Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik utálják a Hit Gyülekezeté...

Akik utálják a Hit Gyülekezetét, miért nem látogatnak el egyszer, vidám vasárnapra?

Figyelt kérdés

A Hit Gyülekezete egy modern keresztény egyház.

Teljesen egyenértékű a többi egyházzal.


Akik keresztény létükre utálják.Miért teszik?

Keresztény értékeket vall, nem szabadelvű vagy kommenista.


Németh Sándor a migrációt "offenzívának" tartja.

"Minden országban van egy féltő szeretet, féltik nemzetüket, kultúrájukat, nyelvüket, jövőjüket, satöbbi. Ez egy nagyon egészséges védelem, különösen kis nemzeteknél."

Tehát, a migráció nem jó sem a kereszténységnek, sem a zsidóságnak.Rosszat teszi a keresztény-zsidó gyökerű Európának.

Izraelben is sokat szenvednek a zsidók.Nem rosszindulatból intenek óvva a muzulmán migrációtól.


2016. febr. 15. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


Baptista vagyok.

Én személy szerint nem utálom a hit gyülekezetét, szimplán úgy gondolom, hogy letévedtek a helyes útról.

A karizmatikusság és a szabadosság a mai gyülekezetek legnagyobb ellensége manapság és a hit gyülekezetében mind a kettő jelen van, a karizmatikusság főképp.


Ezekből pedig sajnos sok minden más is fakad...

2016. febr. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem utálom.

Vannak jó oldalai is. Pl. sokan elkallódtak volna, ha nem járnak oda.

De azért mégiscsak egy szekta. Van ismerősöm, aki közéjük jár és nagyon erőszakos lett azóta, téríteni akar, megszakítja a kapcsolatot azokkal, akik nem akarnak hitesek lenni.

Aki meg keresztény, az miért akarna ilyen elhajlásokhoz csatlakozni, amikor ott van az eredeti vallás?

2016. febr. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem utálom. Egyszerűen nem érdekel.
2016. febr. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer láttam a tévében, bőven elég volt. És leszarom, hogy Németh Sándor mit minek tart, attól még nem leszek gyülis.
2016. febr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező... már csak azt nem értem, hogy mi a csudának keverted ide PONT a migráció kérdését.


Az eredeti kérdésedet könnyű megválaszolni. Csak ki kéne nyitnod a szemed akár a saját gyülekezetedben, és megnézni, hogyan működik az emberi agy.

Mondok egy példát.

Akik a Hit Gyülekezetében megvetik mondjuk A Gyűrűk Urát, miért nem olvassák el legalább egyszer? Hisz hihetetlenül sikeres könyvről van szó, ráadásul jelentős keresztény szimbolizmussal és az irodalmilag művelt ember számára rendkívül érdekes biblikus párhuzamokkal rendelkezik.


Nem kell hogy válaszolj, mert tudom a választ. Azért nem olvassák el, mert a Gyülekezet álláspontja szerint ezek kártékony, okkult művek, amit jobb ki sem nyitni, mert esetleg kárt tesznek az olvasó lelkében. Tehát, anélkül is, hogy első kézből szerzett ismeretük lenne a szóban forgó művekről, "tudják", hogy az nem nekik való.


Na, pont így van sok ember a Hit Gyülekezetével.


Természetesen, ettől még a Hit Gyülekezete általánosságban lehet egy társadalmilag hasznos szervezet tele kedves emberekkel és igaz hitű keresztényekkel. Az, hogy a többi ember mit gondol róla, nem von le az értékéből. Mint ahogy egy fantasy is lehet nagyszerű irodalmi mű tele kulturális értékkel, akkor is, ha Németh Sándor puszta jóindulatból óva int az elolvasásától.


Tehát még egyszer mondom neked: az, hogy az emberek hogyan gondolkodnak egy dologról, általában nem a dolog valóságát jellemzi, hanem azt, hogy hogyan működik az emberi agy! :)

2016. febr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Azért nem látogatok el,mert még az útiköltséget is sajnálom arra,hogy egy agymosó szöveget hallgassak.A pénzemnek van jobb helye is.
2016. febr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyáron egy hitgyülis lányt küldött Isten mellém, amikor kerestem egy embert egy tragédia közepén, hogy imádkozhassak valakivel. Jehova tanúi csak az őrtornyot hirdették, azok nem imádkoztak senkiért. Kiderült, hogy ez a lány komolyan veszi az Urat, evangelizál minden héten át utcán. Szóval nem látom őket ellenségnek, de én azért nem megyek oda, mert nem oda rendelt Isten, nekem elég a saját gyülekezetem.
2016. febr. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mert számos olyan információhoz jutottam a hit gyülekezetével kapcsolatban, aminek alapján veszélyesne ktartom, ha nem is utálom, mindezt csak kis részben volt tagoktól, épp pl rögzített istentiszteletekről, stb stb, ugye mondhatnánk, hogy miért nem megyünk el az ISIS-hez vitatkozni, noss mert ők büszkén rakják ki a lefejezős videókat, a hit gyülekezete is büszkén vállal olyan dolgokat amitől leginkáb elhatárolódnék
2016. febr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

"Izraelben is sokat szenvednek a zsidók."


Nem. Izraelben a keresztények szenvednek. Amikor felgyújtják a zsidó szélsőségesek a templomaikat:

https://www.youtube.com/watch?v=k2oaLnq-s8A

Meg amikor elűzik őket a lakóhelyükről:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..


A Szentföldön élő keresztények sem szimpatizálnak sem a hitgyülivel sem a többi cionista pünkösdista szektával.


Egyébként már voltam hitgyülis összejövetelen, éppen ezért nem is megyek többet ;)

2016. febr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Volt tag vagyok és egyet értek az ötössel.
2016. febr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!