Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak olyan emberek Magyarors...

Vannak olyan emberek Magyarországon akik politeista vallást (hitvilágot) követnek?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam egy olyan cikket (ami egyébként elég régi már xd),hogy Görögországban az ógörög vallás követői összegyűltek,hogy imádkozzanak Pallas Athénéhez valami szobor miatt.Utánna kicsit beleástam magamat és találtam olyasmiket,hogy még a Skandináv vallást (Asatru) is követik még,sőt Izlandon hivatalos vallásnak el is van fogadva.Majd találtam magyar oldalakat is ahol vannak ennek a vallásnak követői.

A kérdésem ezekhez az emberekhez az lenne,hogy akik ilyen ősi politeista vallást követnek,azok tényleg hisznek az adott vallás (vagy inkább hitvilág) isteneiben,vagy csak hagyományőrzés képpen csinálják ezt minden hit nélkül?

Vagy csak figyelemfelkeltés képpen?

(Valamint ha lehetséges szívesen beszélgetnék privátban is ilyen emberekkel.)



2016. febr. 10. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
a viking vallást az asatru-t (pontosabban ennek valamiféle restaurációs kisérlete) követik Magyarországon is többen, igaz ez annyira komoly csak a legtöbb esetben mint a reggae rajongók akik rastafari-nak vallják magukat, többségük a magukat nyíltan nácinak vallók közül kerül ki, van egy szűk kisebbség akik próbálnak elhatárolódni a szélsőjobbtól
2016. febr. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Te is követedvaz asatrut?
2016. febr. 10. 23:58
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Van, a keresztények.
2016. febr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az iszlám szerint a keresztények politeisták a Szentháromság miatt.

De a boszorkányok (wiccák) már bevallottan politeisták, bár van monoteista irányzatuk is.

2016. febr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A keresztény vallásról nem gondoltam volna.Érdekes :) köszönöm a válaszokat!
2016. febr. 13. 11:49
 6/11 anonim ***** válasza:

a kereszténység monoteista vallás, a muszlimok azt mondják a szentháromságtan már hajlik a politeizmusra, mivel ez a Koránban már eleve benne van, ezért meg sem érdemes próbálni elmagyarázni nekik, hogy a keresztények hogyan gondolkoznak


én úgy gondolom, a kereszténység a szentháromság dologgal együtt is monoteista

2016. febr. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen az,de attól még érdekes elméletek :)
2016. febr. 13. 12:25
 8/11 anonim ***** válasza:
38%
A korai keresztények elutasították a szentháromságot, és a Bibliában sem szerepel. Ez egy olyan tanítás amit a rómaiak pogány vallásából kevertek a kereszténységbe. Akárhogy nézem a 3 nem egyenlő eggyel :)
2016. febr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
na ez utóbbi vagy egy muszlim vagy egy jehova tanúja, de az biztos, hogy nem egy történész, minthogy neki ez vallási és identitáskérdés, nem kezdem el feleslegesen koptatni az ujjamat, ha a kérdezőt érdekli neki szívesen emgírom privátba, de itt nem látom értelmét
2016. febr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Én asatru hívő vagyok, de nem tartom magam neonácinak vagy hasonlónakk köszönöm.

Pogány vagyok és boszorkanytanuló, nem pedig korlátolt idióta

2016. okt. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!