Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A felvilagosodas utan hogyan...

A felvilagosodas utan hogyan lehet meg keredztenyseg es biblia?

Figyelt kérdés

A legfontosabb, hogy ez legyen egy vita/beszelgetes ERVEKKEL es nem szemelyeskedessel! Hatha en is vilagosabban fogok latni ezt-azt.


Amit nem ertek az az, hogy miutan turjuk a keresztenyseg egy tudatlan korbol szarmazik, hogyan letezhet meg ma is?! Amire gondolok; akoriban az emberek azt hittek a fold tojas alaku es le lehet esni a peremerol. Azt is hittek, hogy a csillagok Istenek (ez mas vallasban, de a lenyeg a korszak).

Azt hittek, hogy ha valaki beteg lett azt megszallta egy gonosz demon vagy nem hitt Istenben, vetkezett stb. A mai napig vannak olyanok akik azt hiszik egy betegseg a gonosz demonok megszallasatol van. Ez ssjnos teny mert sok ilyen eset tortent mar a 21. szazadban is. Ha valamit nem ertettek (vagyis a legtobb dolgot) akkor azt Istennek tulajdonitottak. Igy szulettek a szobeszedek is.

A sotet kozepkor az egyhaz miatt volt amit ugye tortenelembol tanultunk.

Sorolhatnam estig, hogy mennyire tudatlanok voltak abban a korban amikor a keresztenyseg es mas vallasok alakultak.



2016. febr. 25. 13:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Szia!


A felvilágosodás nagy részben olyan emberek kezdeményezéséből született meg akik hittek a kereszténységben és a Bibliában, csak az egyházban nem.


A Biblia olyan korból származik, amikor az emberek sokkal érzékenyebbek voltak a lelki dolgokra, és bizonyos értelemben sokkal gazdagabbak voltak szellemileg. A sötét középkor egyértelműen az egyház találmánya volt, azon belül is a vezető elité.


Azonban a Biblia messze túlhaladta a korát, mai napig olyan egészségügyi előírásokat találhatunk benne, amit csak a modern tudomány tudott igazolni. A tojás alakú Földben sem a Biblia miatt hittek az emberek, hiszen a Biblia nem foglalkozik a Föld alakjával tudományos értelemben.


Nagyon sok közmondás, igazság származik azonban belőle, amiket a mai napig így is használunk...


Nemrég hallottam valakitől, hogy a zsidó származású tudósok a mai napig a Tórából vezetik le a tudományukat...


Üdv. Péter

2016. febr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%

Bennem az a kérdés merült fel, hogy a mai világunkban, ahol létezik már automatikus javítás is, hogy tud valaki ilyen pocsék helyesírással írni?

Aztán elolvastam a kérdés további részét és megkaptam a választ. Ha többet olvastál és tanultál volna, akkor most nem született volna meg ez a kérdés... Amúgy honnan vettél ennyi hülyeséget?

2016. febr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

2. Valaszolo


Nem is tudom, hogy milyen hibakra gondolsz. A helyesirasommal nincs gond azonban a te logikaddal igen. A helyesiras es eliras kozott van kulonbseg. Az ekezetek zavarnak? Angol nyelvben nincs ekezet es az automatikus javitas sem letezik az en angol nyelvu telefonomon.

Ha tanultal volna, az ertelmetlen valaszod nem szuletett volna meg.

Kertem a szemelyeskedes keruleset de latom nem tudtad ertelmezni.

2016. febr. 25. 14:12
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

"egy tudatlan korbol szarmazik"


Ez a felfogás az, ami éppen tudatlanságot tükröz. Ne vedd személyeskedésnek kérlek, de a mai ember sajnos meg van arról győződve, hogy az elődei szükségszerűen ostobábbak voltak nála.


A technikai haladás egy vívmány, ugyanakkor nemrég olvastam egy tanulmányt arról, hogy az általános IQ-szint csökkenő tendenciát mutat. Ha belegondolunk abba, hogy eszközök híján milyen felismeréseket tett az ókorban az emberiség (elsősorban a kínaiak és a görögök révén), akkor arányaiban elbújhatunk mögöttük. (Gyakorlatilag lefektették a mai fizika és matematika alapjait.)


