Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány éves kortól avathatnak...

Hány éves kortól avathatnak valakit Akolitus szolgálatra, illetve milyen iskolai végzettség szükséges hozzá?

Figyelt kérdés

2015. nov. 19. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:

AKOLITUS szolgálat?Nem értem.

Katolikus szolgálat? az más.

Katolikus az,akit megkeresztelnek,Történhet gyerekkorban automatikusan,kb 8 éves korig,utána már hittan elsajátitiása után.

A megkersztelt a Katolkius Egyház teljes jogu tagja lehet.

Áldozhat/tehát ostya formába magához veheti Krisztus testét/ Bérmálokzhat/hitbeli megrösités/,Szentségi házasságot köthet/tempolomi esküvö/,részesülhet halál elötti kenetben,egyházi temetés.

Aki EGYHÁZI SZOLGÁLATRA VÁGYIK az lehet civil,és egyházi.Civil:kántor,hitotktató,alakalmazott.Egyházi:pap,püspök,és feljebbavlók.


Érettségi után a többéves Hittudományi Föiskola,utána ünnepélyes papszentelés.ÉRETTSÉGI MINIMUM KELL HOZZÁ.Akit egyszer felszentelnek,az pap lesz mindörökké,mert megkapta a szent kenketet,igy ha véletlen "kiugrik" azaz lemond papságárol,a kenet haláláig rajt marad.Ezért szörnyü mikor egy 2kiugortt" pap megnösülés gyereket nemz,mert a szegény utódra mintegy "átmegy " a kenet érdemtelenül,igy életük rosz lesz,számos példa volt rá.

Persze lehet valaki felszentelés nélkül is szolgálatban.

Szerzetes-férfi közösségben élö személyek,kisegitö feladattal/ferences,Domonkos,Ciszter,premontrei,stb,minegyiknek más feladattal.

Én pár ideig az Alexiánus Rendnél voltam,ök betgápolással foglakoznak,Itt nincs kötöttség,pár év is lehet,vagy több.Ök nem papok,nincsenek felszentelve,de "majdnem" papi életet élnek.

Tehát középfokú végzettség kell ,de a szerzeteshez azt hiszem nem kell. üdv Rihárd haaree@hotmail.hu 30 714 0 619

2015. nov. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem erre gondol: [link]

Én eddig nem is tudtam, hogy van ilyen, pedig katolikus vagyok. A kérdés miatt néztem utána.

Szerintem az interneten találhatsz róla valamit, esetleg a plébánosotoktól megkérdezheted, ő biztos tud segíteni.

2015. nov. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az első válaszoló :jól olvasta , Akolitus és nem Katolikus .
2015. nov. 20. 21:57
 4/4 anonim válasza:
Miért akarsz te az lenni? Örülj, hogy a kereten kívül vagy!
2022. júl. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!