Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit lehet kezdeni a hitetlenek...

Mit lehet kezdeni a hitetlenekkel?

Figyelt kérdés
Apám soha semmit nem hitt el, se a televízióban a hírolvasóknak, se a hitoktatóknak, se a szomszédnak, se a munkatársainak, pedig haláli jó fejek voltak, én is ilyen lettem, most mit csináljak, hogy szerezzem vissza a hitem? Köszönöm, ha válaszolnak.

2016. márc. 23. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Miért kéne mindent, mindenkinek elhinni?

Én sem hiszek el senkinek semmit.

Mindent és mindenkit meghallgatok. Ebből a masszából próbálom kiszűrni a valóságot.

2016. márc. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

a másik véglet az mikor mindenkinek elhiszel mindent és sokan átb@s,sák a fejed mindent elhitetnek veled

na mejik a jobb?

ugye mégis jobb ateistának lenni

2016. márc. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Csak azt hidd el, amit a saját értelmeddel, logikáddal, tapasztalataiddal is el tudsz fogadni igaznak.
2016. márc. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A szelsoseg semmiben sem jo: sem apad eseten, sem azen, aki mindent elhisz. Eroszakkal szerintem nem tudsz ezen valtoztatni.
2016. márc. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Így van,a szélsőség semmiben sem jó.Apádnak ezek szerint-bocsánat a kifejezésért-paranoid gondolkodása van,mindenkivel bizalmatlan.Ez ugyanolyan rossz,mint ha egy hívő/vagy nem hívő,de naív felfogású ember vakon hisz,mert akkor már hiszékeny,nem pedig hisz,és ez nagyon nem mindegy.Mondjuk hozzá lehet tenni,hogy nem ismerem a munkatársait,és lehet,hogy te sem ismerted őket jól,ő viszont többet tudott róluk.
2016. márc. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
de már anyámmal is baj van, már is alig hisz el valamit a hírolvasóknak, ez ragadós, hol a határ az egészséges szkepszisben? én a saját családomnak és a szüleimnek hihetek, nincs óriási bajban a társadalom?
2016. ápr. 3. 23:24
 7/9 anonim ***** válasza:
az emberek legnagyobb ellensége a Média és azért mert az egy szűk csoport kezében öszpontosul.Sok-sok olyan dolog van a világon amiről ezért vagy azért de nem tesz említést a média. A Média nem más mint manipuláció és korántsem Objektiv ez tény.
2017. aug. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező ha ennyire a hitetlenekkel van a gond elősször is tisztázni kéne mi az a hitetlen? Nem hisznek a szüleid Istenben vagy a vallások nem mutatnak nekik semmi irányadást akkor esetleg tanulhatnál például etikát.Én is ismerek sok templomba járó úgynevezett Nagy Szent-et akik nagyra tartják magukat de morális értelemben NO Comment egyének.A Bibliát és egyéb Szent Könyveket is emberek irták igy értelemszerűen fennáll egy bizonyos fokú manipuláció lehetősége de az emberek már csak ilyenek...

És kétségek vannak mindenkiben,aki nem kételkedik semmiben sem az szerintem bolond...

2017. aug. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezen a fórumon vannak nagyon is komolyan és jól alátámasztott bibliai idézetek, van olyan ember, aki egészen jól és biztonságosan elkalauzolja az embert ebben a világban, biztosan olvastátok már, szerintetek Zorán apja miben hitt?
2018. júl. 26. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!