Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus vallasban ki...

A katolikus vallasban ki szent Antal és milyen szerepet tölt be?

Figyelt kérdés

#vallás #szerep #szntAntal
2016. febr. 19. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Padovai Szent Antal egyháztanító

[link]

Remete Szent Antal remete, szerzetes, segítőszent

[link]

2016. febr. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szp72 ***** válasza:

Szent Antal egy ember, egy keresztény, egy kiváló keresztény, egy szentéletű keresztény, aki az anyaszentegyház megítélése szerint biztosan üdvözült és ezért példaképül állít mindenki elé. Mivel minden Krisztusban hívő keresztény imája és közbenjárása értékes, különösen a szentéletűeké, ezért kérjük Szent Antal közbenjárását is.


Szent Antal könyörögj érettem! Hagy legyek én is szentéletű hős, hogy veled együtt ünnepelhessek a mennyei dicsőségben.

2016. febr. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én ezt értem de ha 1500 évre született,ahogy a biblia megirodott es a biblia utolso 4verse azt mondja "aki hozza tesz vagy elvesz Isten a benne megirt csapasokat vete arra.Vagy is a bibliaban megirt imádati modtol nemszabad elterni.

Akkor most mi van?

2016. febr. 20. 16:48
 4/10 anonim ***** válasza:

jajj hogy ez a kérdés nem is kérdés hanem katolikus szidás, világos!


Noss az a jelenések könyvének van a végén, hogy a bibliai kánon hivatalosan is megszülessen még kell várni kb 250 évet, és a jelenések könyve csak mint amolyan kompromisszum kerül be, de nem olvassák fel szertartásokon és nem magyarázzák, az ószövetségi kánon pedig akkoriban a teljes Spetuaginta volt, majd később a reformáció vette át a jóval vékonyabb ószövetséget a katolicizmus pedig egy valamivel vastagabbat, tehát a legtöbbet a bibliából bizony bizony a protestánsok vettek el, a katolikusok csak 1-2 könyvet, ha már vádolni akarunk valakit


egyébként a bibliában nincs utasítás a feneked kitörlésére sem, Jézus és az apostolok sem használtak wc papírt, remélem te is azokat a szivacsszerű eszközöket hazsnálod mint a bibliai emberek


de hogy kapj a kérdésedre választ, a katolikusok, és minden más az apostolokig visszavezethető egyház úgy gondolja, hogy a holtak tovább élnek egy más formában, Istennél várják a feltámadást, de nem csak úgy csücsülnek ,hogy de jó nekik, hanem imádkoznak a földön élő emberekért, és hallják is őket, ahogy megkérheted egy barátodat hogy imádkozzon éerted a halottakat is megkérheted, ahogy tisztelhetsz egy jó lelkészt vagy mondjuk szeretetszolgálatban dolgozó embereket, és példaképnek tekintheted őket a halottakat is tisztlheted ugyan így, és ahogy erről a példaképről lehet egy fotód, lehet az adott halottról is pl egy szentképed otthon


ahogy a testépítésben pl arnold swarzenegger világszerte példakép, a katolikusok között ez a szent antal világszerte példakép

2016. febr. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A 4-nek/ Hát meglepett a hevs reagalas:Az en vallásomba minden aproságot el szoktunk mondani pedi nem vagyokJt.-ja.

Èn csak elnezest tudok kerni ha valami sertő volt a kerdesben de az oldal hasznalatert nem mert itt egyenjoguak vagyunk.Azt nem ertem minden vallás elmondhassa es elmondja magàrol örömmel a gyakorlatokat ,de miert ez a szuper erzezekenyseg .Mert a kèrdes olyan es a felelet is,hogy a törvèny nem tiltja.

Lehet nem a megfelelő embertől kaptam a valasz,ha ugygondolod,hgy nem akarod kamatoztatni a talentumodat amire Jèzus buzdi, hogy kamatoztassuk letörölöm a kerdest.

