Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi történik azzal...

Szerintetek mi történik azzal az emberrel aki öngyilkos lesz?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 11. 16:47
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Nyolcas, ez akkor is igazságtalan :)

Senki nem kérte életében, hogy megszülessen, ahogyan a rossz sorsot sem. Ez olyan, mintha akaratod ellenére adnék neked valamit, majd azt mondanám, hogy ezért mostantól életed végéig bármikor kérhetek tőled cserébe egy szívességet.

2016. ápr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
59%
Mint írtam,a hit szerint. Minden hit, a Biblia,kivéve a Korán azt irja. Nem én találtam ki,én minden hozzáfűzésemben írtam,a hit szerint. Igazságtalan vagy sem... Ezt nem mi döntjük el. Halálunk után okosabbak leszünk. Ki hisz,ki nem hisz.
2016. ápr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Na és a bibliába ez hol van leírva.


Mintha az olyan szent könyv lenne. Az Ószövetségben úgy írtják az embereket, mint a disznót.

2016. ápr. 11. 17:38
 14/31 anonim ***** válasza:
Kérdező. Én megértem a fájdalmadat,hisz nem semmiért tetted fel a kérdést. De ha a Bibliát fikázod,nem lesz jobb. Ha hivő vagy ebben hiszel.. Ha nem,akkor mindek teszed fel a kérdést? Hisz akkor tudod a választ. Meghal és eltemetik. Ennyi.
2016. ápr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Ugyanaz, mint a halottakkal.

Persze aki hisz a mennyországban az nem tudja elviselni, hogy egy öngyilkos jutalmat kapjon.

https://www.youtube.com/watch?v=w6WxQRPmBS0

2016. ápr. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, remélem nem azért teszed fel a kérdést, mert személyesen tervezel ilyet?

Volt idő, amikor én is rákerestem a témára fórumokon, mert magam is ögy akartam lenni.

Így akadtam rá többek közt erre a videóra:

Tamara Laroux Shot Herself, & Went to Hell, Then to Heaven and BACK!!

https://www.youtube.com/watch?v=HGQDkCi-OIY


Az öngyilkosság közvetlen közelébe kerültem kb. 3 hetes periódusban, mint mélyponton. Tudom milyen érzés.


Isten nem fogja díjazni, ha eldobod az életed, ha lett volna más választásod is, például Hozzá fordulni. Aki hozzá fordul bajában és Hozzá megtér, azt egyet se vet el. Magunkba kell szállni.


Jézus tanítja:

11,28 Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.

11,29 Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek.


Szelídnek lenni azt jelenti jóindulatú vagy a többi emberrel, alázatosnak, azt hogy nem fuvalkodsz fel, nem tartod nagyra magad. Csak ekkor lesz NYUGALOM. Más út nincs, a fejünket a falba is verhetjük akár. Kell idő, amíg ezt a tanítást megemésztjük.

2016. ápr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Ugyan már ki mondta, hogy a keresztényeknek el kell fogadni a bibliát.

Az Ószövetség a zsidóké semmi közünk hozzá, valószínűleg azért ilyen kegyetlen.

Jehova nem az én Istenem. Ő legyen csak a zsidók gyilkos Istene.

Az én Istenem nem gonosz, ő jóságos.

2016. ápr. 11. 22:45
 18/31 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=UOoRuAL_v7c


Nekem ez elég hitelesnek/reálisnak tűnik.Az örök pokolban nem szabad hinni,mert félelmet eredményez,ez pedig nem a szeretet Istenétől ered.

2016. ápr. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező! Isten sokszor kegyetlenebb,mint a Sátán. A Bibliában is több embert ölt meg,mint az ördög. Hogy miért? Azt nem tudjuk, de biztos jó oka volt rá. A másik dolog pedig,az öngyilkosság olyan mintha más ember életét ontanád ki. Hatalmas bűn! Az embernek azabad akarata van,eldöntheti,hogy meg akar e halni,vagy sem. Nyilván ha bűnözik azért megkapja a méltó büntetését!

Üdv. D. K

2016. ápr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Hát ja, ez a probléma, hogy összekeveritek Istent a sátánnal, nem kéne
2016. ápr. 12. 18:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!