Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy merheti egy hittantanár...

Hogy merheti egy hittantanár tagadni Jézus körülmetélését? Bibliai szövegrészlet-nem érdekli!

Figyelt kérdés

A lányok rihegnek röhögnek az órán, és sokat elmond róluk hogy alapvetően nem röhögtek mert lila gőzük nem volt arról mi az a körülmetélés egyáltalán.

A tanár meg őrjöng, szerinte egy gusztustalan pofátlan alak vagyok és ha nem órán lennénk pofán is vágna. Hogy merek ilyet állítani hogy Jézus meg körülmetélés.

És amikor Biblia kinyit és adott szövegrészletre rábökök akkor csak ennyi telik tőle: ne folytasd mert kiváglak. Hát nem folytattam és nem vágott ki-mentem magamtól.

Dilettáns barom. Megbukott

- a hit oktatójaként is

- és tanárként is


2015. okt. 26. 17:19
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:

gyengébbek kedvéért, a körülmetélés hivtalos egyházi ünnep:


Január elseje, a Szent Fityma ünnepe


[link]

[link]


Biblia:

9. Jézus körülmetélése születése után 8 nap múlva (Mt. 1:25; Lk. 2:21)

2015. okt. 26. 17:24
 2/38 anonim ***** válasza:
Hogy merült fel benned a téma? Mert hogy nem vizsgatétel az fix.
2015. okt. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Bevallom azt akartam tesztelni hogy kezeli a szitut.

Már azt is marha rosszul kezelte mikor rákérdeztem, hogy Éva Ádám alá vagy mellérendeltje volt-e.

Mert ha mellérendelt akkor egyenrangú ha egyenrangú akkor a női papság...

Ha meg alárendelt? Hát mai agyoszabályozott világunkban ilyet mondani hogy egy nő egy ffi alárendeltje! Skandalum.

Más vallásokban (iszlám) ez nem lehet még kérdés sem.

2015. okt. 26. 17:32
 4/38 A kérdező kommentje:
Ja és hogy kezelte a szitut: egyes. Bukott.
2015. okt. 26. 17:33
 5/38 anonim ***** válasza:
85%

Úgy nézem, mindenáron szerettél volna a körülmetélésről beszélni azok előtt a lányok előtt, a tanár meg nem. Mindkettőtök törekvése teljesen érthető a maga szempontjából.


Szerintem menj oda a csajokhoz szünetben, és beszéld meg ott velük a körülmetélést illető tudnivalókat, a tanárt meg hagyd ki a játékből.

2015. okt. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Minek beszéjem meg velük? Google és még videót is találnak róla. Akit érdekel.


De itt nem ez a lényeg. Hanem hogy a tanár tagadni merészelt egy biblikus szöverészt ezzel egy kanonizált egyházi hagyományt.


Azt hinné az ember hogy a "volt-e köldöke Jézusnak" szintjén már a középkor óta túljutottunk.

Tény hogy ezért a kérdésért a középkorban máglyán égtem volna mint eretnek, de azt hinné az ember csak okosodtunk azóta. Hát nem biztos. Máglya nincs (itt nálunk nincs, az Iszlám Államban van) de okosodás se nagyon.

2015. okt. 26. 17:36
 7/38 anonim ***** válasza:
65%
Értem. Szándékosan bszogatod a tanárt, és ő rosszul kezelte a helyzetet. Nagyon intelligens vagy, csak gratulálni tudok.
2015. okt. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 Ákos13 ***** válasza:
72%
Egyes keresztény embereknek érzékeny a téma, hogy Krisztus is zsidó ember volt. Lehet, hogy ő antiszemita.
2015. okt. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
81%
Dehogy antiszemita! Csak elege van a pofátlan tökösökből, akik állandóan ki akarják akasztani ilyen álszent okoskodással! Igaza van, de akkor is, normális ember észreveszi magát, és nem teszi tönkre az órát azzal, hogy nem oda illő témát feszeget nagy mellénnyel. A kérdező simán csak egy primitív tinédzser taknyos, aki élvezi, hogy alázza a tanárt. Nem érdekli se Jézus, se a vallás, se a farka, csak az érdekli, hogy megalázza a tanárt, bevágódjon a vihorászó lányoknál és gyártsa a fesztivált óra közepén. Ez csak erről szól.
2015. okt. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
81%

Az a baj, hogy oke, akkor o most megbukott, beirhatod neki ev vegen a egyest.

De ha o irja be, hogy megbuktal, akkor komolyabb bajan vagy, mint o.


Amugy, nem egeszen ertheto a leirasodbol, hogy pontosan mi, es miert is tortent..

2015. okt. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!