Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fél év már határozott együttjá...

Fél év már határozott együttjárásnak számít egy keresztény kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire érthető az alap kérdés. Fél éve vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást. Eleinte volt egy ilyen erős hormon uralta állapot, aztán ez lecsillapodott, akkor elkezdtem erősen a kapcsolat buktatóira fókuszálni, de nagyon sokat beszélgettünk ezekről. Most ismét eljött ez a jól eső lebegés, csak már sokkal erősebbnek érzem a köteléket köztünk, mert volt az az időszak amikor sok kérdőjel került elő bennem és azt nagyon szépen oldottuk meg. Elég sok nehézséggel kell szembenéznünk, edzettnek érzem a kapcsolatot.

A kérdés pedig azért merült fel bennem, mert már beszélgetünk esküvőről. (tisztán járunk, így nem is az esküvőről, hanem magáról a házasságról beszélünk sokat) Mivel sok mindenen túl vagyunk, nem érzem korainak, csak tudom, hogy másoknak az. Örülnék 1-2 tapasztalt keresztény válasznak. Mert a könyvek, amiket okos emberek írtak, óvatosságra intenek, de közben nekem minden olyan természetes és nagyon, de nagyon Isten áldotta az egész kapcsolatunk. Merészek vagyunk, hogy ennyi idő után tervezünk?


2016. jan. 1. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, hogy ehhez a kereszténységnek semmi köze.
2016. jan. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bonyolult a kérdés.


Mondjuk azzal kezdeném, hogy "keresztényi szempontból" nincs olyan, hogy jegyesség, házasság előtt semmi ilyesmit nem követel meg a vallás. Szemben a zsidó hagyományokkal, ahol fél év volt a kötelező jegyben járás, bár van ahol ez egy év is lehetett.


Keresztényeknél az volt az általánosan elterjedt hagyomány (bár ez sem vallási előírás), hogy az esküvő előtti három egymást követő vasárnapon kellett kihirdetni mise végén az esküvőt. Tehát ilyen értelemben három hét volt a "kötelező jegyesség".


Régen viszont nem a párok választották egymást, hanem a szülők szervezték össze a párokat. Mégis le tudták élni egymással az életüket. Mondjuk nem is nagyon volt más választásuk. :)


A mai világban meg már alig vannak házasságok, de azoknak is több mint fele válással végződik, az élettársi kapcsolatoknál meg ez az arány még nagyobb.


Úgyhogy ezt nektek kell eldönteni, de úgyis majd mindenki mondja az okosságokat.


Én azzal kezdem az okosságok hosszú sorát :) hogy a szex miatt nem szabad sürgetni az eseményeket. Inkább essen csorba a tisztasági fogadalmatokon, mint hogy az ösztönkiélés miatt hajszoljátok bele magatokat egy olyan dologba, ami mégsem lesz működőképes.


De még egyszer mondom, ezt csak ti tudjátok megítélni.

2016. jan. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2. köszönöm a válaszod! AZ a baj, hogy kicsit túl alapos, maximalista ember vagyok. Sok könyvet olvasok, ami keresztény és erről, a kapcsolat építésről szól. Ellenben kevés tapasztalati történetet hallok, mert 3 éve tértem meg, sokáig 2laki voltam, úgy alakult, hogy kevés a keresztény barátom, sok a világi. Így kicsit nehéz. Ezek a könyvek nagyon szigorúak, az egyik pl. azt írta jegyességig a "szeretlek" szót se kéne kimondani... Nekem ez elképzelhetetlen. Sajnos pettingeltünk is, ezt nem fogjuk többet. Ha már a jót keresem a dologban, akkor az az, hogy a kíváncsiságomat kielégítette és tovább, erősödve az Úrban építhetjük a kapcsolatunkat. Illetve, ahogy írtad, határozottan állíthatom, hogy nem ez hajt a házasságba. Egyszerűen csak tényleg Isten áldását érezzük és, hogy mi egymásnak vagyunk teremtve. A megerősítés azért kell, mert nem könyv szerint élünk, és a sok világi barát szemében ez még semmi.
2016. jan. 1. 21:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Lelkileg biztos összeilletek, ez már kiderült.

Azonban, ha egymás testét nem ismeritek meg... nos, akkor ez a kapcsolat kétesélyes. Ez van - még, ha most nem így gondolod, akkor is.

Arra is gondolj, hogy a házasság után azért sok minden megváltozik, de még több a terhesség, vagy a gyereknevelés során. Ez sem lesz egyszerű.


Ja, és még egy: hány évesek is vagytok? Nagyon nem mindegy.

2016. jan. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Őszintén örülök neki hogy vannak még vallásos emberek akik így gondolkodnak és komolyan veszik a hitüket!

Sajnos nem ez a jellemző a mai világban. Azért ne siessetek a házassággal, a régi világban legalább egy év volt a jegyben járás ideje, utána tartották meg az esküvőt. Érjen még jobban meg a kapcsolat, semmiről nem fogtok lemaradni.Sok kitartást kívánok hozzá! :)

2016. jan. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Óóóó, testileg is összeillünk, ezzel garantáltan nem lesz probléma. :) Küzdelmes ez nekünk, de tudjuk, hogy Isten miért hagyta ezt a házasság után. Ezért nem tesszük most, de effelől nincs kétségem, hogy rendben lesz.

Persze, jövőre szeretnénk házasodni, csak ehhez már most beszélgetni kell, meg lépéseket tenni. (spórolás, a külön költözésre, magára az esküvőre, stb.) És a könyveim szerint ezekről még nem szabadna beszélni, min. a jegyességig. Csak mi nem szeretnénk még másfél évig jegyben járni (nekünk a fél év az ideális), de a nehézkes anyagi helyzetünk miatt előre kell gondolkodnunk.

Köszönöm a bíztató válaszokat! Igazából érzéseim szerint teljesen rendben, idejében megy minden, csak kevesebbet kéne olvasnom ilyen könyveket és többet kellene figyelnem Istenre. Ő tudja a legjobban az időzítéseket...:)

2016. jan. 2. 09:35
 7/7 A kérdező kommentje:
22 és 23 évesek vagyunk.
2016. jan. 2. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!