Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez milyen szekta lehet?

Ez milyen szekta lehet?

Figyelt kérdés
Egyik nap a boltba bement anyámhoz pár cigány,azzal az ürüggyel,hogy fel akarják kérni,hogy legyen az egyikük gyerekének a keresztanyja. Anyám azt mondta,hogy ezek valami Jehova tanúi félék lehettek,nem tudom mi az igazság,a Jehova tanúi tényleg szoktak ilyet csinálni?

2015. nov. 25. 20:54
1 2
 11/18 homo ludensz ***** válasza:
*bocs a szóismétlésért.
2015. nov. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
37%

# homo ludensz


"Igazából csak egy cigány származású tudná megválaszolni hogy náluk ennek milyen hagyománya van ennek ha van."


Szívesen megmondom azt én neked. :) A család a legfontosabb dolog. Idegeneket nem vonunk be a családba, soha semmilyen szinten. A kocsimat sem adom kölcsön akárkinek, a gyerekemmel meg főleg nem fogok idegennel közösködni :)


Keresztszülőnek vagy olyan rokont szokás felkérni, akivel jó viszonyt ápol a család és rendszeresen tartják is a kapcsolatot, vagy ha nem rokon, akkor pedig régi és nagyon közeli barát szokott lenni.


Ezért nem értem én sem a történetet. Lehet hogy nem is voltak százasok, vagy be voltak állva. Komoly szándék nem volt mögötte, az tuti, de ha trükknek szánták, ahhoz meg elég gagyi.

2015. nov. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Na szóval...Anyám NEM ismerte őket,egyszer csak bejöttek ezzel az ürüggyel,anyám pedig elutasította őket azzal,hogy ő nem tudja milyen az ő vallásuk,de ő nem abban hisz(anyám református,ők tuti mások voltak),ő is meg volt lepődve,anyám mondta,hogy valami szektások lehettek,de ő csak tippelt,hogy Jehova tanúi.ki tudja...azt olvastam,hogy a cigányoknál NAGYON fontos,hogy ki a keresztszülő,sokkal nagyobb a felelőssége mint pl a magyaroknál vagy más fehéreknél,a keresztszülőnek élete végéig vigyáznia kell a gyerekre és erősen tartania kell vele és a szülőkkel a kapcsolatot.
2015. nov. 26. 11:55
 14/18 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,hogy be lettek volna szívva:D
2015. nov. 26. 12:00
 15/18 A kérdező kommentje:
És nem abba az ápolatlan fajba tartoztak,épp ellenkezőleg
2015. nov. 26. 12:01
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom, Magyarországon mennyire elterjedt ez a vallás, de a pünkösdisták között (lehet, hogy rosszul fordítom a "pentecôtisme" szót) nagyon sok a roma, gitán, cigány és manus.

Bár nem hiszem, hogy más vallásút kértek volna fel keresztanyaságra, ez szinte kizárt. Ők ugyanis nagyon komolyan veszik a keresztszülőséget, ahogy előttem is írták más vallásról.

Hát csak vigyázzon édesanyád, ez nagyon átlátszó kamu!

2015. nov. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Jaja,csak miért kamuztak volna? Ezek szerint biztos lopni akartak?
2015. nov. 26. 12:19
 18/18 A kérdező kommentje:
Nem kizárt az se,hogy ennek semmi köze a valláshoz,de anyám így gondolta,engem most már nagyon érdekel a dolog:D Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat,még jöhetnek:D
2015. nov. 26. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!