Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet felvenni a zsidó...

Hogyan lehet felvenni a zsidó vallást?

Figyelt kérdés

Én "származásilag" nem vagyok zsidó de tetszik a zsidó vallás, szeretném felvenni. Mik ennek a lépései?


A körülmetélés kötelező? Mert azt az egyet nem szeretném.



2016. jan. 2. 03:10
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Eredetileg katolikusnak vagyok megkeresztelve, de sosem voltam vallásos, nem jártam templomba stb.
2016. jan. 2. 03:12
 2/13 anonim ***** válasza:
Menj el a legkozelebbi rabbihoz, es az elmagyarazza.
2016. jan. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod hogy tetszik a zsidó vallás. Akkor meg fogadd el a körülmetélést is. :)


Amúgy pedig nem könnyű a zsidó vallásba betérni:

[link]

2016. jan. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A keresztséged megmarad, azt nem lehet levenni,és nem is kell max. más vallásban, más körülmények között fogod ugyanazt az Istent hinni, imádni.

Szerintem is legjobb lenne ha személyesen felvennéd velük a kapcsolatot és ők majd elmondják hogy mit kell tenned.

Körülmetélés?

Izraelben biztosan, de Magyarországon?

Keresztény hozzáállásom szerint nem kellene mert az a fontosabb hogy hitük szerint azonosulj velük, de nem tudom, lehet hogy fontosnak érzik a hagyományokat.

Lehet ha befogadnak, egy-két év múlva Te is másként gondolnád ezt a dolgot.

2016. jan. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

# 4


"Izraelben biztosan, de Magyarországon?"


Bizony-bizony, mindenhol a világon. Ez ugyanis vallási kérdés, nem állampolgársági :) A több éves betérési folyamat legvégén van a körülmetélés, és csak ettől fog zsidónak számítani.

2016. jan. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

# 4


"A keresztséged megmarad, azt nem lehet levenni,és nem is kell max. más vallásban, más körülmények között fogod ugyanazt az Istent hinni, imádni."


Ez nem egészen így van. Zsidó betéréskor meg kell tagadni Jézus Krisztust, különösen a kereszténységből betérőnek.


Kivéve persze, hacsak nem egy messianisztukus zsidó közösségbe tér be, bár ők sem vallják a Szentháromság-tant, csak elismerik Jézust, mint messiást.

2016. jan. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mi tetszik a zsidó vallásban, ami szerinted a kereszténységben nincs meg?
2016. jan. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azért nem lesz egyszerű ha bevállalod! :)


[link]

2016. jan. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia kérdező! :)


"Mik ennek a lépései?"


Attól függ melyik közösségről beszélünk (úgy értem ortodox,háredi,modert-ortodox,haszid,reform,konzertvatív,rekonstrukcionista,karaita......stb)


"A körülmetélés kötelező? Mert azt az egyet nem szeretném."


Az én közösségembe (humanisztikus) nem.

Teljesen fakultatív ,bár helyesnek látják a humanisztikus rebbék a körülmetélést (héberül: ברית מילה /kiejtés: brít mílá /askenázi kiejtés: brejsz mílá) a zsidó identitás tartásaként.

Illetve más rabbinikus közösségek (pl. haszid) az Ábrahámi szövetség miatt találják nagyon fontosnak.


Üdv!

2016. jan. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos vállalnod kell a körülmetélést, ha fiúnak születtél, anélkül nem lehetsz zsidó.

Ha nem tudsz zsidó ősöket felmutatni, akkor a rabbi háromszor el fog utasítani, és csak negyedszerre kezd el komolyabban foglalkozni veled. Több, mint 600 parancsból áll a törvény, amit be kell tartanod. Pedig bizonyára vannak zsidó őseid, egy kicsit talán kutatni kellene azt a családfát.

2016. jan. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!