Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanulságos részeket tudnátok...

Tanulságos részeket tudnátok mondani a Bibliából?

Figyelt kérdés
Szeretnék olvasgatni belőle de nem tudom hogy álljak neki. Olyanok érdekelnek amik arról szólnak, hogy ne ítélkezzünk, hogy legyünk kedvesek másokkal, hogy az élet szép és még hasonlók. Olvastam egy részt a Zsoltárok 37 és ez nagyon tetszett hasonlókat keresek. Elnézést azért ha furcsán fogalmaztam.

2015. dec. 4. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:

A négy Evangéliummal érdemes kezdeni, utána as Apostolok cselekedeteivel folytatni. Ezeknek érthetőbb a nyelvezete is, és pont arról szól, amit keresel.


A Zsoltárokat meg lehet ezzel párhuzamosan olvasni, az Ószövetség többi könyve meg ráér utána.

2015. dec. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lukács 10: 25- 30

Lukács 15: 11- 32


Máté 8:1- 18

Máté 20:1- 16


Márk 7:25- 30

2015. dec. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

két nagy rész lesz benne az ószövetség és az újszövetég


az újszövetséget kezd, abból azokat a részeket aminek a címében benne van az evangélium (egyes fordításokban örömhír) szó, először vegye be ezt a gyomrod, aztán az apostolok cselekedetei majd a többi rész, aztán jöhet az ószövetségből a zsoltárok könyve és a példabeszédek könyve


tehát első sorban azt olvasd aminek a nevében benne van hogy evangélium, ezek a legfontosabb részek, talán a legérdekesebbek is, viszonylag könnyen érthetőek is

2015. dec. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Máté, Márk, Lukács és János evangéliuma. Ezek a legfontosabb részei a Bibliának.
2015. dec. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.:)
2015. dec. 4. 23:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Zsoltárok és Példabeszédek.
2015. dec. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!