Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Krisztus valós személy...

Jézus Krisztus valós személy volt vagy csak egy kitalált mitosszerű történet?

Figyelt kérdés
Amikor a Bibliát olvasom, akkor egy 2000 áve élt emberről olvasok (ujszovetségben), aki Jézus krisztus volt, a Messiás vagy egy mitoszt olvasok?

2016. márc. 25. 13:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%

Jézus létezése legalább annyira biztos, mint Julius Caesaré vagy Arisztotelészé. Történelmi tény.


A Biblia keletkezésének körülményeit a Tórától az Újszövetségig szintén viszonylag jól ismerjük, bár az egyes könyvek szerzői sokszor nem azonosíthatók.


A Bibliában leírt történetek közül van, amire van történelmi bizonyítékunk, de vannak benne bizonyít(hat)atlan események is. És természetesen vannak kitalált példabeszédek, történetek, példázatok. Bele vannak illesztve ókori hiedelmek, mítoszok, akkori népszokásokra való utalások és magyarázatok. Ezek szétválasztásán és értelmezésén az irodalomtörténészek hosszú évszázadok óta dolgoznak.


A Biblia értelmezése, Jézusban, mint Messiásban való hit már nem történelmi vagy irodalmi, hanem vallási kérdés. Nem lehet rá egzakt választ adni.

2016. márc. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

ezt nem lehet túl könnyen eldönteni, az igazság az ,hogy ha itt a szemem előtt halna meg valaki eltemetnék majd feltámadna, szerintem akkor sem hinném el, annyira ellenkezik a mindennapi tapasztalattal amiket Jézusról olvashatsz, szerintem a tiszta ésszerűség azt a választ adja, hogy "nem tudom" ezért ez mindig is hit kérdése marad


viszont az ,hogy valóban élt egy ember,bizonyos Jézus ott és akkor, kivégezték, a ma is ismert erkölcsiséget hirdette meg, stb stb viszont tény, tehát ha a kérdésed az hogy valós személy volt e akkor az egyértelmű válasz az igen, de ha tovább kérdezel, hogy tényleg mindenben olyan volt e mint olvassok akkor viszont már azt kell mondjam "talán" ez már hit kérdése

2016. márc. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
Első, megmondanád, hogy melyik egykorú forrás beszél Jézusról? Nem száz évekkel későbbi történetírók, hanem ténylegesen valaki egykorú feljegyzése.
2016. márc. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én nem az első válaszoló vagyok, de volt már egy hasonló kérdés, és a válaszok között található több Jézus korában élt történésztől idézés (mint pl. Tacitus róami történész, Flavius zsidó történész): http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..
2016. márc. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

én is meg tudom mondani, Josephus Flavius, több római levelezés, zsidók szintén említik, az első keresztény közösségeről is vannak források, pl rómában is (hisz már az első generációt, magukat az apostolokat is többek között érintette az első üldözési hullám) amik leírják a keresztények mit állítanak stb stb


na lehet engem is lepontozni, mert mondjuk nem vagyok eléggé ateista, vagy ilyesmi...


(mielőtt valaki belekötne szokásosan Josephusba az állítólagos "hamisítás" csak annyiban áll, hogy az 5. századról a másolatok EGY RÉSZÉBEN van egy betoldás miszerint "ő volt a messiás, Isten fia" , szóval semmi olyasmiről nincs szó, hogy beleírtak volna egy Jézusról szóló részt ami amúgy egyáltalán nem votl ott)

2016. márc. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

Ha Jézus csak egy kitalált személy lenne akkor ez aszt jelentené, hogy a kereszténység a világ legnagyobb és legsikeresebb politikai csínytevése, csakhogy itt már felmerülne az a kérdés, hogy ki áll ennek a hátterében!?

Ugyanis a zsidóságra nem lehetne gyanakodni több okból is, egy az, hogy nem támogatják a keresztény hitet, másrészt meg az első században ők is mentek a "levesbe".

A rómaiak úgy szintén kizárhatóak mint a görögök is, de akkor ki vagy kik!?-tehát nonszensz az a feltevés, hogy köze lenne a politikához ebben az értelemben a "nemlétező" Jézusnak.

Léteznek olyan dokumentumok amelyek beszélnek és tanúskodnak Jézusról, itt van például ez;


