Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ahoz hogy valaki muszlim...

Ahoz hogy valaki muszlim legyen feltétlenül szükséges mecsetbe kimondani a shahadát?

Figyelt kérdés

2016. jan. 26. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Elvileg nem, de a gyakorlatban igen. Senki nem lehet csak úgy a maga módján muszlim, hanem konkrétan valamelyik mecset közösségéhez kell hogy tartozzon. Ha nem tartozol egy mecsethez, nem is számítasz igazán muszlimnak.
2016. jan. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Shahadát mindenképpen ki kell mondanod, de olyan nincs hogy egyetlen mecsethez tartozol és nem mehetsz másikba. Lehet én értettem félre de az első válaszoló irásábol ez jött le.
2016. jan. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem azt mondtam, hogy nem mehet időnként másikba, hanem azt, hogy valahova kell, hogy tartozzon. Ahol minden pénteken megjelenik a déli imán, és ahol évente a zakátot is befizeti.
2016. jan. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem muszáj minden pénteken ugyanabba a mecsetbe járnia és a zakátot sem kötelező a mecsetnek adnia. Küzvetlenül adhatja a rászorulónak is.
2016. jan. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Jaj, próbáld meg már értelmezni a szöveget, hogy mit írtam.
2016. jan. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kötekedi akarok :) de ebből úgy tünik mintha a mecsetnek kellene fizetned a zekatot.
2016. jan. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell a mecsetben vagy két emberi tanú előtt kimondani a Shahadatayn-t.

Otthon vagy akárhol és emberi tanúk nélkül is ki lehet mondani a Shahadatayn-t.

Azért szokták sok esetben mecsetben vagy muszlimok előtt kimondani, mert akkor biztosan vannak tanúk rá, segítik az embert kimondani a Tanúságtételeket.

2016. jan. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja, szóval ez egy olyan 'vallás', amiben nem is az a lényeg, hogy hiszel e, hanem hogy elmész e a kis templomukba és kimondasz e valami versikét?

Hmm, egyre jobban látszik, hogy milyen hülyeség ez a muszlim vallás is :)

2016. febr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A penteki iman nem kotelezo resztvennie, csak a ferfiaknak. A noknek nem kotelezo.


Egyedul is elmondhatod a Sahadat, de ha engem kerdezek, jobb a mecsetben, ne felj eljonni :)

Azt is megmondom hogy miert jobb.. Azert mert ugy megismerheted a tobbi muszlimof, es motivalhatjuk egymast, segithetunk egymasnak, tanithatjuk egymast.


A Budapest Mecsetben nagyon csaladias a hangulat, imadkozason kivuL rengeteg program szokott lenni, sokszor nem vallasi is pl.: sutivasar,kotoszakkor es meg pingpongozni is lehet :D Mindez azert mert a muszlim kozosseg Ummah (magyarul csalad)

Egyebkent a mecsetben ingyen kerhetsz Koranr magyar forditassal es tobb masik konyvet is pl Imadkozas konyve. Teljesen ingyenes mert az Iszlammal kapcsolatos konyveket tilos arusitani a vallasunk szerint.


Ha erdekel, irj nyugodtan!!! :)

2016. márc. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
utolso válaszolo lenne néhány kérdésem ,tudnál adni egy email cimet ?
2016. márc. 5. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!