Mèg egyer elnezest: Hatha egy barátságosabb feleletet kapok egy közlèkeny higgadtabb felebarátomtol.

2016. febr. 27. 07:19
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom az oldal hasznaloi mièrt nem tárgyaljàk meg ezt a kèrdèst is ugy mint a többit?

Nem anyira fontos szent Antal?

He nem,akkor mièrt nem fontos?

Ha fontos ertelem szerüen szüksèges rolla beszèlni!!

Van benne titkolnivaló?


Nem èrtem csak csodàlkozok,hogy egyes dolgokat tul tàrgyalúnk szèp es trágàr szavakkal,ezt a kèrdèst senki nem ismeri?

2016. febr. 29. 18:20
 7/10 anonim ***** válasza:
mert ennyi, a kérdésre már kaptál választ, ha érdekel szent antal élettörténete, a fentebbi linkeken olvashatod, ennyi a válasz, amiket már megkaptál, ezen túl meg különösebben senkit nem érdekel ahogy a katolicizmust cseszteted
2016. febr. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-nek:kedves felhasználó ez az oldal ugy müködik,hogy kèrdezünk es felelünk.Olyon kèrdèsekre nem kèrünk töled választ amit álitolag csesztetèsnek veszed.Ha europa söt a vilag szeretne tudomást szerezni egy vallasrol,kikèrem magamnak de te ne vedd csesztetèsnek főleg ha ennek a vallasnak tagja vagy.Egy mindezeket az embereket Isten teremtette vagy a vallásba vagy a bibliába vagy mind,kettőbe hisznek.En a környező vallásbol vagyok,bün ha megakarom ismerni a környezetembe lèvő vallasokat mèg hozzá nem csesztetve.Hogy szeretned,hogy szaporodjon a tagság ha tenyleg tagja vagy ennek a vallásnak mert 3 vallasra gondolok.Mert ha titok akkor senki a titoknak tagja nem lesz.A másik,lehet a vallasvezetőd nem is örül annak a szonak,hogy"csesztetès"mèg èn sem,mert az oldalt inteligens modon szeretnenk használni,őszitèk legyünk egymáshoz,tiszteljük egymást mind keresztènyek.
2016. febr. 29. 20:53
 9/10 anonim válasza:
Gondolom protestans vagy , mi katolikusok tiszteljuk a szenteket Imadni csak Istent imadjuk , de szentekre ugy tekintunk mint egy igazi kereszteny felebaratunkra, aki peldakepul szolgal hogyan kell jo keresztenykent elni , ez minannyiunk kotelessege , peldaul Szent Antal kulonosen gondjat viselte a szegenyeknek , ezert Szent Antal perselyben gyujtunk a szegenyeknek , egyebkent minden jo adomany felulrol szarmazik, Krisztusbol meritunk minden jot, mert Őbenne mond testvérek vagyunk ... de ha van kerdesed szivesen valaszolok
2016. jún. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tudom, tudom, régi kérdés, de azért válaszolnék.


Először is, feltételezem Páduai Szt. Antalra gondolsz, elvégre ő a leghíresebb Szent Antal. A katolikusok természetesen nem tették bele a Bibliába Szent Antalt, sem semmilyen más szentet. Szent Antal nem a Bibliai időkben élt, hanem sokkal később, 1195-ben született. Ő egy szerzetes, és prédikátor volt, sok tévtanítót, szektásokat térített vissza a keresztény hitre, nagy ékesszólással beszélt, de sosem volt eltelve magával, mindig szerény maradt, igehirdetéseinek hatására sokan tértek meg. Ezért mi nagyon tiszteljük őt. Sok más szentet is tisztelünk, akik nem a Bibliai időkben, hanem később éltek, ezeket nem írtuk bele a Bibliába. A szentek olyan emberek, akik jó példaképek lehetnek számunkra, hiszen sikerült a Krisztusi úton haladniuk, ezért jó példaképek lehetnek szamunkra.

2018. jún. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!