Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent a Kv. Rövidítés a...

Mit jelent a Kv. Rövidítés a bibliában?

Figyelt kérdés

Hittan órára kell gyűjtőmunkát csinálni de nemtudom mit jelent a Kv. rövidítés :/

S.O.S



2015. dec. 6. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Elég sivár életed lehet, ha vasárnap délután az a szórakozásod hogy ezt a kérdést ezekkel a kulcsszavakkal ide feltedd.
2015. dec. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 yuda ***** válasza:
Tudsz egy idézetet beollózni a bibliából, hol szerepel ez a rövidítés? Megmondom őszintén, így hirtelen semmi nem jut eszembe. Talán, ha beollózod lesz ötletem,.... vagy esetleg kérdezd meg egy osztálytársad.
2015. dec. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Könyve.
2015. dec. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

# 3


A Bibliában nem használatos a "Kv." mint "könyve" rövidítés. Például a Teremtés könyve az csak simán Ter, a Jónás könyve Jón, a Jelenések könyve Jel, és így tovább. És az akadémiai helyesírási szabályzattól eltérően soha nincs pont sem a rövidítések végén. Minden más nyelvben is hasonlóan így van.

2015. dec. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2015. dec. 7. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még a kávéra gondoltam. De tényleg bővebben írhatnál.
2015. dec. 7. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Teljesen el is feledkeztem erről a kérdésről :S bocsi srácok... Amúgy rosszul fogalmaztam meg magam ezért is bocsi..:D Nem a bibliában van ez a kifejezés hanem a Magyar katalikus lexikon nevű internetes oldaról kellett jeremiás könyvéről kicsit beszámolót készíténi.

Amúgy hittan tanártól megkérdeztem és megoldódott a probléma :)

2015. dec. 11. 20:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor áruld el nekünk is a megfejtést!
2015. dec. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!