Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az, ha valaki...

Mit jelent az, ha valaki felveszi a nagykeresztet?

Figyelt kérdés

2016. jan. 10. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Hol hallottad? A "nagykereszt" nem vallási kifejezés.


Ez egy kitüntetés, a Magyar Érdemrend különböző fokozatait jelöli:


Magyar Érdemrend Szent Koronával ékesített nagykeresztje

Magyar Érdemrend nagykeresztje

Magyar Érdemrend középkeresztje a csillaggal

Magyar Érdemrend középkeresztje

Magyar Érdemrend tisztikeresztje

Magyar Érdemrend lovagkeresztje

Magyar Érdemrend Arany Érdemkeresztje

Magyar Érdemrend Ezüst Érdemkeresztje

Magyar Érdemrend Bronz Érdemkeresztje

2016. jan. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Nagypapám meghalt és mama sírva mondta, hogy felveszi a nagykeresztet, mert ettől rosszabb már nem lehet. De nem mertem megkérdezni tőle, hogy mit jelent. Elég rossz lelki állapotban van most. A szüleimet kérdeztem, de ôk nem tudták. Egyébként görög katolikus vallású.


Valami olyasmire gondolok, hogy akkor veszik fel az emberek, ha úgy érzik, hogy életük legnehezebb szakaszát élik, és segítséget kérnek. De nem vagyok benne biztos. Én református vallású vagyok, konfirmáltam is, de nem hallottam ilyesmiről.

2016. jan. 10. 23:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenkinek megvan a maga keresztje, csak mamád ezt most nagyon súlyosnak érzi.
2016. jan. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elviseljük a nehézségeket, gúnyolódást.
2016. jan. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor ez egy egyéni szóhasználat volt a nagymamád részéről, és az jelenti, ahogy a. 3. válaszoló írja.
2016. jan. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Roland G. ***** válasza:
Amit ez alatt a mondat alatt értenek a használói,az nem a szenvedésekre,betegségekre,bajokra értendő.Az Úr mondta,hogy vegyük fel és hordozzuk a keresztjét,de Jézus a kereszt hordozása alatt nem azt értette,amit fentebb írtak,hanem teljesen mást.Ez a későbbi levelekből is kiderül,mivel Pál azt írja,hogy a hívők feszítsék meg magukban a romlott,bűnre hajlamos ádámi természetet!
2016. jan. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!