Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért azonosítják a kvantumtud...

Miért azonosítják a kvantumtudatot Istennel?

Figyelt kérdés

Isten nem csupàn egy tudat vagy külsô megfigyelô, mègis a kvantumfizikàban így tekintenek rà. pl.: dr.Amit Goswami

Nem hinnèm, hogy az àltala "Istennek" vèlt ùn. kvantumtudat azonos lenne a keresztènysèg Istenèvel, màrpedig Istenbôl csak egy van. Mègis akkor a kvantumtudat alatt èrtett Isten kicsoda?



2016. jan. 21. 23:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Mi az a kvantum tudat? Rákerestem, és nem találtam semmit. Rákerestem dr. Amit Goswamira is, de csak a saját oldalát találtam, még angol wikipédia oldala sincsen. Van egy olyan érzésem, hogy ez az egész téma úgy en bloc humbug kategória.
2016. jan. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Mojjo ***** válasza:
92%
A kvantumfizikában sehogy nem tekintenek Istenre, ahogy semmilyen más természettudományban sem. Isten nem szerepel a természettudományos világképünkben, tekintve, hogy semmiféle megfigyelés nem mutat arra, hogy létezne. A kvantumtudat pedig egy áltudományos maszlag, nettó baromság, amit a "kvantum" szó misztikus hangzásával és felkapottságával adnak be az embereknek. Amit Goswami vonatkozó agymenései sem részzei a kvantumfizikának, hanem csupán áltudományos katyvaszok.
2016. jan. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Ozmium42 ***** válasza:
52%

Csatlakozok az első 2 hozzászólóhoz, némileg kiegészíteném a válaszaikat néhány gondolatkísérlettel, ha már teologizálunk a Természettudomány kategóriában.


Egyrészt, senki nem bizonyította, hogy Istenből egy van. Lehet, hogy Isten nem létezik egyáltalán, illetve lehet akár több is belőle, akár végtelen számú.


Másrészt, az emberek nem egy istenben hisznek, hanem több ezerben. Ilyen szempontból több ezer isten van, amivel lehet azonosítani a kvantumtudatot.


Harmadszor, talán a kvantumtudat azonosítható Istennel, de egyáltalán nem szükséges, hogy bármelyik vallás bármelyik felekezetének egy istene, vagy több istenének egyike legyen. Nem kell. Ki lehet találni egy vadonatúj istenképet, és azt lehet mondani, hogy ez már most tényleg az igazi. Ebben az esetben a kvantumtudat meghazudtolja a többi vallást, és ennyi a történet.

2016. jan. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

Én is csatlakozom. :)

Sajnos régóta bevált módszer, hogy valós, de az átlagember számára nehezen érthető kifejezésekkel hitelesnek tüntetnek fel olyan dolgokat is, amiknek semmi közük hozzá. Az ilyen kifejezéseket pedig előszeretettel veszik a tudomány világából. Ezzel tudományos hangzásúvá tehetnek teljesen komolytalan témákat. Erre szokták mondani, hogy "áltudományos".

2016. jan. 22. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
ozminak van egy vallásos becsípődése, szerintem ez az egész vallás téma sokkal inkább kultúra mint természettudomány
2016. jan. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
Egyetértek az 1., 2. és 4. válaszokkal. Annyit tennék hozzá, hogy nem csak a természettudomány, de a keresztény teológia sem ismeri a "kvantumtudat" kifejezést. Sőt, a teológia szerint Istent nem is vizsgálható természettudományos eszközökkel, ezért nem is lehet róla ilyen jellegű fogalmakhoz kötni.
2016. jan. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 KZitus ***** válasza:
49%

Szia


Pál apostol, aki éles szemű megfigyelője volt a körülötte lévő dolgoknak, beszélt olyanokról, akik inkább „a teremtett dolgokat tisztelték és szolgálták a teremtő helyett” Róma 1:25

Ma rengeteg ember beleesik ebbe a csapdába. Nem veszik figyelembe, hogy MINDEN fizikai törvény Isten teremtésérművére, alkotására épül.

Gondolj bele: közismert, hogy Leonardo da Vinci festette a „Mona Lisát”, de ez még nem akadályozza meg a művészettörténészeket abban, hogy vizsgálják a művész szakmai fogásait és azokat az anyagokat, amelyekkel dolgozott. Ehhez hasonlóan, ha elismerjük, hogy van egy Tervező, az ne vegye el a kedvünket attól, hogy fürkésszük tervezői munkájának és teremtésművének az apró részleteit és sokrétűségét.


Ugyan ez vonatkozik a kvantumfizikàra, kvantumelméletre is.

2016. jan. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
32%

Hogy az emberek többezer istenben hisznek, attól még nem lesz többezer isten. Meglehet, egyetlen egy sem.

Isten léte, nem léte független attól, hogy hisznek-e benne.


Az sem igaz, hogy természettudományos megfigyelés nem igazolta, vagy feltételezte még isten létezését mint axiómát.

Maga Einstein is, amellett, hogy eredendően ateista volt, élete vége felé kétségei támadtak isten létét, illetve nem létét illetően.

2016. jan. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Mojjo ***** válasza:
79%

"Az sem igaz, hogy természettudományos megfigyelés nem igazolta, vagy feltételezte még isten létezését mint axiómát."


De igaz. Az, hogy egy tudósnak mi éppen a vallási meggyőződése, teljesen független a természettudománytól - magánemberként lehet hinni bármiben. De kérlek, mutasd meg, hogy bármely természettudományos megfigyelés hol és mikor igazolta isten létét.

2016. jan. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Isten létének, vagy nemlétének vizsgálata semmiféle vallásos meggyőződést nem igényel.
2016. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!