Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény nők is olyan...

Keresztény nők is olyan anyagiasak, mint a világiak?

Figyelt kérdés
A "lelkiekben gazdag" a kereszténységben minőséget jelent, vagy ott is elhanyagolható szempont, mint a világban? Ott mi a valódi érték?

2015. dec. 7. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy a világi nők mind anyagiasak? Az anyagiasság általában nem attól függ, hogy valaki keresztény-e vagy sem. A vallásosak és a vallástalanok csoportjában is vannak anyagias és nem anyagias nők is.
2015. dec. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Van köztük ilyen is, meg olyan is...

Tudom hogy nem leszek népszerű, de nyíltan ki kell mondani, hogy a nőknél az anyagiasság genetikailag kódolt... már csak azért is, mert ahhoz, hogy gyereket szüljenek stabil anyagi háttér kell (vagy legalább is kellene).

Persze vannak olyan nők, akik nem anyagiasak. Ők vagy közel emberfeletti módon túlléptek a korlátaikon (ami rendkívül tiszteletre méltó), vagy szimplán hülyék (ami elég gáz, de azért szerethető dolog).

2015. dec. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Csak annyira, mint a keresztény férfiak vagy világi férfiak.
2015. dec. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A "lelkiekben gazdag" az a hétköznapi nyelvhasználat egyik szófordulata, keresztényi értelemben ez a szófordulat nem használatos.


A kereszténység a hegyi beszéd óta "lelki szegénységről" beszél, mint pozitív értékről. De ez nem feltétlenül ellentéte a hétköznapi értelemben vett lelki gazdagságnak. :)

2015. dec. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
a kettőnek nincs köze egymáshoz.
2015. dec. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

a nemkeresztények sem feltétlenül azok


de arányaiban jobban jársz a keresztény nőkkel, nem csak ebből a szempontból, pl nem akarnak rajtad új feminista forradalmat vívni, nem kell dilemmáznod mennyit dícsérd hogy önbizalomhiányos se legyen de egót se növesszen aminek következtében azt hiszi jobbat érdemel, ismer olyan fogalmakat mint hűség, társként és nem státusszimbólumként tekint rád


stb stb

2015. dec. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

#6: a nem keresztény nők között is van sok, aki megfelel ezeknek a kritériumoknak, és a keresztények között is akad, aki megcsalja a férjét, meg feminin forradalmat akar rajtad végrehajtani (vagy mi). A kereszténység nem erről szól.

Ráadásul ha nem vagy keresztény, és egy hívő nőt veszel el, az vasárnaponként templomba fog járni, és állandóan rágni fogja a füled, hogy kísérd el, érdekeljen a vallása, miért nem élsz keresztény életet, fogadd be Jézust a szívedbe, meg hasonlók. Ez az elején még át is léphető, de hosszú távon azért nagyon fárasztó tud lenni.

2015. dec. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

jajj nem hiszlek el, azthiszem mielőtt a válasz érdemi részét leírtam már lefutottam a polkorrekt köröket... de akkor mégegyszer


a nemkeresztény nők sem anyagiasak, csak a hangos kisebbséggel találkoztál


na megvolt


és mint írtam arányaiban kell nézni, nagyobb esélyed van korrekt nőt találni keresztények között, persze ott is megszívhatod és a nemkeresztények közt is rohangál 1-2 kiválóság


tudod! lehet hogy budán kirabolnak, lehet hogy a 8. kerület leglepusztultabb környékén csúnyán sem néznek rád, benne van a pakliban mind a kettő, de azért szerintem mégis inkáb budán sétálgatnék

2015. dec. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 Akkor futok én is egy polkorrekt kört még egyszer: A kereszténység nem erre való, nem ezt határozza meg, nem erről szól. Így most már szent a béke, ugye? :)
2015. dec. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!