Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényektől kérdezem,...

Keresztényektől kérdezem, hogy a saját gyülekezeteteket milyen formában érinti az ökumenizmus?

Figyelt kérdés
Azaz milyen formában valósul meg a felekezetek közti együttműködés? Például teológiai párbeszéd, karitatív munka, közös istentisztelet, egymás szertartásainak látogatása stb.

2015. dec. 12. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

nálunk van 2-3 ökumenikus hét is, Magyarországon mindenhol megrendezik az ökumenikus imahezet, ehhez hasonlóan van a többi is, sok a közös karitatív munka, sokat járunk egymás programjaira is, de ezek inkáb ifis istentiszteletek, és olyan programok amik "nem szertartások" igaz valamilyen szinten tükrözik az adott felekezet szertartásos világát is


sokan járnak 2 vasárnapi szertartásra is, ahol nagyobb közönég csinálja ezt, a szertartások időpontja is direkt úgy vannak eltolva, hogy ne legyenek átfedésben


gyakoriak a konpetitív (de barátságos!) programok is, pl a sportnapok, főzőversenyek és 4 éve már van futballverseny is, aminek az 1. helyezettje még kupát is kap

2015. dec. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jézus nem tanította az ökumenizmust, egységes keresztény tanítás, életformát tanított, mindenkinek akármilyen származású is legyen ezért használta fel az első tanítványait, arra, hogy az egész lakott földön tegyék meg a szükséges feladatot.

Ami miatt üldözéssel fognak szembesülni, mivel nem akarnak majd némelyek a hagyományaiktól elszakadni még a megváltó kedvéért se.

2015. dec. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

# 1

Köszi, a választ, ment a zöld kéz. Ez a főzőversenyes dolog jó lehet :)


# 2

Köszi a választ neked is. Értem, hogy mit mondasz, de nem az volt a kérdés, hogy Jézus hogy csinálta, hanem hogy ti hogy csináljátok.

2015. dec. 12. 22:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
vigyázz a 30%-ossal, ő egy jehova tanúja, csak megint "elfelejti" jelezni, ezért úgy tűnhet keresztény véleményt ismertet, jehova tanúi egy méltán rossz hírű szekta, másokkal szóba sem állnak, ha valki közülük bemegy más felekezet templomába vagy közösségi épületébe azt rögtön ki is közösítik
2015. dec. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"vigyázz, mert Jehova Tanúja"


Hát gyilkos vagyok Én?

Igazából ez kimeríti a rágalmazás fogalmát.

soha senkinek a vagyonát, életét nem vettem el,

Megváltó Jézus tanításának megfelelően gyakorlom a hitemet,

s ha veszélyesek lennénk, akkor nem ilyen egy emberes vádirat jelenne meg....

2015. dec. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, kettes vagyok.


azért írtam ezt a válaszomat, mert Isten szavában, sem az Izraeliták idejében, sem Jézus idejében nem tanított arra a Teremtő,hogy más hittel keveredjen az Ő imádata,


(3Mózes 20:23) 23 Ne járjatok azoknak a nemzeteknek a rendeletei szerint, amelyeket kiűzök előletek,...


(3Mózes 18:3, 4) 3 Ne cselekedjetek úgy, ahogy Egyiptom földje cselekszik, ahol laktatok; s ne cselekedjetek úgy, ahogy Kánaán földje cselekszik, amelyre beviszlek benneteket; ne járjatok az ő rendeleteik szerint. 4 Az én bírói döntéseimet hajtsátok végre, és az én rendeleteimet tartsátok meg . . .


Isten soha nem alkalmazott több vallásos vagy hitnézetű imádatot.

Jézus sem,

(János 15:6) 6 Ha valaki nem marad egységben velem, kivetik, mint a szőlővesszőt, és elszárad; és összegyűjtik azokat a szőlővesszőket, a tűzbe vetik őket, és elégnek.


EGYSÉG-ről beszél nem hitbeli megosztottságról,

Ezért hozta létre azt a feladatot, hogy minden nemzetben egységesen halljanak e tanításról, és egyféle képen gyakorolják Istenbe vetett hitüket....

2015. dec. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem gyilkos, csak egy jehova tanúja, ezt elismerted, ennél többet nem mondtam, ez nem rágalmazás, igaz kifejtettem de semmi olyat nem mondtam ami nem következne abból, hogy "jehova tanúi"
2015. dec. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én katolikus vagyok, az ökumenikus imahét a mi egyházunkat is érinti. A sulinkban szokott lenni ökumenmikus imaóra, amikor az egész iskola beül egy olyan szertartásra, ami semelyik felekezet tanításait nem sérti (pl. nincs áldoztatás). Biztos vannak más ilyesmi dolgok is, nem tudom.

Ferenc pápa is szokott más felekezetekhez és más vallásokhoz tartozó papokkal, teológusokkal beszélgetni.


Kettes, szép az, amiről beszéltél, de semmi köze nincs az ökumenizmushoz. A kereszténység ágai (katolikus, református, evangélikus, jehovista, adventista, pünkösdista, stb.) nem olyanok, mint a Mózesnél leírt vallások. A kereszténység egy, az alapja is egy (Krisztus feltámadása és a Szentháromság). Krisztusban vagyunk egyek. Sajnos a történelem során eltávolodtak egymástól a hívek, egyre inkább szétszakadt az egyház. Az ökumenizmusnak nem az a célja, hogy a felekezeteket összeolvassza, hanem az, hogy Krisztus híveit közelebb hozza egymáshoz.

2015. dec. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Anna Orsolya: félre érted a válaszolót, jehova tanúi úgy gondolják csak ők keresztények, másokkal ilyen formában szóba sem szabad állniuk


meggyőződésük ,hogy a vezetőiket (illetve ezek jogi utódjait) Jézus 1919-ben személyesen kiválasztotta erre a célra, az apostolok jogait átruházta rájuk


tanításuk szerint az egyik legsúlyosabb bűn más felekezet templomába lépni, szertartását megnézni stb


ezért másokkal csak akkor beszélhetnek ilyen kérdésekről amikor épp át akarják téríteni magukhoz

2015. dec. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezért nem lehet egységesnek nevezni, és szomorú, hogy ágak vannak, Jézus nem tanította, hogy ágakra kell bontakozni. ez vezetett megosztottsághoz,

s hatalomra kerültek azok akikre azt mondják,hogy keresztények, holott Jézus üldözötteknek, kiszolgáltatottaknak nevezi a követőit, akik nem lesznek sokan, és nem lesz népszerű sem az életük, sem a Jézus által betartott tanításuk Sátán világában

2015. dec. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!