Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azok a hívők akik vallják ezt...

Azok a hívők akik vallják ezt nézetet hogy jutottak erre a megállapításra?

Figyelt kérdés

Tehát az "idős föld" kreacionizmusra, hogy az univerzum, a Föld lehet több milliárd éves, de az ember csak alig 6000 éves.

Mindezek mellet van más is esetleg a geológia, a csillagászat, bolygókutatás és a kozmológia terén amit egy "idős föld" kreacionista nem akar elfogadni?



2016. febr. 24. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

A szentiras alapjan jutottunk erre a meggyőződesre, sőt Jt.-nal rengeteg regeszeti ugy törtenelmi mint antropologiai vizsgalatok ami a kiadvanyaikban le van irva, bizonyitekokkal azokkal a kutatokkal akik reszt vettek benne.

Igy a biblia,a tudosok,törteneszek alapjai a kiadvanyaink es nemcsak.Igy Jt.ezen dolgok alapjan biztos talajon látják a hitüket.Mivel nagy az előitelet Jt.irant,ezert nemolvassak el ezt a nagy nehezseggel es pontossaggal,szorgalommal nyomtatott könyvet.

2016. febr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm kedves első válaszoló. Még valami, esetleg kiterjedt forrást lehet kérni? Mely régészeti(kormeghatározás), antropológiai(fizikai), adatokat tartalmaz?
2016. febr. 24. 20:00
 3/6 anonim ***** válasza:
26%

Úgy jutottak el, ahogyan az összes többi fundamentalista szekta a saját tanításait is kialakította: kiokoskodtak valamit a Szentírásból, és önkényesen használják a tudományos eredményeket.


Valójában azonban sem a "fiatal föld" sem pedig az "idős föld" kreacionizmus nem áll meg sem a természettudomány, sem pedig a modern bibliatudomány mérlegén.


Az általánosan elfogadott nézet szerint ugyanis az élet kb. 3,8 milliárd évvel ezelőtt jelent meg a földön, ami egy fokozatos fejlődésen ment keresztül. Kezdetben egyszerűbb volt, majd egyre bonyolultabbá vált. A teremtéstörténet szövege pedig nem historikus történetírás, hanem etiológia, ezért nem szó szerint értelmezhető.


Ezek az adatok természetesen nem mondanak ellent annak, hogy legyen egy Teremtő, viszont nem is támogatják a szekták tanításait.

2016. febr. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves kerdező a felelet nagyon hosszu én egy parányit irtam valaszkent a pontos valasz telyes terjedelmeben egy 191 oldalas posta plik meretben a cime " Van-e TEREMTŐ,aki törődik veled?"megtalálhato minden Jehova Tanujanal az utcakon minden mozgo irodalom allvanynal.Akar szomszed vagy munkatars aki Jt.szivesen kiszolgal .
2016. febr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A-4-hez.ha Romaniaba vagy en is kiszolgalhatlak,ha akarsz irhatsz privaltban, ha nem voltam erthető.A könyv amint mondtam dijmentes,es ott mindenre valaszt kapsz.
2016. febr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt tekintjük embernek, aki kb 5-6000 évvel ezelőtt kiemelkedett az állati-ősközösségi szintből és írott történelmet, városokat, kereskedelmet, államot hozott létre (Ur városa, Menész az első egyiptomi fáraó). (Elismerjük, hogy előtte is volt anatómiai értelemben modern ember, Homo sapiens sapiens, de az nem volt társadalmi lény.)


Ez egy nagy kulturális ugrás volt és nem véletlenül jött létre, hanem isteni beavatkozás által.

Más nagy ugrások is voltak korábban is, később is amelyekben megnyilvánulhatott Isten teremtő ereje. Az élet sem véletlenül jött létre a Földön kb. 4 milliárd évvel ezelőtt és az első soksejtűek sem 600 millió éve.

2016. febr. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!