Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki tudja megmondani milyen...

Ki tudja megmondani milyen bünökért kért bocsánatot Ferenc pápa és még kéne-e valamiért bocsánatot kérnie?

Figyelt kérdés

2016. febr. 21. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

Ez nem tartozik ránk, nyilván a pápa sem tökéletes minden tekintetben.


Az azonban bizonyos, hogy Ferenc pápa személyében végre most egy valóban kiemelkedő személyiség került Szent Péter trónjára. Útmutatásait nem csak a katolikusoknak kell, hanem mindenkinek érdemes követnie. Ferenc pápát szellemi és erkölcsi világítótoronynak érzem, pedig nem vagyok katolikus.

2016. febr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1-nek::Elnezést lehet a kerdes félre erthető volt.

Nekem a pápával semmi bajom sőt őszinte erénynek tartom,hogy bocsánatot kert a világ lakosaitol ha joltudom 2 elkövetett bünert ami a vallasban történt.Ugyan a vallassal sincs semmi bajom.

2016. febr. 22. 14:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Feltételezem az inkvizíció vagy ilyesmi.
2016. febr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az ikvizicio az regen vol.t most a közelmulti vallasvezetők büneiről szerettem volna ismeretet szerezni de mindegy mas oldalon mar reszben olvastam rolla remellem meg kapok valaszt bővebben.
2016. febr. 25. 09:33
 5/9 anonim ***** válasza:

inkvizicióért nem kell már, az ilyesmi bűáneit az egyháznak János Pál már mind nyilvánosságra hozta, elítélte, bocsánatot kért és elhatárolódott még körbe is járta a világot, hogy személyesen kérjen bocsánatot z érintettek jogutódjaitól, pl volt nálunk magyaroknál is, a református egyház vezetőitől kért személyesen bocsánatot


azt hiszem még háborús bűnökért sem szoktak többet tenni utólag nemzetek aktuális vezetői ,szóval amellett ,hogy a prosztóság teteje egy katolikust ezért csesztetni, ezek már nem olyan dolgok amikért bocsánatot kéne kérni


persze lehet, hogy ferenc pápa ezeket megerősítve még egyszer ezért kért


nem olyasmire gondol a kérdező h pl a pápa mondta, hogy bűn mondjuk keresztelésért pénzt kérni? Vagy mikor arról beszél h bocsánatot kell kérnie az egyház nevében mert nem volt olyan aktív szociálisan mint lehetett volna?

2016. febr. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Itt meg a gyemek pedofiliára es homoszexuálitásra is gondoltam ahol reszben már más oldalon ès a TV-ben kaptam nèmi választ.

Az inkviziciorol a TV-ben láttam 2 orás filmet,hát volt miert bocsánatot kèrni.

2016. febr. 26. 19:39
 7/9 anonim ***** válasza:

volt miért az biztos, de mi többet tehet?


egyébként kezld fenntartásokkal az ilyeneket, ma már a NatGeo és hasonlók is simán lenyomnak kamu filmeket ha nézettséget hoz, én akkor ábrándultam ki amikor rég megcáfolt ufo jelenségekről szóló filmet adtak le mint valami komoly tudományos dolgot

2016. febr. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az igaz,hogy a filmek kicsinositàsàra mèg mellé is nyulhatnak de általába ezt az erintettek alapos bizonyitèk hiánya miatt letiltathassák.
2016. febr. 26. 20:30
 9/9 A kérdező kommentje:
Az 1-eshez meg annyit hozzá teszek,hogy toleransabb nem merev es nem fel a jó es a rossz megtörtént esemenyek felszinre hozására es tisztázására.Nem mindha az ö idejebe minden rendbejőne de legalább valami elkezdődött.
2016. febr. 26. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!