent Pál sírjánál járhattam, másnak meg az volt smafu. Szubjektív dolgok ezek, el kell fogadni, hogy az emberek különbözőek.
2015. okt. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
giccses?
2015. okt. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nyugodtan válassz olyan képet Jézusról, amelyik neked tetszik! Nem kötelező elfogadnod az általad belinkelt képet. (Talán a fekete háttér/kontraszthatás miatt zavarhat fokozottabban téged..)


Fiataloknak, illetve gyermeki lelkülettel rendelkező felnőtt korosztálynak elfogadhatóbb lehet a világos színű árnyalatok választéka. (A Szentírásból is olyan részletet/idézetet választhat magának az ember, amelyet a szívéhez-lelkéhez közelebb érez az ember...


A választék meglehetősen bőséges. Könyvkiadók termékei a könyvesboltokban, folyóiratok, dísztárgyak (pl. kulcstartók, hűtőmágnesek, képeslapok, díszített gyertyák) - vagy éppen CD-k DVD-k sokasága...


Ui: remélem, tudtam - egy kicsit legalább - segíteni! :)

2015. okt. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Janika51 ***** válasza:
0%
Mert nem az igazi Jézust ábrázolja, ez csak egy vallási propaganda!Csak a vallásosaknak érték, nekik tetszik! Te azért háborogsz, azért vagy ingerült, mert tudod, hogy nem Jézus igazi arcmását látod!A Katolikus Egyház mindig kiad, időszakonként ilyen kiadványokat, hogy megtartsák a hiveket!Ilyen például a fatimai jelenés,kaptak a lehetőségen!Ajánlok neked egy olyan festményt, ami inkább hasonlit a mai Jétusra, olyan festette aki igazából látta Jézust!Akianne Kramarik festményét! Googlizz rá! ;-)
2015. okt. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Roland G. ***** válasza:

Én keresztény vagyok,igaz nem katolikus bár annak kereszteltek,de az nem számít.

A Jézus-képek tisztelete nem helyes semmilyen szinten.Nem véletlen nincs leírás a Bibliában arról hogyan nézett ki.A másik,hogy most megdicsőült testben van a Mennyben,arca olyan,mint a Nap az ereje teljében stb.János amikor így látta,összeesett,mint egy halott.

A Jézus-képek általában egy szomorkás Jézus közvetítenek,ami számomra is visszataszító,mert az Újszövetség szerint Ő fel van kenve az öröm olajával társai fölött.Ő az igaz öröm hordozója,ezek a képek pedig pont az ellentétét közvetítik,ráadásul nem is egy ízig-vérig zsidó embert ábrázolnak.

Nem csoda tehát ha nem bírod ezt a képet!(Ha cikizésből írtad a kérdést az se baj) :)

2015. okt. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Lehetséges,hogy nem bírsz magadban valamit elviselni.Nem tudsz magadnak megbocsájtani,vagy másnak.Gyakran azt vetítjük ki a másikra,amit magunkban utálunk/szeretünk.Merülj a lelked mélyére,és vizsgáld meg,hogy így van-e.De ha csak ez az egy kép irritál,emlékezz vissza,hogy van/volt-e olyan ember aki ellenszenves neked,és hasonlít erre a képre,mert ez is lehetséges.
2015. okt. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
23%
Mert elmebeteg vagy.
2015. okt. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Történt veled valami traumatizáló esemény, amely valamilyen módon összefüggésbe hozható ezzel a képpel?


Ha igen, próbáld meg magadban konkretizálni a dolgot és törekedjél rá, hogy megtaláld a megoldást. (Ez akár egy kicsivel hosszabb időbe is telhet a vártnál.)


Ha nem történt semmi ilyesmi, ez a rossz érzés el fog múlni magától - nem érdemes foglalkozni vele...

2015. okt. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!