Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus zsidó volt, vagy nem?

Jézus zsidó volt, vagy nem?

Figyelt kérdés
Tudásom szerint Jézus nem volt zsidó. Zsidók közé születni, vagy annak lenni nem ugyanaz. József nevelőapa volt, Mária származását homály fedi.

2016. márc. 6. 10:13
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Igen, de ha lényegtelen a származása, vagyis egyedül a tanítása a fontos, akkor miért erőltetik a zsidó származást ? Egyetlen nép sem sajátíthatja ki.
2016. márc. 6. 10:51
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Így van. De a zsidók egyébként sem igazán kedvelik és sok tanítását elítélik.
2016. márc. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
61%

Nos, mi zsidók nem fogadjuk el Jézust.

Se Messiás,se proféta ,se semmi.

Ezt tény (természetesen kivéve a messiáshívő zsidók ,de ők inkább csak zsidó származású keresztények ,akiknek az életében jelentősen játszik a zsidó identitás/kultúra).

Viszont az újszövetséget tekintve Jézus -ha tetszik ,ha nem- zsidó volt valóban.

Mária (héber nevén: מרים ,kiejtés: mirijám) Dávid házából (בית דוד) származott ,azaz Dávid király leszármazottja volt.

És e tekintetbe a háláchá szerint (is) Jézus zsidó volt -értsd: a "pajeszos,kucsmás,pingvinek" is elfogadják-.

Az ,hogy tanításai élesen ellentétesek a zsidósággal ,már egy más téma.


Üdv!

2016. márc. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Ákos13 ***** válasza:
70%
Körülmetélték, úgyhogy a vallása mindenképpen a judaizmus volt. Ugyanakkor a származását valóban nem lehet biztosan tudni. A történeti Jézus-aki valóban létezett-apja valószínűleg József lehetett, csak kiszínezték a történetet a szeplőtelen fogantatással, úgyhogy szerintem mindenképpen zsidó származású volt.
2016. márc. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Sunshinedoll ***** válasza:
48%
Zsidó volt, de a zsidók a tanításait nem fogadják el.
2016. márc. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Tudtam, hogy a többség zsidósítani akarja, csak tudnám miért. A körülmetélés egy dolog, az csak egy szokás. Etnikailag pedig Galilea nagyon nem zsidó ! Galilea azt jelenti, nem zsidók országa.
2016. márc. 6. 11:57
 7/28 anonim ***** válasza:
48%

A Korán azt magyarázza, hogy Imrán nemzettségéből származott Marjam (Mária).


viszont annyira volt jézus zsidó, hogy a zsidók a saját törvényeik szerint félholtra kínozták majd megölették.

2016. márc. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Én leginkább azért nem tartom Őt zsidó származásúnak, mert a mentalitása sehogy se fér bele annak a népnek a gondolkodásába ! Ugyan miért lenne Egy más közülük ?
2016. márc. 6. 12:36
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

7-es elégé félre van informálva.

Egyébként meg azok akik kegyetlenkedhetek vele azok a kufárím (כופרים) volt -legalábbis én valami ilyesmit hallottam ,de természetesen nem a muszlim szemszögből-.


A lényeg az ,hogy minden zsidó irányzat szerint ,Jézus zsidó volt.


Az ,hogy ki fogadja ezt el ,vagy ki nem ,az ő dolga.

De szerintem felesleges több oldalas vitákat csinálni ebből ,hisz ez hit ,azaz meggyőződés kérdése.


Üdv megint!

2016. márc. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
80%

Ha ő lenne az egyetlen, aki zsidó származású, de a mentalitása nem felel meg a zsidó mentalitásnak, akkor esetleg még igazat is adnék neked, kérdező. De szerinted hány és hány olyan zsidó származású ember létezik, aki nem a zsidó vallás hagyományai szerint él? Hidd el, sok. Csak az én baráti körömben van kábé vagy 3-4 ilyen, és én nem is ismerek nagyon sok zsidó származású embert.


Szóval attól, hogy valakinek a felmenői között anyai ágon volt zsidó rokona, még egyáltalán nem garancia arra, hogy a zsidó vallás szerint éli az életét. Jézus is lehetett ilyen figura, miért ne lehetett volna?

2016. márc. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!