Pilátus (lat., vsz. 'kopasz'), teljes nevén Poncius Pilátus: Judea római prokurátora (→helytartó) Kr. u. 26-36 között (Lk 3,1). - Nevét egy nemrég felfedezett felirat is őrzi. A profán tört-írás (Philo, Josephus Flavius: ZsidTört 18,2.2; 3,1-4,2; 6,5; ZsidHáb 2,9.2-4) kevés jót jegyzett fel róla, esetleg beérte csupán neve említésével (Tacitus). Izr. fiainak vallási érzékenységét Josephus Flavius szerint két ízben is megsértette. Nem vette figyelembe, hogy Izr. fiai irtóznak a bálványoktól, és a róm. katonákat ezredük zászlói alatt (amelyeken a császár képe volt látható) vonultatta be Jeruzsálembe, majd Heródes egykori palotájában a császár nevével ellátott fogadalmi képeket állított ki. Izr. fiainak passzív ellenállására és egy előkelő izr-nak Tiberius cs-hoz intézett kérelmére ezeket az intézkedéseket kénytelen volt visszavonni. Igen nagy elégedetlenséget váltott ki azzal is, hogy egy vízvezeték építésének költségeit a Templom kincstárából fedezte. Egy 3. alkalommal a →szamaritánusok ellen indított harcot, és szükségtelenül kegyetlenkedett. Emiatt Szíria legátusa, Vitellius leváltotta, és számadásra Rómába idézték. Az evang-ok elsősorban bíróként említik Jézus perében (Mt 27; Jn 18; vö. ApCsel 3,13; 4,27; 13,28; 1Tim 6,13; →szenvedéstörténet). Néhány más szentírási részlet jól beillik abba a képbe, melyet a profán tört-írás adott róla. Így az ellentét közte és →Heródes Antipász között (Lk 23,12) vsz. onnan eredt, hogy a fentebb említett kérelmet Heródes - feltehetően - aláírta, de utalhat a 23,12 arra az ellenállásra is, melyet ~nak a vízvezeték építésekor meg kellett törnie. Magától értetődő, hogy a későbbi ker. irod-at többet foglalkoztatta ~ alakja. Euszébiosz több szerzőt felsorol, akik szerint ~ öngyilkosságot követett el; ezt az eseményt az apokrif Mors Pilati hosszadalmasan ecseteli. Más apokrif írások: Pilátus levele Claudiushoz (= Tiberius) Jézus ártatlanságáról, egy 2. levél Tiberiushoz, Anaphora Pilati, Vindicta Salvatoris és a →Nikodémus evang-aként is ismert Acta Pilati. Más szerzők szerint Nero kivégeztette; egy apokrif irat (~-hagyomány) szerint Tiberius ítélte halálra bűnbánó ker-ként. Kivégzése tört-ileg nem valószínűtlen. - Ikgr. A Krisztus felett ítélkező ~ a 4. sz. szarkofágokon megjelent, a passió- és a keresztút-ábrázolások állandó jelenete.

Kirschbaum III:436. - BL:1481."

Szóval ha Pilátus egy valós történelmi személy akkor Jézus is az.

Felmerül az a kérdés, hogy ha Jézus akkora port kavart a Római birodalomban miért nem jegyeztek fel több mindent Róla miért nem maradt fent valami több történelmi dok. mint amennyivel rendelkezünk?-és erre is van egy logikus válasz, a Római birodalomnak nem az volt a célja, hogy hirdesse Jézust és csodáit hanem az, hogy minél távolabb tartsa az emberektől, hisz tudjuk, hogy az első sz. keresztény üldözések, hogy működtek és hát persze, hogy senki ne merte "nagydobra" verni a Messiást.

-Szóval én azt mondom, és hiszem, hogy Jézus nem csak "VOLT" egy valós személy hanem ma is az és velünk van, és velünk lesz a világ végezetéig!

2016. márc. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Jézus szolgája ***** válasza:
79%

ez nem egyszerű kérdés,mivel Jézust elismerni,ilt,annak a létét,ugyan az mint kijelenteni hogy Isten létezik.

de.....


A tudósoknak alapos okuk van hinni abban, hogy Jézus létezett. A Britannica Hungarica ezt a megállapítást teszi az első és második századi történetírók utalásairól, melyek Jézusra és az első keresztényekre vonatkoznak,Ezekből a forrásokból (egyértelműen kiderül), hogy az ókorban még a kereszténység ellenzői sem vonták kétségbe (Jézus

)történetiségét – ahogy tették azt, megalapozatlanul, a XVII. század végétől a XX. század elejéig némely bibliakritikai irányzatok.


Egy 2006-ban megjelent könyv kijelenti,Ma egyetlen neves tudós sem vonja kétségbe, hogy élt egy Jézus nevű zsidó férfi, aki József fia volt. Mindannyian készséggel elismerik, hogy rengeteget tudunk a tetteiről és a tanításairól, (Jesus and Archaeology).


A Biblia valóságos személynek mutatja be Jézust. Részletezi a családfáját, és ír a közvetlen családtagjairól is (Máté 1:1; 13:55). Sőt, olyan jelentős politikai vezetőket is megnevez, akik Jézussal egy időben éltek (Lukács 3:1, 2). Ezek a részletek megkönnyítik a bibliai beszámoló hitelességének a bizonyítását.


Jézus valós személy volt,és az is örökké.

aki már meg találta őt,az tudja ezt,tudja hogy Jézus valóban létezik.

és ezt minden ember megfogja tudni,mert Jézus maga fog eljönni az ítélet napján,az elragadtatáskor.

2016. márc. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Szia!


Valóságos, ez nem kérdés. Ismerd meg őt! Fogadd be az életedbe, és megváltozik az életed. Szeret téged és feláldozta magát a kereszten, azért, hogy neked is örök életed lehessen.

2016. máj. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Ezt az dönti el, hogy mit hiszel. A történelmi anyagok szerint igen, élt Jézus, aki forradalmian gondolkodott a társadalmat illetően. Viszont az, hogy valóban tett-e csodákat, arról csak a Bibliában találunk írást, a latinok nem írnak ilyeneket. Nem tudom, én nem foglalok állást. Én nem hiszek ezekben, de csak azért mert nem tudom. Agnosztikus ateista vagyok.
2017. máj. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 jobbikostibi ***** válasza:
természetesen NEM létezett. A két történetíró egy-egy mondatban "emlékezik meg" róla, valószínűleg ezeket is utólag írta be az egyház, melynek KIZÁRÓLAGOS hozzáférése volt a történelmi dokumentumokhoz.
2018. ápr. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!