Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy bánhatjuk meg azt ami...

Hogy bánhatjuk meg azt ami élveztünk?

Figyelt kérdés

Mondjuk házasság előtti szex.


Vagy amiből profitáltunk?

Lopott pénzből vettünk gyógyszert.


Ha mondjuk loptunk némi gyümölcsöt a nyáron és jóízűen elfogyasztottuk. Nem 3 rekeszre gondolok !



2015. dec. 1. 17:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Sehogy. Ami jó, ami élvezetes, azt nem lehet megbánni.

Nem is bűn. Sem a szex, sem az evés, sem az érzés.


A lopásnál azt lehet megbánni, hogy mást megkárosítottál.

Hozzájárultál ahhoz, hogy más munkáját hátráltasd. Ha pedig mindenki így tenne, akkor a másik menne tönkre.


A házasság előtti szexnél is arra lehet gondolni, hogy de kár, hogy már nem régebben vagytok házasok.

Egyáltalán nem bűn. A bűn, a másik kihasználása.

2015. dec. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
4%
Te sem örülnél, ha lopnál tőled. De a házasság előtti szexnél még ez sem áll fent. Az intimitás a te és a párod dolga. Nem Istené.
2015. dec. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

úgy, hogy felfogod, hogy rosszat tettél, pl betöröd valakinek az arcát, igazad volt, mit szólogat be, de azért megütni nem szabadott volna


lopás az lopás, tőled sem kölcsönvesznek 20 forintot hanem ellopták, 20ft, szívesen odaadtad volna ha kérik, de ez csak lopás


ilyesmi, szóval intellektusból, néha az ember pillanatnyi érzelmei ellenkeznek az elveivel, pl a szólászszabadság akkor is jó ha épp engem kritizálnak

2015. dec. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban leemeltem a polcról egy kicsi kockacsokit,elfogyasztottam, fel sem fogtam mit tettem.Ha most visszagondolok még a hideg is kiráz.
2015. dec. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
nehéz kérdés..pl élveztem hogy olvasom a hülyeségeket..és most megbántam h a tiédet elolvastam :/
2015. dec. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Roland G. ***** válasza:

5#


:DDD

2015. dec. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Amíg a bűn hatalma alatt vagy és nem érted miért bűn, addig sehogy.
2015. dec. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

A példáidnál maradok, hithű keresztény vagyok.

Szex: Nagyon szeretem a páromat, összefogunk házasodni és néha nagyon nehéz megállni, hogy ne adjam neki magam teljesen. DE, van amikor csók közben észereveszem a lelkemen, hogy most arra figyelek nekem milyen jó, nem arra, hogy NEKI örömet okozzak. Ez hiba, bűn, önzőségnek hívják. Elveszek tőle, hogy nekem jó legyen. Aztán néha észereveszem, hogy Istent kísértem. Nagyjából így: "na mi van Isten, látod, hogy csókolom? Látod, hogy élvezem? Na, erre mit lépsz? Megtehetem! Szabad döntést adtál, velem maradsz, ha ezt csinálom?" Ez sem helyes. Tudom, mert a lelkem jelez. És Istennek a hitem szerint nagyonis köze van a szexhez. Elvégre Ő találta fel. Hogy a viharba tartozna csak két emberre? Ha egy író ír egy könyvet, az unokájától is engedélyt kell kérni, hogy pl. megrendezhessék. Isten feltalálta a szexet, adott hozzá szabályzatot, ez nem fog elévülni. Annak nem él, aki nem hisz. Annak viszont az egész kérdésed értelmetlen, azért írok én hívőként. :)

A különbség az lesz, hogy ha hozzámegyek, tudom, hogy egy életre nekiadom magam, teljesen elköteleződöm mellette, végérvényesen. Így Istent sem kell "kísértenem", szabadon megtehetem. Arra meg mindig figyelni fogok, hogy a magam öröménél fontosabb legyen, hogy neki örömet szerezzek. Ő pontosan így tesz velem, és biztos vagyok benne, hogy szuper szeretkezéseink lesznek.

Lopni meg azért bűn, mert önzőség. Valakinek ártasz, hogy neked jó legyen. Sajnos sok embernek még erre se szólal meg a lelkiismerete. Nem azt bánja meg, hogy lopott és ártott, hanem a következményét, ha lebukott. Nagy különbség, hogy azt bánom szívből, hogy ártottam Neked, vagy azt bánom szívből, hogy nekem a lopásért felelnem kell valamivel, valaki előtt.

No hallhattad a keresztényi szempontot. Igyekeztem nem tényeket közölni, csak azt amiben mi hiszünk, így remélem nem bántottam meg senkit. Szép estét kívánok!

2015. dec. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy bánhatjuk meg azt ami élveztünk? Lopott pénzből vettünk gyógyszert."


Nincs is annál nagyobb élvezet, mint amikor beteg is az ember, meg csóró is, és betegen kell lopni menni, hogy ki tudjuk váltani a gyógyszert. :D :D :D

2015. dec. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Ozmium42 ***** válasza:
Úgy, hogy félsz a büntetéstől.
2015. dec. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!