Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Küldenétek nekem keményebb...

Küldenétek nekem keményebb bibliai idézeteket?

Figyelt kérdés

Ilyen stílusra gondolok, mert nagyon tetszik:


"(Ézs 14:11) A seolba szállt alá büszkeséged, húros hangszereid zengése. Férgeket terítettek alád ágyadul, kukacok a takaród."



A Máté írása szerint való Szent Evangéliom » 23. fejezet

25

Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok! mert megtisztítjátok a pohárnak és tálnak külsejét, belől pedig rakvák azok ragadománynyal és mértékletlenséggel.

26

Vak farizeus, tisztítsd meg előbb a pohár és tál belsejét, hogy külsejük is tiszta legyen.

27

Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok, mert hasonlatosak vagytok a meszelt sírokhoz, amelyek kívülről szépeknek tetszenek, belől pedig holtaknak csontjaival és minden undoksággal rakvák.

28

Épen így ti is, kívülről igazaknak látszotok ugyan az emberek előtt, de belől rakva vagytok képmutatással és törvénytelenséggel.



2016. márc. 16. 20:32
 1/5 anonim válasza:

Nekem ez a kedvencem:


Mindennek megszabott ideje van, megvan az ideje minden dolognak az ég alatt. Megvan az ideje a születésnek, és megvan az ideje a meghalásnak. Megvan az ideje az ültetésnek, és megvan az ideje az ültetvény kitépésének. Megvan az ideje az ölésnek, és megvan az ideje a gyógyításnak. Megvan az ideje a rombolásnak, és megvan az ideje az építésnek. Megvan az ideje a sírásnak, és megvan az ideje a nevetésnek. Megvan az ideje a gyásznak, és megvan az ideje a táncnak. Megvan az ideje a kövek szétszórásának, és megvan az ideje a kövek összerakásának. Megvan az ideje az ölelésnek, és megvan az ideje az öleléstől való tartózkodásnak. Megvan az ideje a megkeresésnek, és megvan az ideje az elvesztésnek. Megvan az ideje a megőrzésnek, és megvan az ideje az eldobásnak. Megvan az ideje az eltépésnek, és megvan az ideje a megvarrásnak. Megvan az ideje a hallgatásnak, és megvan az ideje a beszédnek. Megvan az ideje a szeretetnek, és megvan az ideje a gyűlöletnek. Megvan az ideje a háborúnak, és megvan az ideje a békének.

2016. márc. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Hát ez a "kemény beszéd" elég relatív. Ha egy mai átlag keresztény házaspárnak ezt megmutatod, bizonyára elég keménynek fogják tartani:

1Kor 7,29

"Ezt pedig azért mondom, atyámfiai, mert az idő rövidre van szabva: ezentúl, azért akiknek van is feleségük, úgy legyenek, mintha nem volna."

:-)


Üdv. Péter

2016. márc. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
(Jelenések 21:8) 8 De a gyávák, hitetlenek, szennyükben undorítók, gyilkosok, paráznák, spiritizmust gyakorlók, bálványimádók és az összes hazug osztályrésze a tűzzel és kénnel égő tóban lesz. Ez jelenti a második halált.”
2016. márc. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

(Jelenések 19:17, 18) 17 A napban is láttam egy angyalt állni, aki harsány hangon így kiáltott az ég közepén repülő minden madárnak: „Jöjjetek, gyűljetek egybe az Isten nagy vacsorájára, 18 hogy egyétek a királyok húsát és a katonai parancsnokok húsát, az erősek húsát meg a lovak húsát és a rajtuk ülőkét, és mindenkinek húsát, szabadokét, és rabszolgákét is, kicsikét és nagyokét.”


(Sofóniás 1:17, 18) 17 Nyomorúságot hozok az emberre, és botorkálnak majd, mint a vakok, mert Jehova ellen vétkeztek. Vérük kiontatik, mint a por, és beleik, mint a ganéj. 18 Sem ezüstjük, sem aranyuk nem tudja majd megszabadítani őket Jehova bősz haragjának napján, hanem buzgalmának tüze megemészti az egész földet, mert pusztítást hoz, rettenetest, a föld minden lakójára.”


(Jeremiás 8:1, 2) . . ., 2 és kiterítik őket a napra, meg a hold és az egek egész serege elé, amelyeket szerettek, szolgáltak, követtek és kerestek, és amelyek előtt meghajoltak. Nem szedik össze és el sem temetik őket. Olyanok lesznek, mint a trágya a föld színén.”

2016. márc. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lukács 9:23-26

Azután így szólt mindnyájukhoz: „Ha valaki énutánam akar jönni, tagadja meg magát, vegye fel naponként a keresztjét, és kövessen engem. Mert aki meg akarja menteni az életét, elveszti, aki pedig elveszti az életét énértem, megmenti azt. Mert mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri, önmagát pedig elveszti vagy romlásba viszi? Mert aki szégyell engem és az én beszédeimet, azt az Emberfia is szégyellni fogja, amikor eljön a maga, az Atya és a szent angyalok dicsőségében."


Lukács 10:13-15

„Jaj neked, Korazin! Jaj neked, Bétsaida! Mert ha Tíruszban és Szidónban történtek volna azok a csodák, amelyek nálatok történtek, zsákban és hamuban ülve régen megtértek volna. De Tírusznak és Szidónnak elviselhetőbb sorsa lesz az ítéletkor, mint nektek. Te is, Kapernaum, talán az égig emelkedsz? A pokolig fogsz levettetni!”

2016. márc. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!