Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a magas rangú...

Szerintetek a magas rangú papok, egyházi személyek is cselekszik a lentebb írottakat?

Figyelt kérdés

Sziasztok, máris bemásolok egy szöveget aminek a végén a forrást is megjelölöm, véleményetek szerint, a Pápa, a magas rangokat egyházi személyek, valamint más egyházak papjai, lelkészei, és magukat "elitnek" tartó keresztények megcselekszik azt amit Jézus Krisztus?


Nekem az a véleményem, hogy szerintem sem a Pápa, sem az érsekek, sem bármely történelmi egyház tiszteletben állói nem hajolnak le többségében és nem közvetlenek, nem cselekszenek olyanokat, mint amit Jézus Krisztus tett, Jézus Krisztusnál nem élt szentebb e földön, és egyszerű és szelíd volt, aki még a tanítványai lábát is megmosta, most meg főleg a történelmi egyházak egy része, valamint a new ages mozgalmak szekta jellegű csoportjai sem éppen erről híresek, miért van ez? A Pápa például miért kell, hogy testőrökkel legyen körülvéve, meg egy csomó arannyal, díszes ruhákkal stb, persze itt nem csak a Pápáról van szó..... Remélem nem sértek meg senkit, de szerintem nem helyes ez, hogy így van....


Jézus az utolsó vacsora előtt megmosta a tanítványok lábát. A szolga szokta ezt elvégezni, de most csak egyedül volt tanítványaival, és közülük senki nem akarta ezt a megalázónak tűnő feladatot megtenni. Így megrökönyödésükre mesterük hajolt le lábaikhoz, hogy megmossa azokat.

Ford Madox Brown festményén Jézus alázattal térdel a tanítványok előtt. Péter először felháborodva utasítja el a lábmosást, miután pedig elfogadja, megrökönyödve, összekulcsolt kézzel szemléli mesterét. A többi tanítvány is ámulva figyel. A "Ki a nagyobb?" kérdés kezd megoldódni. Krisztus e cselekedetével azt tanította, hogy tanítványai között semmiféle hatalmi rangsor nem lehet (Jn. 13:14). Aki első akar lenni, az legyen mindenkinek a szolgája. Jelentette továbbá azt is, hogy aki a keresztség fürdőjében (Tit. 3:5) és Jézus szava hatására (Jn. 15:3; Ef. 5:26) megtisztult, csak a napi élet szennyét kell lemosnia.

Hozzáfűzte még Jézus, hogy követői hozzá hasonlóan ugyanezt ismételjék meg hittestvéreikkel. Krisztus megmosta Júdás lábát is. Figyelmeztette veszélyes gondolataira. Miután eredményt nem ért el, négyszemközt közölte vele, hogy tudja: mire készül. Azonban Júdás megkeményedett szívét nem tudta meglágyítani. Bemehetett "lelkébe a Sátán", hogy elárulja Krisztusát.


2015. dec. 10. 19:59
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi a forrás lemaradt, [link]
2015. dec. 10. 20:00
 2/9 anonim ***** válasza:

Azért Krisztus sem mosta meg rendszeresen az apostolok lábát :) De valóban, ennek a tettének nagyon fontos szimbolikája volt, az Új Parancsot tanította ezzel. Annak is jelentése volt, hogy Júdás lábát is megmosta, de magát a parancsolatot már csak a távozása után hirdette ki Jézus:

[link]


A lábmosás rítusa azóta is létezik. A katolikus és az ortodox egyházban kétezer éve minden Nagycsütörtökön a legnagyobb rangban lévő pap megmossa a rangban alatta lévők lábát.


Ha nem ragadunk le konkrétan a lábmosásnál, akkor is azt látjuk, hogy rengeteg pap, tulajdonképpen majdnem mindegyik, nagyon sok karitatív tevékenységet végez betegek, elesettek és szegények között. Csak azok nem, akik már maguk is segítségre szorulnak.


A pápának meg sajnos kell testőr. Én még emlékszem arra, amikor II. János Pál pápa ellen merényletet követtek el.

2015. dec. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ferenc pápa igyekszik közvetlenebb lenni, és viszonylag egyszerű életet él, mint egy szerzetes.
2015. dec. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindenesetre a pápának szüksége van testõröre ( éppúgy, mint az államfõknek stb ), volt már eset, hogy merényletet követtek el, sõt, ha jól emléxem, nemrég is volt aki akart.


A díszek: így alakult.

2015. dec. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Miért kell a Pápának testőr, Jézus Krisztusnak sem volt, pedig Ő sokkal fontosabb személy, de nem féltette az életét. Én úgy tudom, hogy "Mert aki meg akarja tartani az ő életét, elveszti azt; aki pedig elveszti az ő életét én érettem, az megtartja azt." Lukács 9,24.


Az akinek elég erős a hite, márpedig egy magas rangú egyházi személynek annak kellene, hogy legyen, nem szükséges félnie a haláltól, mert tudja, hogy fel fog támadni. Nem így van?

2015. dec. 11. 00:02
 6/9 anonim ***** válasza:

@Kérdező


Mi h.n. adventisták gyakoroljuk a lábmosást is, közvetlenül az Úrvacsora előtt.


Ezen kívül érdemes megemlíteni azt is, hogy Ferenc pápa is megmosta mások lábát:


[link]

2015. dec. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Még valami:


Valóban, az erős hit nagyon fontos. Azonban óvakodni kell attól, hogy át ne menjen a dolog istenkísértésbe. Sátán is azzal kísértette Jézust, hogy ugorjon le, majd az Isten megmenti. Az Úr azonban ezt istenkísértésnek minősítette.


Az erős hit nem jelenti azt, hogy felelőtlenül téblábolunk a világban, hanem azt, hogy bízunk Istenben, és keressük az Úr kezének nyomait. Isten felhasznál emberi eszközöket a tervei véghezvitelében, ezek lehetek akár a testőrök is.

2015. dec. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

'Nem így van?"


Nem egészen. A merénylő lelki üdvössége szempontjából is sokkal jobb megoldás, ha a merényletet sikerül megakadályozni. :)

2015. dec. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, lényegtelen dolgokon akadsz fenn. Mossál lábat és ne tarts testőröket... aztán örülj, hogy milyen jó gyerek vagy!
2015. dec. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!