Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen Bibliafordítást javasol...

Milyen Bibliafordítást javasoltok annak, aki még abszolút semmit sem tud a Bibliáról, de komolyan megismerné?

Figyelt kérdés
És meg szeretné érteni.

2015. okt. 15. 17:00
 1/7 anonim válasza:
55%

Ez egy nagyon szép dolog, hogy elhatároztad magad amellett, hogy megismerkedsz a Bibliával.

Egyet tudnod kell: ez nem egy átlagos értelemben vett könyv, nagyon sok homályos rész lesz, amikor olvasod.

Legjobb fordítás az 1908- as revideált Károli, de annak elég nehézkes (régies) a nyelvezete. Van egy még újabban revideált, 2012- es Károli, ha először olvasod, én ezt ajánlom. Persze van még az Új Fordítás, meg a Revideált Új Fordítás. Mivel én református vagyok, ezeket tudom neked ajánlani (ezek közül hivatalosan elfogadott, azaz Istentiszteleten használható az 1908- as Károli és az Új Fordítás), de biztosan van a katolikusoknál is több lehetőség.

Azonban szerintem ne itt kérj tanácsot, hanem keresd fel a településeden a lelkészt/plébánost, esetleg a diakónust/hitoktatót.

Ha nincs lehetőséged beszélni egy Bibliát "ismerő" emberrel, akkor kis segítség lehet: [link] Ha nem januárban kezded, szerintem akkor is követhető.


Még egy jó tanács: ne ess neki! Ha nem megy, akkor tedd le, hagyd ülepedni, hagyd magad megérni, imádkozz, hogy megérthesd, amit olvasol (meg az imádkozást egyébként is ajánlom, mielőtt nekikezdesz!).


Remélem, tudtam segíteni :)

2015. okt. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Roland G. ***** válasza:
100%

[link]


Itt találsz hanganyagokat a különféle bibliafordításokról,főképpen arról, hogy milyen szempontok alapján fordították le az előttem hozzászóló által felsoroltakat is.

Én a Károlit ajánlom és az Egyszerű fordítást.Az utobbi nem tartalmaz régies szavakat, s így könnyebben érthető.Ha tanácsolhatom,akkor kezdd az Újszövetséggel!

2015. okt. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Egyszerű fordítás. :) [link]
2015. okt. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%

[link]

Én ezt javaslom. Nekem sokat segitett.

2015. okt. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
oké, sokat segített. de miben segített sokat?
2015. okt. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Üdv!


Azt ajánlom, hogy próbálj meg elolvasni több fordítást, és összehasonlítani őket!


A legpontosabbak a Károli (1908-as verzió) illetve az Új fordítás, én ezt a kettőt ajánlom. A károlinak régiesebb a nyelvezete, sokaknak nem tetszik, az új fordítás modernebb nyelvezetet használ, de talán kevésbé adja át az eredeti szöveget pontosan.


Mind a kettőt megtalálhatod az interneten is:

Károli: [link]

Új fordítás: [link]

2015. okt. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elnézést, az új fordítás linkje: [link]
2015. okt. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!