Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki jehova tanúja nem vehet...

Aki jehova tanúja nem vehet részt sporteseményen mint versenyző, mint néző részt vehet? Edzenie szabad?

Figyelt kérdés
2016. jan. 8. 18:40
1 2
 1/11 anonim válasza:
35%
miért ne vehetne részt egy jehova tanúja egy sporteseményen mint versenyző?
2016. jan. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Mit foglalkozol te mások hitével?

Nincs sajátod?

2016. jan. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
érdeklődöm, tudod ez az a tulajdonság ami miatt nem hisszük a mai napig, hogy lapos a föld
2016. jan. 8. 21:54
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Verseny szerűen nem veszünk részt.

De sportolni lehet, sokan sportolnak közülünk, senki nem mondta, hogy a testünket ne tartsuk karban.


Mint néző is részt vehet, bár óvatosságra intelek, mert ezeken az eseményeken sok a helytelen magatartással rendelkező, és egy keresztény nem szeretne bajba kerülni, sajnos a tömeg sok mindenre képes.


Bár nem sport esemény, csak szemléltetésként írom, hogy mit szeretnék ezzel mondani:


Volt egy alkalom, hogy leszálltam a villamosról és a zebrához közeledve, megálltam, mivel pirosat mutatott a lámpa.

Ám ahogy az utolsó autó is elhaladt a sokaság neki lódult nem várva meg a zöldet. Majdnem elsodortak, lökdöstek.

Nos ebből tanulva, sok mindenen változtattam ha egy ilyen zebrához érek. igyekszem hátul maradni, hogy a tömeg ne sodorjon, vagy ne lökjön fel.

2016. jan. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
és edzés keretei között lehet valamilyen szinten versenyezni, pl én vívó vagyok, ha jehova tanúja lennék, nem versenyen hanem edzésen vívhatnék valakivel?
2016. jan. 8. 23:17
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

:D)


Ettől teszed függővé, hogy akarod-e az igazságot, vagy Jézus tanítása szerint élni, vagy sem?

Szerinted a Te feltételeidhez fog Isten "vallást" alkotni?


Persze személyem szerint egy baráti "versenyben" nincs kivetni való, hiszen az otthon társasjátékot játszók is hasonlóérzülettel kapcsolódnak ki.

Vagy akik fotbalozni mennek el.

2016. jan. 9. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A testvéremnek nem engedték,hogy karate edzésre járjon. A vívással nem tudom mi a szitu.
2016. jan. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
gondoljon arra, hogy Jézus követőjének a békességre kell törekednie (Róma 12:17, 18). Az Ésaiás 2:4-ben foglaltak értelmében Jehova Tanúi közül a legtöbben kerülik az ilyen állást. Még ha a foglalkozás célja a lakosság (vagy javainak) védelme is a Róma 13:4 értelmében, a tapasztalat azt mutatja, hogy mindenkor fennáll a fegyverhasználat következtében kioltott emberélet miatti vérbűn veszélye, ami egyrészt lelkiismeretfurdalást okoz az illetőnek, másrészt esetleges bosszúállásnak teszi ki őt, ami sérülést vagy halált is okozhat neki (Zsoltárok 51:14; [51:16, Károli]; 4Mózes 35:11, 12, 22–25). Feltétlenül jobb elkerülni az effajta veszélyeket és olyan foglalkozást választani, ahol ezek a veszélyek fel sem merülhetnek.
2016. jan. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező!

"érdeklődöm, tudod ez az a tulajdonság ami miatt nem hisszük a mai napig, hogy lapos a föld"

Azért ne hasonlítsd már össze a tudományos érdeklődés az öregasszonyos más életében vájkálással!

A te kérdésed nem a világot előre vívő "érdeklődés", hanem burkolt rosszindulattal megfogalmazott, kérdésnek álcázott provokálása egy vallási közösségnek.

Mennyivel megy attól előrébb a világ, ha Te, mint nem Jehova tanúja, tudod hogy ők versenyezhetnek-e?

2016. jan. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nem, nem ez alapján válaszom meg, csak példának hoztam magam, elég sajátos, hogy tulajdonképpen puszta szórakozásból lehet valakivel versenyezni, egymás ellen játszani és legyőzni a másikat, de "hivatalos" versenyen már nem lehet ugyan ezt
2016. jan. 9. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!