A kereszténység, mint világnézet, vakvágánynak tűnik, ugyanakkor a materializmus (ami az empirikus felfogás alapjaiból képződött) számtalan kérdést nem képes megválaszolni, és nem is lesz, mivel elégtelen világnézet, amely csak az anyag vizsgálatára szorítkozik.


Ezért a felvilágosodás, mint olyan, fontos mérföldkő az emberiség szellemi fejlődésében, de semmiképpen sem leírandó az a korszak, ami előtte volt - kereszténységgel vagy anélkül.


A kereszténység is sokat adott egyébként lelki szinten az emberiségnek, együttműködésre, elfogadásra nevelve népeket. Csak egy más szinten.

2016. febr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Hozzank kepest voltak ostobak. Az egy masik kerdes amit nem fogunk tudni, hogy milyen kepessegeik lennenek manapsag. Az IQ sintben igazad van de ez a folyamat annak koszonheto, hogy sok gyengebb kepessegekkel rendelkezo ember szaporodik es adja at a "tudasat" es genetikai allomanyat a kovetkezo generacionak.

A kerdes az, hogy miert adjunk hitelt sok dolognak a bibliaban, ha tudjuk abban a korban amiket nem ertettek mindre Isteni csodakent vagy odogi gonoszsagkent tekintettek?

Vagy a masik oldalrol miert nem fogadjuk el, hogy ha valaki beteg es nem tudjuk miert akkor az az ordog vagy demonok muve? Felvilagosultsag vagy nem ha kovetunk egy vallast es tanitast ami a tudatlansag koraban keletkezett, akkor amit nem ertunk (jelenleg) az miert nem csoda vagy Isteni/ordogi tett?

2016. febr. 25. 16:20
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Várj, nincs arról szó, hogy el kell felejteni azt, amire azóta rájött az emberiség (például vírusok léte), mert a Bibliában más szerepel.

Akkoriban ezekről a dolgokról valós tudás híján ezzel magyarázták.

Azonban azt szerintem téves dolog hinni, hogy ma ezen ismeretek birtokában kevésbé vagyunk ostobák és korlátoltak, vagy egyáltalán bármilyen szempontból lenézhetnénk az előző kor emberét. Ne feledd: egykor bennünket is kinevetnek majd ma igaznak, valónak és megingathatatlannak hitt nézeteink miatt, pedig valószínűleg nem vagyunk kevésbé intelligensek, mint az eljövendő kor embere.

2016. febr. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

"Nem is tudom, hogy milyen hibakra gondolsz. A helyesirasommal nincs gond azonban a te logikaddal igen. A helyesiras es eliras kozott van kulonbseg. Az ekezetek zavarnak? Angol nyelvben nincs ekezet es az automatikus javitas sem letezik az en angol nyelvu telefonomon.

Ha tanultal volna, az ertelmetlen valaszod nem szuletett volna meg.

Kertem a szemelyeskedes keruleset de latom nem tudtad ertelmezni."


Tanultam, azért nem mondok ekkora marhaságokat. Tedd te is.

2016. febr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

" Tanultam, azért nem mondok ekkora marhaságokat. Tedd te is."


Akkor nem lesz nehez ervekkel elmagyaraznod az allaspontod ahogy a tobbiek tettek. Eddig meg nem tetted.

2016. febr. 25. 16:57
 9/23 anonim ***** válasza:

"ostobák"


Hát ez egyáltalán nem igaz.Azért mert nem volt fejlett tudomány, egyáltalán nem voltak buták, mert Isten vezetése alatt éltek, tőle tanultak.

A Bibliában pl vannak olyan orvosi egészségügyi elvárások, amik megelőzték a korukat.


Isten népe, mindig jól tanított volt. s a környező népekhez mérten is erkölcsösebben és egészségesebben éltek


Pl Semmelweis, felfedezte azt ami a Bibliában már rég le volt írva,

Ha olvastad a Bibliát, olyan dolgokkal találkozhatsz, amit később a felfedezők is megerősítettek, de nem Ők voltak az elsők akik felfedezték, bár nem tudták hogy Isten már rég leíratta ezeket, így az Ő nevükhöz kötik.


A Romaiak, de már Ábrahám idejében is volt vízvezeték, ami a várost körül vette.

2016. febr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdezõ!


Talán kérdezd meg pl Lev Tolsztojtól, Ady Endrétõl, stb.

2016. febr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!