Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem tudom, hogy van-e külön...

Nem tudom, hogy van-e külön vallástörténeti részleg, ezért itt kérdem: Lilith kultuszához mit adtak hozzá a középkorban, és mit a a 20. századi feminizmus során?

Figyelt kérdés
2015. nov. 2. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

nagyjából a középkorban keletkezett eleve, lehet (de nem kifejezetten valószínű) hogy már votl korábban is 1-2 elejtett dolog, de az ,hogy ez valami ősi, és leleplezi a bibliát, stb az egy tipikus visszavetítés, manapság is a gnosztikus evangéliumok hívei (bár nagyrészüknél ez csak bulváros érdeklődés) gyakran több záz vagy akár ezer évvel Jézus élete utáni irományokban hisznek és állítják ,hogy az megírja za igazságot, vagy pl a sátánisták, ősi pogány vallások felújítói, mindig azt állítják ,hogy ez egy ősidők óta öröklődő vallás, pedig gyakran csak néhányszor 10 éves


ugyan így, a Lilith kultusz is középkori


a 20. századi feminista SZÉLSŐSÉGEK inkáb csak felhasználták, nem módosítottak különösebben sokat rajta


ehhez pedig hasonló a mai amerikai náci-sátánizmus, ami giordano bruno nézeteit használja (ha esetleg nem ismerős: szerinte csak a zsidókat teremtette Isten, mindenki mást a sátán, ki egy másik isteni lény, és ezért az emberiség harcban áll az azt elnyomni/kiirtani igyekvő zsidósággal, a köztudattal ellentétben, ezért égették el giordano bruno-t a vérkeringés meg a homoszexualitás csak mellékes volt)

2015. nov. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.


Lilith eredetileg egy ókori istennő neve volt. Mi különbség a két mitológia között? Vagy a középkorra teljesen eltűnt az ókori Lilith-tisztelet, és mindent a 0-ról építettek fel?


Giordano Brunónál meg tudod nevezni a forrásodat? Én is elolvasnám.

2015. nov. 2. 22:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lilit eredetileg egy sumér istennő volt, aki negatív szereplőnem számított a sumér mitológiában.


Tőlük vette át a zsidóság, ahol elsősorban a népi vallásosságban jut szerephez, amolyan boszorkány-szerű ártó lény, aki ellen különböző amulettekkel védekezni kell. Ugyanakkor a hivatalos zsidó vallás nem foglalkozik vele, a neve semelyik szent iratban sem szerepel.


A huszadik században fedezik fel maguknak a feministák, és ők csinálnak belőle pozitív hőst.

2015. nov. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%

a középkorban nagyjából újraalkották, ahogy már írtam, a mai "ezoterikusokhoz" hasonlóan mindenféle forrásból és saját fantáziából (főleg utóbbiból) összefércelt "titkos tudás"-t alkottak, ilyen volt a Lilith kultusz is


több helyről is van ez amit írtam, egyrészt olvastam egy cikkben ami az amerikai szélsőjobbról szólt, ha megtalálom privátban elküldöm


[link]


ebben a könyvben is említik


itt gyakorin is olvastam


egy vallástörténész barátomat megkérdeztem ő hogy tudja, azt mondta legjobb tudása szerint igaz

2015. nov. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

# 4

Na azért Michael Hessemant nehogymá szakértőnek tekintsük. :)))

2015. nov. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
az egyik forrás a sok közül, az ürge jogászm egyébként, nyilván mások véleményére és kutatásaira alapozta a könyvét, de ez még szakértők esetében is igaz, ha valaha is olvasott is valaki komolyabb könyvet történelemről, vagy csak egyetemi tankönyvet akkor tudhatja, hogy gyakran a bő 20%-a a könyv lapjainak csak hivatkozás végjegyzet formájában
2015. nov. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

és mégvalami, mivel nekem is feltűnt, hogy a könyvet egy jogász, méghozzá katolikus jogász írta, esetleg durva szépítések lehetnek a dologban, ezért is kérdeztem emg a már említett vallástörténészt, hogy valóban így van e, ahogy immáron sokadik forrásból értesülök, ő is alátámasztotta


amúgy meg máglyán nagyon ritkán végeztek ki valakit, pusztán mert homoszexuális vagy valami vallási tételeket nem igazán rengető elmélettel állt elő sosem, sőt ilyenért még igazán komoly büntetéseket sem volt szokás adni, a vatikáni inkvizíció amúgy sem volt olyan keményvonalas, a köztudatban elterjedt szörnyűségeket a spanyol inkvizíció követte le, már csak ezért is logikusabb hogy a sátánista-antiszemita nézetéért végezték ki Giordano Bruno-t alapvetően, de a vádbeszéd elolvasható magyarul is, rengeteg ponton vádolták, persze ezek nagyrésze összefoglalható a sátánista nézetekkel, mert kb arra vezethető vissza minden


na de ne offoljuk szét a kérdést

2015. nov. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!