Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény fiúk! Ti hogy...

Keresztény fiúk! Ti hogy bírjátok az önmegtartóztatást? Könnyen, hisz ebben hisztek, vagy esetleg nektek is nehéz?

Figyelt kérdés

Van barátom,aki keresztény,és be is tartja ezeket a dolgokat. 1,5 éve már együtt vagyunk,de én nehezen bírom már. Nagyon szeretem,és remélem hogy ez a szeretet át segít a nehéz időszakokon minket,de a kérdésem az lenne mégis, hogyan bírja ki ezt egy fiú a mai világban? Őszintén hiszitek, hogy ez így jó, és megéri várni házasságig? És az egyebekkel(pl orális szex, petting) hogyan álltok? Miket gondoltok erről?

Félek, hogy a korai házasság nem valami jó ötlet,mert én nem így terveztem eddig :S

21 L (barátom 20 )



2016. márc. 17. 00:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
29%

Tudod, az a gond, hogy régen a lányok 14 évesen értek, és 16 évesen már házasodtak és gyereket vállaltak. Azt a 2 évet átlagban kibírták - főleg, ha már jegyesek is voltak közben.

Ma 13 évesen érnek és 26 éves koruk előtt nem nagyon vállalhatnak gyereket.

Na, ebből már egészségügyi problémák is lehetnek.


A fiúkkal szemben mindig is elnézőbbek voltak... bocsánatos bűn. Ők még nehezebben bírják.


Gondold meg, hogy mennyire engeded meg a vallásodnak, hogy tönkretegye az életed. Manapság már eléggé elfogadott a jegyesek között a szexualitás - azért is, mert ha esetleg nem illenek össze, akkor mi lesz a házasság után?

Válás?

Vagy egy rossz élet egymás mellett?

2016. márc. 17. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
35%

A szeretet legyen erősebb a vallásnál.

De ez igazából ösztön, ami normális.

Inkább maszturbáltok gondolom, amit megint sokan elítélnek.

Ne foglalkozzatok mással. Ti vagytok a lényeg. Nem tudjátok egymást megrontani.

2016. márc. 17. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
55%

Azert gondold vegig ezt a kapcsolatot szazszor, mielott hazassagon torod a fejed.

Az ilyen fanatikus vallasuak nem csak a hazassag elotti szexben kulonboznek az atlagembertol, hanem hazassag utan is egy csomo gondod lesz vele-korulotte.

Pl. most aktualis, a husvet elotti bojt, vagy hogy mikor lehet szexelni (hazastarsaknak is vannak tiltott napok). Hogy azert nem utaztok el ket hetre egy hajokirandulasra, mert akkor hogy megy vasarnap a templomba. Es meg van tizensokezer egyeb dolog.

Ha viszont csak a szexre vonatkozik ez a nagy hithu viselkedes, de masra nem (pl. most, husvet elott nem bojtol megfeleloen a kereszteny hit szerint), akkor konkretan a szex korul van valamilyen gondja, csak becsomagolja egy ilyen vallasos kifogasba.

En ezeken gondolkodnek el, de nagyon erosen:

1. akarom-e, hogy a kovetkezo otven-nyolcvan evben a minden napokat atitassa az, hogy o melyen vallasosnak tartja magat, te viszont - a kerdesedbol ugy tunik - nem annyira

2. ha csak a hazassag utan kezdtek el szexelni, es akkor derul ki, hogy nem jo vele (mert vannak pasik, akikkel nem jo), akkor hogyan fogsz elni a kovetkezo 50-80 evben, mert o a vallasossaganal fogva nem fog elvalni soha

3. A leendo gyerekeidet milyen szellemben szeretned nevelni?

................ es meg lenne egy par egyeb kerdes is, de egyelore ezeken gondolkodj el, de nagyon.

2016. márc. 17. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
36%
Nem vagyok hivo, csak annyit megjegyeznek, hogy aki ennyire hithu vallasos, az hazassag utan is ilyen onmegtartoztato. A szex kizarolag gyermeknemzes celjabol gyakorolhato; egyeb formai (petting, oral, vedekezes stb) tiltottak, mert "paraznasagnak" szamitanak.
2016. márc. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
25%

Namost, az itteni kérdéseket s válaszokat jósok éve olvasgatva egyértelmű, hogy a házasság előtti szex tiltása baromság.

Eltérő embereknek eltérőek az igényeik. Ha az csak a házasság után derül ki, akkor eléggé egy defektes kapcsolat lesz ám belőle!

2016. márc. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Ő nem jár templomba,nem böjtöl,nincs igazabol ilyesmi megszokása. Azt mondta,hogy élvezeti szempontbol is lehet szex, nem csak gyereknemzéskor.

Igen,ezt akarom még vele tisztázni hogy hogysmint lesznek a dolgok házasság után. Mert addig nem tudok belemenni.

Én nem vagyok hívő,de ő szeretné ha az lennék. Mióta együtt vagyunk próbál meggyőzni hogy igenis ez létező dolog,amit több-kevesebb sikerrel, de el hiszek.

A leendő gyerekek az egy nagyon jó kérdés. Még én sem tudom mi legyen.

Maszturbálás ki van zárva, majdnem szakított is velem emiatt...

Most igazábol petting van,és nem lehet orgazmus sem házasság előtt.

Nagyon kedves velem, megértő, jószívű fiú.

A válásra meg az a válasza, hogy senki sem úgy házasodik,hogy erre gondol hogy lehet hogy válni kell(tényleg nem lehet elválni már ha esetleg szóba kerülne)

2016. márc. 17. 08:51
 7/28 anonim ***** válasza:
53%

# 4


"A szex kizarolag gyermeknemzes celjabol gyakorolhato; egyeb formai (petting, oral, vedekezes stb) tiltottak, mert "paraznasagnak" szamitanak."


A krisnásoknál ez van, de keresztényeknél sosem így volt.

2016. márc. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
0%
A keresztényeknél a középkorban volt így, azóta azért már nem ilyen szigorúak.
2016. márc. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
74%
Ne higyj ezeknek a válaszolóknak. Nem lesz attól semmi gond, hogy nem szexeltek házasság előtt. Én ortodox zsidó vagyok, nálunk ez a normális. Ennek ellenére nincs több rossz házasság, mint másoknál, pedig nálunk van válás. Ha neked ez nem jön be, nem gond! Ez rád és a barátodra tartozik. Csak azt akarom mondani, hogy nem káros, nem hülyeség és nem lesz semmi gond akkor, ha ti nem szexeltek házasság előtt. És igen, kívánom a szexet (lány vagyok), de én ugy gondolom, hogy a szex egy különleges dolog, amit csak egyetlen emberrel osztunk meg. Ha szeretnél erről többet tudni, keress rá a Biztos út nevű blogra, egy keresztény nő ír ezekről a dolgokról, nem fanatikusan, hanem teljesen normális érvekkel, magyarázva.
2016. márc. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
42%

"Nem lesz attól semmi gond, hogy nem szexeltek házasság előtt."

Te csak tudod, nem?

Nekem van ismerősöm, akinek lett. Igaz, 30 év után.

2016. márc. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!