Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok tulajdonképpem...

Muszlimok tulajdonképpem miért gyilkolnak?

Figyelt kérdés
totál el vagyok veszve a vallásban, semmit nem értek hozzá, azt sem tudom mi merre hány méter. Neten olvasgattam, de ott olyan szövegeket találtam, ami egy minimális alaptudást megkövetel, ami nekem hiányzik. Tudna valaki segíteni? Miért alakultak? Miért csinálják ezt? Mi a céljuk? ISIS micsoda? Kik a terroristák?

2016. jan. 28. 02:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

azért gyilkolnak, ami miatt a többi ember is teszi.

az a gond, hogy a tenoristák csak névleg tartoznak az iszlám valláshoz, ugyanis az a bizonyos szent könyvük is kimondja, hogy csak akkor szabad erőszakhoz folyanodni, ha nincs más mod. ekkor is csak onvédelem.

2016. jan. 28. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Keresztények is öltek. Nagy vallásoknál megjelenik ez a betegség. Az emberben megvan az agresszióra való hajlam, csak egy ok kell neki, hogy szabadon tehesse, amit akar.

Miért csinálják? Mindig a hatalom a cél.

2016. jan. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%

A muszlimok úgy hiszik, hogy vallásuk azoknak a kinyilatkoztatásoknak a tetőpontja, amelyeket a hűséges zsidók és az első keresztények kaptak. Azonban tanításaik néhány pontban eltérnek a Bibliától, bár mind a Héber, mind a Görög Iratokból idéznek a Qurʼān-ban.


The Encyclopedia of Religion kijelenti

„vallásos sugalmazású öngyilkos támadások olyan célpontok ellen, amelyeket az iszlámra veszélyesnek tartanak . . .

A tudósítás szerint fiatal katonák ezrei indultak csatába abban a meggyőződésben: „ha nincsen megírva valakinek, hogy meghaljon, semmi baj nem érheti.”

Mivel a fatalista hiszi, hogy éppen olyan elkerülhetetlen és eleve elrendelt a jövő, mint a múlt, könnyen kialakíthat magában egy veszélyes jellemvonást.

„Az egyén . . . reménytelen, jelentéktelen, feláldozható tényezőnek érzi magát abban a társadalmi folyamatban, amely elkerülhetetlennek tűnik előtte. Ez olyan passzivitást idéz elő, amely hálásan kapaszkodik bele abba a babonás magyarázatba, miszerint minden egy rejtélyes, de felsőbbrendű végzettől függ.”

2016. jan. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Azt mondja néhany önjeleölt hittérítő vezetőjük hogy aki hitetlen öl(nem muszlim) az a mennybe jut a sok műveletlen meg issza a szavat. Nem vallalva felelősséget sajat cselekedeteikert
2016. jan. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Azért ölnek, mert nem igazi muszlimok.

A Korán tiltja az emberölést, tehát aki nem önvédelemből öl, az nem igazi muszlim, hiszen Szent Könyvük parancsai ellen cselekszik.

Ugyanolyan nem muszlimok ők, mint nem keresztények voltak a keresztes vitézek, akik a "hit nevében, védelmében" raboltak, gyilkoltak.

2016. jan. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Sunshinedoll ***** válasza:
11%
Rendes muszlim nem öl. Ez olyan, mintha megkérdeznéd, hogy a keresztény Európa miért irtott ki több népet is? lol.
2016. jan. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. jan. 28. 16:10
 8/13 anonim ***** válasza:
2016. jan. 29. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
Nem a muszlim gyilkol hanem a terrorista. Az aki olyan, hogy nem érték neki az emberi élet. Ez nem vallás kérdése. Csak most az ISISben menő az agymosás és olyan embereket keresnek akik radikalizálhatók. Mivel annyira nagy az ellenszenv a muszlimok ellen (egyre nagyobb és nő még jobban a sok terrorista miatt) így több ember lesz radikalizálható mert azt látják hogy ha már meg vannak bélyegezve akkor elkeserednek és 2-3 meggyőző ISIS tagtoborzó pár nap alatt a normális de elkeseredett és csalódott embert el tudja vinni a legrosszabb irányba. És ez így fog nőni sajnos addig amíg nem áll meg ez a hatalmas ellenszenv a normál muszlim ellen. De hiába mondom én ezt mert mindenki ha meghallja hogy muszlim máris fúúú roh-djon meg stb és kit érdekel az igazság mert most gyűlölködik mindenki akkor nehogymár én maradjak le, és még jobban ront a helyzeten mindenki. Ez a tény. Lehet nyomni a piros kezet de akkor sem fog változni semmi, amíg nem változik a hozzáállás.
2016. jan. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Azért ne sarkítsunk ilyenekkel hogy az iszlám vallás tiltja a gyilkolást.

Először is : Az iszlám nem vallás.Egy őrült ideológia ami 7. századbeli visszamaradott törvényeket erőszakol rá a híveikre.Ilyenek például a nők nem emberszámba vétele.Kövezések,gyilkosság, női nemiszerv és végtag csonkítás pdofília.

A koránban legalább 120 helyen olvashatjuk ahol a próféta egyértelműen szólítja fel a híveit hogy öljön meg minden nemhívőt és nem muszlimot vagy kényszerítse rá midnenkire az iszlám vallást.


Hosszas korán és muzulmán tanulmányozás után én pont az ellenkezőjét tapasztaltam , azaz az a muszlim aki azt állítja hogy a muzulmán vallás békés és toleráns , az nem igazi muszlim ! Például az albánok muzulmánok de többségük fogyaszt alkoholt , pedig a korán tiltja.


Természetesen sok muszlim tagadja ezt vagy a klasszikus "azt nem úgy kell érteni" érvekkel próbál védekezni.

Találgatás helyett érdemes letölteni egy magyar nyelvű koránt (ahogy én is tettem)és győződj meg róla magad mit is tanít valójában...

Ezt is érdemes áttanulmányozni :

[link]

2016. febr. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!