Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mit tegyek? 17/L

Szerintetek mit tegyek? 17/L

Figyelt kérdés
Már régóta tervezem, hogy felvenném a zsidó vallást. Nem vagyok megkeresztelve, a szüleim úgy gondolták, hogy majd én eldöntöm, hogy felveszek-e vallást, és ha igen, melyiket. A zsidó vallás felvételén azért gondolkodom egyedül, mert mivel anyai ágon öröklődik a vallás, nem akarnám én sem lehetséges leendő gyermekemet akármire is rákényszeríteni.

#vallás #zsidó #felvétel #zsidó vallás felvétele
2016. ápr. 6. 21:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Mivel anyai ágon öröklődik, így ha te zsidó vagy, a gyereked is az lesz és neked ez jelenti azt, hogy nem akarod ráerőltetni? :))))
2016. ápr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Na várjál... A zsidó az eleve nem egy térítő vallás.

Tehát ha elmész egy keresztyén közösségbe hogy szeretnél csatlakozni, akkor elmondják az Evangéliumot, a lelkész többnyire hajlandó veled külön foglalkozni, stb.

Zsidóknál úgy kezdődik, hogy legelőször megpróbálnak lebeszélni, és neked kell őket meggyőzni, hogy miért akarsz zsidó lenni. Ha azt mondod hogy azért mert a gyerekedre nem akarod rákényszeríteni, akkor először kiröhögnek, hogy ez aztán "komoly" elhatározás. Másrészt felteszik azt a kérdést, hogyha a zsidó vallást komolyan veszed, miért lenne kényszerítés, ha a gyerekedet is zsidó hitben neveled. Sőt, utána azt a teljesen logikus kérdést tennék fel, hogy ha anyai ágon öröklődik a vallás, és te lány vagy, akkor az előző mondatodnak mi értelme volt?

2016. ápr. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Amúgy pedig... Nincs semmi baj a vallások iránt való érdeklődésnek. Szerintem természetes, hogy az ember keresi Istent! És Isten tényleg megismerhető, és természesen nem annyiból áll Isten hogy "van valami amit nem látok, de én se tudom hogy mit akarok tőle, és azt se tudom hogy ő mit akar tőlem".


Szívesen beszélgetek akár én is (vagy akármelyik "járatosabb" hívő) akárkivel erről a témáról, a központi tanítását a Bibliának (az Evangéliumot) akár 5-10 perc alatt el tudom akár mondani. :)


(Bár én nem zsidó vagyok, hanem keresztyén...)

2016. ápr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Már értem a félreértés tárgyát. Azt, hogy azt írtam, hogy:"A zsidó vallás felvételén azért gondolkodom egyedül, mert mivel anyai ágon öröklődik a vallás, nem akarnám én sem lehetséges leendő gyermekemet akármire is rákényszeríteni." úgy értettem, hogy csak emiatt NEM venném fel a vallást.
2016. ápr. 6. 21:58
 5/15 anonim ***** válasza:
Ez esetben akkor az írásom többi része még érvényes (2. vagyok).
2016. ápr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Értem, és igazad is van.
2016. ápr. 6. 22:02
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagyok hívő, szóval ezért lehet, hogy másképp látom a dolgokat, mint egy hívő. Én így gondolkoznék:


Tegyük fel, hogy felveszed a zsidó vallást.

Ekkor a zsidó vallás szerint a gyereked is automatikusan zsidó lesz. Tehát a zsidó vallás szerint neki is tartania kéne a zsidó vallási törvényeket.

A gyereked szempontjából ez nem igazán tűnik problémának:

- ha úgy dönt, hogy ő is zsidó akar lenne, akkor ez számára nem lesz gond.

- ha meg úgy dönt, hogy nem, és nem hisz benne, akkor meg azért nem lesz gond.


A kérdés innentől meg az, hogy te hogyan állnál hozzá, ha ő zsidó létére nem tartaná a zsidó vallást - elvégre a vallás szerint elvileg kötelessége lenne.

Ha ez neked nem lenne gond, akkor nem látok más lehetséges problémát.

2016. ápr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2016. ápr. 6. 22:23
 9/15 anonim ***** válasza:

Én betértem, szóval ha kell bármi segítség, szólj. Viszont ha betérsz, akkor azzal vállalod, hogy a gyerekedet zsidónak neveled. Nagyon problémás, ha nem. Ha kiderül, hogy úgy vetted fel a vallást, hogy eszed ágában sem volt a gyerekedet így nevelni (tehát hazudtál, hiszen a rabbi rá fog erre kerdezni), akkor érvénytelen a betérésed.

Ha ezt nem vállalod, akkor inkább tartsd be a 7 noahita törvényt, így nemzsidóként is üdvözülhetsz.

[link]

Egyébként nem gondolom, hogy a gyereket adott vallásra nevelni kényszerítés lenne, ha szeretettel, bölcsen teszik, tehát nem úgy, hogy "akkor is jössz zsinagógába, mert én azt mondtam".

2016. ápr. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Flogeir ***** válasza:
100%

A vallás nem annyi, mint amikor azt mondod, hogy holnaptól vegán leszek, a gyerekeim meg esznek, amit szeretnének.

Bármely vallást is választasz, nyilván annak a vallásnak a "törvényei" szerint kell élj. Ha nem akarsz annak megfelelően élni, akkor meg higyj, amiben akarsz, felesleges felekezethez, vallási közösséghez csatlakoznod, mwer akkor mi érteleme? Ha jól értem, nem akarsz semmi a gyerekeidre kényszeríteni, de ezzel együtt egy olyan vallást akarsz választani, ami csak a Tórában 248 előírást és 365 tilalmat fogalmaz meg. Hogyan képzeled az életed, ha ezeknek eleget akarsz tenni, miközben a gyermekedet meg ki akarod belőle hagyni?

Ezek után azt is fel kell tennem: van neked egyáltalán bármi elképzelésed arról, hogy miről szól az izraelita vallás?

2016. ápr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!