Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusok! Ha választani...

Reformátusok! Ha választani kellene, akkor evangélikus vagy reformált baptista templomba mennétek be?

Figyelt kérdés
2016. febr. 16. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi az a reformált baptista?
2016. febr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A reformált baptisták "reformátusabbak a reformátusoknál". A magyar reformátusok a reformátusság svájci vonalát képviselik (Második helvét hitvallás), ők pedig az angol vonalát (Londoni hitvallás). Lényegében minden amit tudsz a reformátusokról, az náluk felnagyítva megtalálható, főként arról alkotott véleményük, hogy Isten szuverén. Emellett mivel baptisták, így a felnőttkeresztségben hisznek.
2016. febr. 16. 18:41
 3/10 anonim ***** válasza:

"Lényegében minden amit tudsz a reformátusokról, az náluk felnagyítva megtalálható, főként arról alkotott véleményük, hogy Isten szuverén."


Ez általános keresztény tanítás. Katolikusok és ortodoxok is vallják.

2016. febr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor nevén nevezem a gyereket: Eleve elrendelés.

Illetve ortodoxokhoz és katolikusokhoz képest más tekintetekben is "szuverénebbnek" tekintik Isten, lásd papok / Pápák / szentek szerepe.


(Tudom hogy 68%-os válaszló ortodox, de most nem szeretnék vitázni hogy kinek van igaza...)


De ha valaki nem református, akkor is válaszolhat, hogy ő református szemszögből hogyan választana!

2016. febr. 16. 19:48
 5/10 anonim ***** válasza:

Én most valóban az ortodox 68%-os vagyok, de legalább hárman állunk 68%-on ebben a rovatban, akik válaszolni szoktak. :)


Így már értem a dolgot. Az eleve elrendelés tana azonban független az isteni szuverenitás kérdésétől. Ezért nem értettem a korábbi megjegyzésedet.

2016. febr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hogy mondjam... Isten szuverén döntése áll abban a kérdésben, hogy ki fog üdvözülni, mivel maga a hit az is Istentől ajándéka. Nem pedig az embernek a szabad akaratából adódó döntése.
2016. febr. 16. 20:21
 7/10 anonim ***** válasza:
én még bő egy éve református voltam, lazán evangélikus, kezdetben evangélikus akartam lenni, végül nem az lettem, mióta keresztény vagyok őket tartom a "legjobb" protestáns kereszténységnek. (anno azért lettem református, mert nálunk nincs evangélikus közösség a református meg nem mereven kálvinista, sőt kifejezetten ökumenikus, és mind a lelkészt mind a gyülekezet tagjainak döntő többségét hiteles és jó embernek tartottam és tartom a mai napig)
2016. febr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hol tudsz"reformált baptista" lelkészt Magyarországon??
2016. aug. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ENSZ Igehirdetés miatt mennék valahova, nem pedig az egyéni elképzelés alapján. Ahol már szubjektív véleményt hirdetnek Ige helyett, oda nem mennék.
2016. aug. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
www.reformaltbaptista.hu
2017. jún. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!